Results 1 to 7 of 7

Thread: ferguson arriva commbo 150...

 1. #1
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Wink ferguson arriva commbo 150...

  problemi, ka ngel on-ash,ndihme per loader dhe f-w......ft

 2. #2
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,664
  Uploads
  288

  Re: ferguson arriva commbo 150...

  Quote Originally Posted by ferrariteam View Post
  problemi, ka ngel on-ash,ndihme per loader dhe f-w......ft
  Eprom upgrade tool and the latest genuine firmware,

  Connect the Null modem cable from PC to Box.

  Load up the Ali Flash tool (Eprom tool)
  Load Abs file allcode+bootloader. (this is the latest genuine firmware)
  Select Port: Com1
  Press Connect on tool
  Turn on box at back
  Wait for Flash to finish.
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: ferguson arriva commbo 150...

  Flamurtari,te pershendes dhe flm ,per prgjigjen ,i kom provu me ket loaderin por me del com test faled dhe nuk lidhet,me loaderin ali 2.0 lidhet bon all chunk+booloader por nuk djg flashin,...po pate ndnji skeme jtag per cip 3606, me ndihmo ....edhe nji here flm ...nuk di ku esht problemi qe s lidhet me receiverin...

 4. #4

  Re: ferguson arriva commbo 150...

  prsh.provoje me loader te openbox s16 sepse dhe ky tip aparati eshte ali cip 3606,ka dy lodera per s 16 i gjen te openbox forum .ishalla mbaron pun,klm

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ferguson arriva commbo 150...

  prova a reflesharlo con eromupgrate 3606 e cavo incrociato nullmodem .

  1 spegni da dietro il dec lancia il programma eromupgrate(con all'interno un firmware)

  2 spuntare botloader, accendi il decoder e attendere la fine della programmazione

  3 cliccare su avanti poi fine e il decoder si ravvierà automaticamente.

  (ne rast se nuk te ben pune kjo me siper duhet ta kthesh atje ku e ke blere dhe ata ta zevendesojne dekoderin me nje tjeter nese je brenda garancise )

  pac fat

 6. #6
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  566
  Uploads
  5

  Re: ferguson arriva commbo 150...

  Problemi u zgjidh me ndihmen e ( shokeve ) por ferrariteam ka harruar ta raportoje ketu

 7. #7
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: ferguson arriva commbo 150...

  kerkoj falje per vonesen,ffflm SH-M.P....ft

Similar Threads

 1. New FERGUSON V1
  By Djam2111 in forum Finepass
  Replies: 0
  Last Post: 28-04-2014, 16:19:40
 2. Key For Ferguson HD
  By wahid in forum Ferguson
  Replies: 60
  Last Post: 14-07-2013, 16:20:24
 3. Original Firmware for Ferguson Ariva @Link 200 - Ferguson HD
  By sami.sami in forum Ferguson Firmware
  Replies: 4
  Last Post: 25-04-2012, 19:00:28
 4. WSP v 1.2 (Arion-ferguson)
  By LunatiK in forum Newcamd
  Replies: 2
  Last Post: 06-08-2011, 21:55:36
 5. Dal primo agosto arriva Tivusat
  By JS6000C in forum Italian / Italiano
  Replies: 86
  Last Post: 21-07-2010, 16:37:10

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •