Page 1 of 98 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 978

Thread: Lidhje IPTV per Dreambox me plugin vlc etj

 1. #1
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Lidhje IPTV per Dreambox me plugin vlc etj

  Meqe tema kaloi 1000 postimet po hapim nje teme te re.

  Postimet e vjetra mund te vazhdoni ti ndiqni KETU

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  21-08-2009
  Posts
  113
  Uploads
  33

  Thumbs up Re: IPTV Link dhe Informacine..

  DISA Kanale Per te kaluar Diten , punojne ne vlc
  PHP Code:
  ‪#‎EXTM3U‬ 
  ‪#‎EXTINF‬:0, SUNDANCE HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/sundance.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Filmbox Action
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/filmboxaction.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Filmbox HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/filmboxhd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, FILMBOX EXTRA
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/filmboxextra.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, FILMBOX FAMILY
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/filmboxfamily.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, TLC HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/tlchd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, ALE KINO HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/alekinohd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Discovery HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/discoverychannelhd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Animal Planet HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/animalplanet.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Nat geo wild HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/natgeowildhd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Kinopolska
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/kinopolska.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Eurosport2 HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/eurosport2hd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:0, Eurosport HD
  http://inea.live.e1-inos.insyscd.net/eurosporthd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//polsat
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/24?ticket=656B39F67061E1CF565EE3D8D3778F562AFB1428

  #EXTINF:-1,#EXTINF:-1,ACARTEKİN//Polo TV
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/14?ticket=46310262948F9BB408BFB90C29762407EBA94EFC

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVP1 HD
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/2?ticket=6AB17448E9CE9FDDB663703EA59D6BCDBA173F0A

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVP2 HD
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/7?ticket=FB04A4E3A97EA701AEB8DF011EFB43B278BC9697

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//Polsat Sport News
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/17?ticket=4F213050FDDD934B14AB473530D7710A5A2F4DA3

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//PULS 2
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/19?ticket=F4DA8135DF2913B9688E1C85B8C7A7820BED64FC

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//Stopklatka TV
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/10?ticket=2473515A03157FFC54D41DC28B81A12D91B0E55D

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TTV
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/15?ticket=D17254DCAAAB8A4BDF1C03B00629EBB7451565D6

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TV Puls
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/21?ticket=36A15D0575BD5F94457D5423D35B197EA21FD50F

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TV Trwam
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/12?ticket=1E756865D94F7A7B7854EE971B203703CA17D09D

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TV4
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/22?ticket=956C0D9F085E8CA065FE9DFBF4921189FC1D6D36

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TV6
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/18?ticket=5D7DDCEDF738CC73D6362A2BA1FE274417544C98

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVN
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/23?ticket=69DC3296ACE2A0CBFD47E412F7E8E496A59B9161

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVN Siedem
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/20?ticket=BB11564EDE984AA69D8AFB31960EE9D409EF6CE9

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVP ABC
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/11?ticket=F29555250A3440CA0FDA1105B42650207387D1CF

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVP Olsztyn
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/4?ticket=35CA2DF7667EAB4AE3B243C867AABE19CB157E63

  #EXTINF:-1,ACARTEKİN//TVP Polonia
  http://212.244.106.236:9981/stream/channelid/3?ticket=55E32B1122E1B26E8CC77C44E23E8D4EA3FBBA0F
  Brazzzers
  http
  ://80.87.146.133:1111/udp/230.3.4.121:5678
  Dorcel TV
  http
  ://109.233.194.252:5556/udp/224.21.21.90:1234
  Dorcel TV 1
  http
  ://109.233.194.252:5556/udp/224.20.20.92:1234
  FRENCLOVER TV
  http
  ://80.87.146.133:1111/udp/230.3.4.150:5678
  rus-noch
  http
  ://80.87.146.133:1111/udp/230.3.4.110:5678
  eurosport2hd 
  http
  ://inea.live.e1-inos.insyscd.net/eurosport2hd.smil/chunklist_b2400000.m3u 
  eurosporthd 
  http
  ://inea.live.e1-inos.insyscd.net/eurosporthd.smil/chunklist_b2400000.m3u
  ‪#‎EXTINF‬:-1,SKY SPORTS 1
  rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmpe://46.246.124.85/live/skysports1fifaembed pageUrl=http://www.dcast.tv/
  #EXTINF:-1,SKY SPORTS 2
  rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmpe://46.246.124.85/live/skysports2fifaembed pageUrl=http://www.dcast.tv/
  #EXTINF:-1,SKY SPORTS 3
  rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmpe://46.246.124.85/live/skysports3fifaembed pageUrl=http://www.dcast.tv/
  #EXTINF:-1,SKY SPORTS 4
  rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmpe://46.246.124.85/live/skysports4fifaembed pageUrl=http://www.dcast.tv/
  #EXTINF:-1,SKY SPORTS F1
  rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmpe://46.246.124.85/live/skysportsf1fifaembed pageUrl=http://www.dcast.tv/
  #EXTINF:-1,SPORT WASHINGTON
  http://zeljko@hop.02.lv/2ce 

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  19-06-2006
  Location
  TURKEY-KOSOVA
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Re: IPTV Link dhe Informacine..

  Prsh per te gjitha a ka mundesi ndokush mem tregu si me fut kanale ne iptv mag 250 :D pls

 4. #4
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  706
  Uploads
  18

  Re: IPTV Link dhe Informacine..

  Quote Originally Posted by Montezuma 1 View Post
  Ore MX7 po si e nxorre kėtė konkluzion ti pėr Grekun??????? Pastaj Mag 250 nuk ėshtė GREK...
  Sepse para ndeshjes Olimpiakos - Atl Madridit Nova goditi kartat e saj qe shperndanin iptv ne mag 250.
  Kete e ka bere dhe here tjeter. Asnje pakete tjeter nuk ka bere te tilla sulme ne serverat e iptv.
  Me google translator edhe arabisht te flasim behet e kuptueshme!

 5. #5
  Banned
  Join Date
  17-06-2010
  Location
  SHQIPTAR AUTOKTON NGA FIERI
  Posts
  647
  Uploads
  320

  Re: IPTV Link dhe Informacine..

  IPTV Link dhe Informacine.. (cione)
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  Banned
  Join Date
  17-06-2010
  Location
  SHQIPTAR AUTOKTON NGA FIERI
  Posts
  647
  Uploads
  320

  Re: IPTV Link dhe Informacine..

  TV Link dhe Informacione..
  Attached Files Attached Files

 7. #7

  Re: IPTV Link dhe Informacine..

  nuk punojn.

  Quote Originally Posted by aliu2 View Post
  IPTV Link dhe Informacine.. (cione)

 8. #8

  Re: IPTV Link dhe Informacione..

  bt sport 1,2 HD,Sky F1 HD,Folk Plus

 9. #9
  Senior Member vaka61's Avatar
  Join Date
  07-01-2006
  Posts
  341
  Uploads
  63

  Re: IPTV Link dhe Informacione..

  kanale-bullgare-ok.rar---disa kanale te bullgaris--te testuara

 10. #10
  Junior Member tani70's Avatar
  Join Date
  30-05-2012
  Posts
  22
  Uploads
  0

  Re: IPTV Link dhe Informacione..

  Quote Originally Posted by uȠiӃ ζ View Post
  bt sport 1,2 HD,Sky F1 HD,Folk Plus
  O Unik prsh ! ku klikohet per te mare keto linke tek postet e tua? se kam shum haberin
  ja kalofsh mire

Page 1 of 98 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Enigma2-plugin-extensions-iptv-list-updater
  By wahid in forum Dreambox Plugins: Enigma 2
  Replies: 0
  Last Post: 15-06-2013, 19:15:04
 2. genuine dreambox plugin
  By vip519 in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 16-01-2011, 15:58:46
 3. TVBrowser 2 Dreambox Plugin
  By aguda in forum Vu+ Plugins
  Replies: 0
  Last Post: 06-01-2011, 05:36:53
 4. plugin dreambox 800 hd (Enigma 2)
  By clarky in forum Italian / Italiano
  Replies: 7
  Last Post: 15-09-2009, 19:57:07
 5. lidhje router modem usb kart rrjeti per pc -dreambox?
  By kapitenio in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 06-07-2009, 11:26:57

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •