Results 1 to 9 of 9

Thread: Помощ за unicable конфигурация?

Question Помощ за unicable конфигурация?

Здравейте,

Опитвам се да постигна следното: прием на сигнал от два куатро конвертора (13e и 19е), през уникабел мултисуич, от който излиза въпросния единствен кабел и накрая се сплитва към PCIe платките. Използвам DVBLink (под win7) за управление на тунеритре и там зациклям при конфигурирането на уникабел настройките и дисека. За уникабел-а имам 8 слота, всеки с различна честотта, както е по спецификацията на суича, но имам и едни позиции за всеки слот - position A и position B. Малко помощ тук - какво представляват тези позиции? Някъде да го има описано цялото това конфигуриране в сходен на моя сетъп?

Мерси!

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Помощ за unicable конфигурация?

Unicable (SCR) multiswitches are designed for the distribution of satellite signals from up to 2 satellite positions (8 polarities) for up to 8 subscribers. The great advantage of this approach is that all subscribers are connected via common cable.
    Unicable solution will attract those customers, who cannot afford star-topology cabling. Receivers and wall outlets compatible with Unicable technology are required.
    Advantages of PROFI CLASS Unicable multiswitches
    • up to 8 users via single cable
    • support for Quad LNB (type MS8/1(8)PIN-4)
    • high output signal level

Useful information

• Unicable multiswitch acts as a remote tuner; each receiver has assigned dedicated frequency, which carries transponder tuned by multiswitch. Frequency table is printed on product's sticker.
    • The system is not compatible with standard satellite reception; connected non-unicable receiver can paralyze whole system operation
    • Output line can be split into 2 or more branches by any splitter (provided that it passes DC voltage); total number or users however remains unchanged
    • Through wall outlets must pass DC from the satellite taps, tap loss in SAT band must be equal or higher than 10 dB
    I have sucessfully configured Cine S2 with unicable. My setup is not as yours though - I'm using a satellite Dish and have an inverto Quad LNB with unicable support.

Anyway, I think your problem is that the Frequencies you have (1864, 1980 and 2096 MHz) does not match the switch you used when you configured your unicable reception in the DVBCineConfig program. The Spaun SUS 5581/33 NF have 8 slots and only the last two slots have the frequencies 1980 and 2096.

You can try this:

I have created a custom SCIFDataBase.xml file with only one "Manufacturer" with 3 ports having your frequencies.

See the attached file. You have to unpack it and Place it in this folder:

C:\Program Files\DigitalDevices\DVB-Utils

This file will override the default list that is present inside the DVBCineConfig.exe program.

Then run the DVBCineConfig program and select the "Single Cable reception" option. Select the manufacturer called "My Slots" (should only be that one to select). Finish the configuration. Now the Cine S2 cards should be configured with your frequencies.
    Не си писал дали конверторите имат uncable support, ако нямат трябва да ги смениш, същото се отнася и за картите. Конфигурацията от горното описание е прикачена по долу.
    Attached Files Attached Files

Turbo, мерси за включването! Но все пак, ако трябва да предположиш, position A и position B в моя контекст се отнасят за LNB1 и LNB2 (демек двата различни сателита) или нещо друго.

Иначе ето малко подробности за железата:

- два броя Inverto Black Ultra
    - един брой Unicable Multiswitch
    - картите поддържат уникейбъл и дисек

Нещо бъркам при конфигурацията софтруерно си мисля. От астрата ми излизат 400-500 сървиса, но доста не излизат, а от хотбърда нищо не изгрява :(

Uploads
    113

Пробва ли описанието което ти пратих, последвай стъпките първо с единият после с другият конвертор и накрая с двата. Трябва да се убедиш че настройките са добре по отделно.

Ама това описание е за DigitalDevices продукти, а моите са TBS - наистина не виждам как това ми помага. Освен това на драйвърно ниво нямам причина да мисля че имам проблем - т.е. предизвикателството ми е как конкретно да конфигурирам DVBLink софтуера (TVSource) да управлява конверторите по дисек през мултиключа.

Uploads
    113

Ако беше описал още в първият пост, че си с tbs щях да знам (ти пишеш чак сега), помогни ми да ти помогна както се казва. Иначе незнам под windows, но под linux драйверите на tbs не са качествени. Ако си сменяш платките някога, тези на DD са истинските.

4 Installation:

• Plug TBS6981 PCI-E Dual tuner card into PCIe slot in your desktop computer, install the latest windows driver V2.0.1.1 or later version.
    • Connect the TBS6981 card to LNB through SCR.
    • Install TBSViewer V20111103 or later version.
    • Set up the Unicable connecting.
    Направи първо тестовете с техният софтуер TBSViewer и след това с DVBLink.

Добра идея, ще тествам. Абе ще го сборя, няма начин :)

Uploads
    113

Quote Originally Posted by piratko View Post
    Добра идея, ще тествам. Абе ще го сборя, няма начин :)
    Пиши какво се е получило, нямам такива конвертори, но ми изглежда интересна конфигурация, а ми предстои поставяне на антена.

След какви ли не проби и основно грешки, разкарах уникабел мултиключа, сложих си обикновен 9/8 и всичко си цъка. Кофтито е, че трябваше да пробивам дупки за 8 кабела и сега ме е страх да не изпадне кучето през някоя :)

Уникейбъл Центаурито се продава, ако някой иска да го бори да се обажда.