Page 61 of 61 FirstFirst ... 11365156596061
Results 601 to 609 of 609

Thread: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

 1. #601

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Pershendetje

  A mundet kush me ndihmuar me nje loader for Voyager II
  mbasi i hodha si normalish me usb e morri programin
  i fus nje liste me kanel por kanael ishin te vjetra
  i fshije te gjitha ne monde fiket dhe ngel -on-
  falemenderit ylli

 2. #602
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,807
  Uploads
  505

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar


 3. #603
  Senior Member
  Join Date
  02-04-2013
  Posts
  100
  Uploads
  1

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Doja te pyesja cili nga aparatet eshte me i mire Golden Interstar LX2 XPEED HD Linux apo dm500hd me karte ferrari. Cilin ma keshilloni te mar.


 4. #604
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,362
  Uploads
  49

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Une personalisht nuk kam patur asnjehere Golden interstar,dhe kurre nuk do ta kem!
  Persa i perket pyetjes ke te zgjedh mes golden interstar dhe dm500 hd sim ferrari
  Te keshilloj golden Interstar sepse eshte kombo T2 Processor me te shpejte etj.
  Ndersa,nese do nje keshille cilin dekoder.?
  Merr zgemma,me 110.00 e gjen dhe 4k.

 5. #605
  Senior Member
  Join Date
  02-04-2013
  Posts
  100
  Uploads
  1

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  faleminderit. Golden Interstar LX2 XPEED HD Linux

  nuk eshte kombo po flas per ate qe kam gjetur ose me mire po e ndroj me dm 500 hd por eshte linux. a ja vlen ta ndroj?

 6. #606
  Senior Member
  Join Date
  02-04-2013
  Posts
  100
  Uploads
  1

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Golden Interstar XPEED LX Class S2 Linux Receiver
  BEHET FJALE PER KETE

 7. #607
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,362
  Uploads
  49

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Atehere e kam lexuar gabim siglen e golden starit ne google,per te lexuar te dhenat e ketij dekdoerit..!!!
  Nese nuk e ke blere,dhe do blesh dekoder,ta ritheksoj merr Zgema.
  Meqe nuk eshte combo atehere merr dm500hd sim ferrari.

 8. #608
  Senior Member
  Join Date
  02-04-2013
  Posts
  100
  Uploads
  1

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by mamurrzaku View Post
  Atehere e kam lexuar gabim siglen e golden starit ne google,per te lexuar te dhenat e ketij dekdoerit..!!!
  Nese nuk e ke blere,dhe do blesh dekoder,ta ritheksoj merr Zgema.
  Meqe nuk eshte combo atehere merr dm500hd sim ferrari.
  Dm 500 hd e kam dhe e perdor me pbnigma por mendova ta shkembej me kete pasi bera nje prove e mu duk me i shpejt ne iptv pasi e perdor dm me cline dhe iptv.
  Thone pyet 7 a 8 e bej si di vete por eshte puna se me mire eshte te pyesesh ata qe dine ndaj te pyeta si te bej.

 9. #609
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,362
  Uploads
  49

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Procesorin e ka me te shpejte Golden interstar,prandaj dhe iptv te punon me mire.
  Nese e do perdoresh per iptv,mbaje Golden interstar.
  Me lart te shkruajta dm500 hd,sepse une jam fan i dreamboxit,i kaluar pothuajse te gjithe modelet e dreamboxit.
  Kam kaluar dhe shume dekdoer si nokia,humax,filips,pioneer,strong, Vu+,zgemma,etj.
  Rezultati eshte qe dreamboxin nuk di si ta shkaterroj,eshte i PASHKATERRUESHEM.!!!

Page 61 of 61 FirstFirst ... 11365156596061

Similar Threads

 1. STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 01-09-2014, 15:11:46
 2. New STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 30-06-2012, 21:03:32
 3. Old STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 20-03-2011, 13:39:51
 4. Old Mbyllur-Starsat - Echolink - Golden Interstar - YUMATU
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1754
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:23
 5. starsat or interstar golden?
  By hassan2006 in forum Golden Interstar
  Replies: 1
  Last Post: 27-02-2007, 21:12:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •