Page 1 of 11 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 109

Thread: DVBS2 ne SMART TV

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  DVBS2 ne SMART TV

  Si mund te arrijme qe me ane te ketij Tv me tuner satelitor te hapim kanalet e kriptuara ???

 2. #2
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  706
  Uploads
  18

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  ***useless quote***
  Duke perdorur common interface te TV.
  Pastaj varet nga moduli qe do vesh dhe karta, digitalb,tring,fun card etj.
  CCcam nuk behet akoma.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  ***useless quote***

  Kam degjuar qe behet me modul diabolo Wi Fi ???

 4. #4
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  706
  Uploads
  18

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  Nga ana ekonomike nuk ja vlen ta vesh ne TV. Nese te tepron e te besh prova beje. Ndoshta duhet te punoj per ata dekodera satelitor qe nuk kane porte ethernet(interneti).

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  me diablo wifi realizohet çfaredo qe te kesh mjaft qe tv te kete nje slot per diablon.

  diablo wifi e programuar dhe me clinen brenda, punon njesoj si nje dreambox, avantazhi eshte se mund ta vendosesh ne nje dekoder çfaredo dhe hap kanalet. ska arsye pse mos punoje ne nje televizor me dekoder satelitor te perfshire brenda.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  Cfar me sugjeroni per smart tv qe ka dvbs2, modul Diabolo wi fi apo Matrix CAM linux ??

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  ***useless quote***

  po te kesh te mundur te blesh nje cas interfase 2+ ose 3 dhe 3+ atehere bli nje diablowifi 2.6 sepse diablo programohet vetem me casinterfase ,ose kur perdor programin fausto te duhen mjete te tjera , nese nuk ke mundesi atehere bli nje matrix cam air qe perdor sistem linux

  sejcila ka nga te dyja modulet ka avantazhet e veta

  para se te blesh mos harro:

  lexo ne forume satelitore dhe bej nje kerkim ne google dhe youtube dhe shiko manualet qe jane ne web qe te krijosh nje ide edhe ti vete

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  e kam nje cas intefase 2+ nuk di a funksionon per diabolowifi 2.6 ???

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  ***useless quote***

  po funksionon

 10. #10
  Member
  Join Date
  02-10-2011
  Location
  athens greece
  Posts
  84
  Uploads
  0

  Re: DVBS2 ne SMART TV

  ***useless quote***
  per c fare televizori behet fjale?ne samsung smart tv kane arritur te instalojne oscam

Page 1 of 11 1236 ... LastLast

Similar Threads

 1. [Vu+Solo2 DVBs2] Chaines Suisse Non-Décryptées
  By sogva in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 21-05-2014, 04:56:44
 2. bbc uk switch to dvbs2 27 september
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 10-09-2012, 18:30:29
 3. TV makers not making smart move with Smart TV adoption
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 22-08-2012, 13:33:11
 4. Bis tv dvbS2 en clair sur H B
  By Leduck in forum French / Français
  Replies: 13
  Last Post: 26-04-2011, 14:37:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •