Results 1 to 4 of 4

Thread: ferguson arriva 150combo...problem..

 1. #1
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  ferguson arriva 150combo...problem..

  f.arr. nuk ihap idman dhe az tv me bis .....i kom provu te gjitha menyrat e mundshme te combinimeve te keys...asgje ...ndihme

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ferguson arriva 150combo...problem..

  15-09-2014

  * Bulisat (39*E) 06 key
  * ORF-AustriaSat 19.2*E
  * Sky Link,CS Link Astra 23,5*E
  * Other Biss key
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: ferguson arriva 150combo...problem..

  prsh beno,....nuk e hap ,problemi ka fillu masi idman kaloi ne azerspace-46,dhe shume aparate te tjere nuk e hapin biss-idman,az tv...p.s gds-7000hd etc....se di ku qenron problemi...ft

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ferguson arriva 150combo...problem..

  Quote Originally Posted by ferrariteam View Post
  prsh beno,....nuk e hap ,problemi ka fillu masi idman kaloi ne azerspace-46,dhe shume aparate te tjere nuk e hapin biss-idman,az tv...p.s gds-7000hd etc....se di ku qenron problemi...ft
  hape dosjen dhe hidhi nje sy shpjegimit qe ka aty brenda ne anglisht ( menyres se si hidhen celesat )

  mos harro ti hedhesh emu firmware i fundit e ke ne google


  A150Combo_20140813_1.26B5_patch.rar

Similar Threads

 1. ferguson arriva commbo 150...
  By ferrariteam in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 15-09-2014, 11:45:27
 2. New FERGUSON V1
  By Djam2111 in forum Finepass
  Replies: 0
  Last Post: 28-04-2014, 16:19:40
 3. Original Firmware for Ferguson Ariva @Link 200 - Ferguson HD
  By sami.sami in forum Ferguson Firmware
  Replies: 4
  Last Post: 25-04-2012, 19:00:28
 4. Hi ,kam problem me Starsat x95usb,Problem BOOT
  By elivata22 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 20-02-2012, 18:15:28
 5. Dal primo agosto arriva Tivusat
  By JS6000C in forum Italian / Italiano
  Replies: 86
  Last Post: 21-07-2010, 16:37:10

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •