Page 60 of 62 FirstFirst ... 103550555859606162 LastLast
Results 591 to 600 of 615

Thread: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

 1. #591
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,419
  Uploads
  17

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by Joni-2012 View Post
  E provova tani po e njejta gje STB memory error thote. flm nga ti.
  Shoku. Vur shpirtin ne paqe, dhe kaloje tek rraqet e prishura ate dekoder, se nuk paska shprese qe te riparohet.. te pakten me sa je marre me te , deri me sot. Te keshilloj dekoder linux po bleve tjeter..

 2. #592
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,523
  Uploads
  188

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by Joni-2012 View Post
  E provova tani po e njejta gje STB memory error thote. flm nga ti.
  po e pate per ta hedhur hidhe ktej nga koshi im.

 3. #593
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,809
  Uploads
  505

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by Joni-2012 View Post
  E provova tani po e njejta gje STB memory error thote. flm nga ti.
  Provoje me loader

  Starsat 2000HD ACE

 4. #594
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  428
  Uploads
  1

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Shoku. Vur shpirtin ne paqe, dhe kaloje tek rraqet e prishura ate dekoder, se nuk paska shprese qe te riparohet.. te pakten me sa je marre me te , deri me sot. Te keshilloj dekoder linux po bleve tjeter..
  Quote Originally Posted by *M@STER-S@T-TV* View Post
  po e pate per ta hedhur hidhe ktej nga koshi im.
  Quote Originally Posted by benardi View Post
  Provoje me loader

  Starsat 2000HD ACE
  Kapoaug e kam nje dekoder linux 4K dhe jam shum i kenaqur me te, kete e kisha per tek dhoma tjeter, edhe ishte i thjesht per celsa biss, tanberg, etj per tpar edhe pa internet.
  Master tv po e mbaj per muzeum se edhe per pjes nuk ke cfar ti marresh kti lloj aparati.
  Benard do e bej edhe ate prove.

 5. #595
  Senior Member ekremgashi1's Avatar
  Join Date
  05-01-2012
  Location
  Prishtine
  Posts
  138
  Uploads
  0

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Pershendetje kam vendos nje sw ne starsat hyper 2000 me kto gshare free po tani spo mundem ti hedh sw te ri me thoni si te ja bej ???

 6. #596
  Senior Member
  Join Date
  19-07-2013
  Posts
  341
  Uploads
  2

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  ka disa hapa qe te hedhesh sw e fundit,nuk shkohet direkt,se pari duhet te thuash se ca versioni te G-share ke hedhur..c'fare lloji?


  QUOTE=ekremgashi1;1273541]Pershendetje kam vendos nje sw ne starsat hyper 2000 me kto gshare free po tani spo mundem ti hedh sw te ri me thoni si te ja bej ???[/QUOTE]

 7. #597
  Senior Member ekremgashi1's Avatar
  Join Date
  05-01-2012
  Location
  Prishtine
  Posts
  138
  Uploads
  0

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by rimi123 View Post
  ka disa hapa qe te hedhesh sw e fundit,nuk shkohet direkt,se pari duhet te thuash se ca versioni te G-share ke hedhur..c'fare lloji?


  QUOTE=ekremgashi1;1273541]Pershendetje kam vendos nje sw ne starsat hyper 2000 me kto gshare free po tani spo mundem ti hedh sw te ri me thoni si te ja bej ???
  [/QUOTE] me gshare 3 eshte versioni aktual softi esht 2.12 by rached@

 8. #598
  Member
  Join Date
  02-10-2011
  Location
  athens greece
  Posts
  84
  Uploads
  0

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  ne starsat extreme,mund te konfimoni nese jane hapur kanalet eq na interesojne?

 9. #599
  Senior Member
  Join Date
  08-03-2014
  Location
  elbasan
  Posts
  202
  Uploads
  0

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by eri77 View Post
  ne starsat extreme,mund te konfimoni nese jane hapur kanalet eq na interesojne?
  Po hapur jan

 10. #600
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,809
  Uploads
  505

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by Joni-2012 View Post
  E provova tani po e njejta gje STB memory error thote. flm nga ti.
  nuk e di nese ke mbaruar pune por besoj se kjo procedura duhet te maroje pune

  hidhi versionin e firmwarit origjinal te starsat 2000 hyper

Similar Threads

 1. STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 01-09-2014, 15:11:46
 2. New STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 30-06-2012, 21:03:32
 3. Old STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 20-03-2011, 13:39:51
 4. Old Mbyllur-Starsat - Echolink - Golden Interstar - YUMATU
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1754
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:23
 5. starsat or interstar golden?
  By hassan2006 in forum Golden Interstar
  Replies: 1
  Last Post: 27-02-2007, 21:12:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •