Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Препоръчайте ми впс

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

Препоръчайте ми впс

здравейте колеги,
    търся впс услуга. трябва ми за размяна на кеш /5-10 линии/, добре ще е да има неограничен интернет трафик...
    Сега съм със hukot.net и е лом, имам 4 mode 3 и 2 моде 2 линии, сървара несмогва - лоада е 5-7, става въпрос за двуядрен процесор и 512 мб рам + 600 мб свап памет.

Мерси предварително

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Препоръчайте ми впс

Който и да е план под десетачка ще е много орязан. Моят съвет е cloud базиран сървър. VPS обикновенно не лимитират използването на CPU и операции между потребителите си. В масовият случай се получава че другите с които си поделяте физическият сървър са му изяли ресурсите, защото диска е общ, процесорите също, но не може да се и очаква повече от 4 евро за хостинг, както е в твоят случай. Аз плащам 20 паунда за един процесор + 2 ядро през hyperthreading, 1GB RAM, 10 GB hdd, 1Gbps с лимит 3TB и нямам проблеми с натоварването при 84 размени кеш. Преди съм използвал VPS от споделени сървъри и изобщо не бях доволен. При условие че целият софтуерен бизнес мигрира към cloud е показателно, кое е по-доброто решение.

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

@diabloplamen
    точно контабо го гледах, не знам ква му е далаверата? Много е евтино

@turbopower
    да но ти имаш мултицс, нали така? Всички казват че оскама товари повече от мултито - да не би да е проблема във самия оскам?
    Просто не ми се вярва че 84 кеш линии /ако са моде3/ може да вървят на едно ядро. Аз два месеца имах едноядрен впс и лоада беше 15 със изключена кеш, с кеш даже стигах до 30.

Uploads
    113
    Да с мулти съм, няма причина да не ти се вярва, информацията я виждам с очите си. В момента натоварването е 0.22 трафика е със скорост1300 kbytes/sec постоянен. Освен мултито имам и хостинг система с няколко сайта.
    Понякога натоварването стига до 1.2 , но имай в предвид че имам и второ ядро hyper threading така че след натоварване 2 може да се каже че над лимита.
    Относно линиите приблизително са наполовина оскамски кеш и такъв за мулти. Преди бяха и повече но периодично отсявам несериозните, интересува ме качеството, а не количеството. За размени на кеш само наети сървъри, обикновенният домашен нет не става в повечето случаи.

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

Казано накратко, моя впс е леш, в буквалния смисъл на думата. Важното че си предплатих за още три месеца...
    Някой ден ще трябва да пробвам контабо. Иначе си прав, за размяна домашен интернет настава - толкова много пакети за секунда минават, че изглежда като ддос за шейперите.

Има ли начин как да накарам оскама да използва и свап паметта? Кеш сизе ми седи все на 1100-1200 но рам имам - поне още 150mb?

Докато се решиш да пробваш контабо, ще сложат пак инсталационна такса, каквато по принцип има за този провайдър и едва ли ще го пробваш тогава. Иначе, не знам какви са ви isp-тата, но със сигурност мога да каже, че от локалната физическа машина машина по-добро няма. За нет, като този, който предлагат повечето БГ провайдъри, много от прехвалените европейци могат само да си мечтаят. Не си мислите, че при виртуалките няма шейпър. Има, всичко се филтрира. Пробвал съм всички популярни vps-и, няма такъв при който, първоначално обявените параметри да се спазват, в най-добрия случай ще работи на 30% от това което е обявено. Щом надушат много трафик, почват да дропят докато, не си намалите товара. Има и такива които направо трият vps-а под предлог, че ползвате забранен софтуер. Иначе този същия, забранен софтуер, ако не им товари системата си е ок.

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by galiano View Post
    Докато се решиш да пробваш контабо, ще сложат пак инсталационна такса, каквато по принцип има за този провайдър и едва ли ще го пробваш тогава.
    за колко пари става въпрос?

Срока на договора с тях, определя размера на инсталационната такса. Ако ще пробваш само, то това би трябвало да значи, че ще избереш 1 месец, което е равно на 30 евра + плана който си избрал.

Uploads
    113

Егати не съм знаел, че имало и период. Относно Европейските доставчици информацията ти е стара поне за там където аз живея. Всеки минава на оптика или хибридна мрежа (оптика и кабелна на малък брой абонати eurodocsis). При мен интернета ми е по-добър от когато бях на Нет1 в София които се хвалят като един добър доставчик за там.
    До целият EU запад от България download скороста е приблизително постоянна 120 Mbits за колкото си плащам (връзка до други не са ми трябвали). Гледам чрез iptv HD канали от Украйна без проблем. За connections не знам, но когато работих за един от големите доставчици в България всеки потребител беше ограничен на 1024 за интернет, локалната не я пипаха за да се върти трафика за торентите през там. Дори и да няма ограничение по връзките, все пак проблем остава, високият ping до тези с които разменяш кеш и са на VPS. Иначе разменям cacheex с един на оптика talk-talk от UK и какво да кажа пълна скръб.

Quote Originally Posted by galiano View Post
    Не си мислите, че при виртуалките няма шейпър. Има, всичко се филтрира. Пробвал съм всички популярни vps-и, няма такъв при който, първоначално обявените параметри да се спазват, в най-добрия случай ще работи на 30% от това което е обявено. Щом надушат много трафик, почват да дропят докато, не си намалите товара. Има и такива които направо трият vps-а под предлог, че ползвате забранен софтуер. Иначе този същия, забранен софтуер, ако не им товари системата си е ок.
    Целта ми не е да с хваля магарето, но имам теория ако искате провайдера е да няма скрит лимит, наемате такъв които има обявен. Тези с обявеният не би трявало да правят други необявени ограничения, защото така или иначе ако прекалите ще ви спре след определен трафик.
    Отначалото на месеца до сега имам 688.1 GB трафик, не мога да преценя дали ме режат, но с домашен интернет когато разменях кеш с такъв съм стигал до 1 TB на месец максимално.

В момента работя софтуер за clusters и не бих казал че процесорите нямат производителност заради виртуализацията, все пак е хардуерна. Домашно би било не много малка инвестиция, такъв процесор и дъно.

Казано накратко, моя впс е леш, в буквалния смисъл на думата. Важното че си предплатих за още три месеца...
    Някой ден ще трябва да пробвам контабо. Иначе си прав, за размяна домашен интернет настава - толкова много пакети за секунда минават, че изглежда като ддос за шейперите.

Има ли начин как да накарам оскама да използва и свап паметта? Кеш сизе ми седи все на 1100-1200 но рам имам - поне още 150mb?
    Аз не съм тествал VPS скоро но прегледай, ovh повечето много малки доставчици, наемат физически там и препродават виртуалки. Гледам че са пуснали и VPS въпросните французи, които са едни от най-сериозните за наети сървъри в Европа, с колегите с които разменям са на контабо, но като се замисля има и доста от hetzner .
    Немски IP та това е 90% от което виждам при мен.

Да не пиша нова тема.
    Ще помоля да ми препоръчате VPS cloud сървър в България.
    Става дума за обикновен oscam сървър (не кеш).

Page 1 of 2 12 LastLast