Page 65 of 65 FirstFirst ... 15405560636465
Results 641 to 646 of 646

Thread: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

 1. #641
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  332
  Uploads
  12

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by NDRICIM DUSHKU View Post
  o shoku sic e ke ne menu tek network config pa shtypur ok do klikosh 4 here numrin 6 dhe ne fund do te shtohet nje komande qe shkruan CS Protocol
  shtyp ok aty dhe dalin cccam,,new cam dhe mgcamd.,kurse per te hedhur kode duhet te shkosh tek conditional access jepi ok
  dhe me pas shtyp perseri 4 here numrin 6 te dali komanda keys. nuk ka nevoje te hedhesh software te ri

 2. #642

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Ndricim me ate aparat i sheh te gjitha te ka sqaruar thomaqirici,futi nje cccam atje dhe shih cte duash.

 3. #643
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,268
  Uploads
  190

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by NDRICIM DUSHKU View Post
  kure shkoj te celsat ato jane 00 te gjitha
  si duket i kane bere faktor defaullt
  po ti kerkon te shofesh kanale me celsa ne 2019 qenke vonuar kot me dekoder te tille ai esht per funksione tjera me internet ska me free shok paguaj nje c-line te mire dhe shef cfar ka ne qiell i zbret ne toke.(pervec disa kanaleve ne biss agje nuk mund te shofesh me celsa)se e zgjatem pak jemi dhe ne temen e starsat jo openbox ky eshte kloni i familjes skybox dhe openbox
  kalo mire.

 4. #644

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Me falni per injorancen po me internet me pa po sme hap asgje

 5. #645
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,520
  Uploads
  18

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by NDRICIM DUSHKU View Post
  Me falni per injorancen po me internet me pa po sme hap asgje
  3 mund te jenė problemet qe ti duhet te kontrollosh.
  1- vendos saktė linjen cline manualisht.
  2- kontrollo nese linja jote eshte aktive, dhe funksionale.
  3- nese dy te parat jane ok, atehere je viktime e masave qe kane kompanite e internetit, per mbylljen e card sharing.. po eshte kjo e fundit vetėm ai qe te ofron linjėn mund te tė ndihmoje..

 6. #646
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  332
  Uploads
  12

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  3 mund te jenė problemet qe ti duhet te kontrollosh.
  1- vendos saktė linjen cline manualisht.
  2- kontrollo nese linja jote eshte aktive, dhe funksionale.
  3- nese dy te parat jane ok, atehere je viktime e masave qe kane kompanite e internetit, per mbylljen e card sharing.. po eshte kjo e fundit vetėm ai qe te ofron linjėn mund te tė ndihmoje..
  Me sa kuptoj une qenka fillestar Ndricimi kujton se po ta lidhesh me internet
  hapen vete kanalet po nuk eshte keshtu shoku duhet te blesh ose te te falin
  nje cline ose cccam quhet qe te punojne stacionet ose po do te shohesh me
  code ato pak stacione qe kane ngelur mund te dergoj nje softcam dhe mbaron pune.gjithe te mirat.

Page 65 of 65 FirstFirst ... 15405560636465

Similar Threads

 1. STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 01-09-2014, 15:11:46
 2. New STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 30-06-2012, 21:03:32
 3. Old STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 20-03-2011, 13:39:51
 4. Old Mbyllur-Starsat - Echolink - Golden Interstar - YUMATU
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1754
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:23
 5. starsat or interstar golden?
  By hassan2006 in forum Golden Interstar
  Replies: 1
  Last Post: 27-02-2007, 21:12:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •