Results 1 to 2 of 2

Thread: Problem with Amiko HD8200 boot-up

 1. #1

  Problem with Amiko HD8200 boot-up

  Pershendetje,
  Kam problem me risiver Amiko, nuk starton (ne ekran shfaqet vetem "ON" dhe "on", si duket ristarton). Provova te qasem nga laptopi me RS232, por pa sukses. Desha te bej upgrade/flush firmware nepermjet disa tools qe i gjeta, po pa sukses.
  Po e dergoj nje foto qe tregon si po e bej lidhjen.
  Flm paraprakisht!

  Hi,

  I have a problem with Amiko HD8200, it is not booting (when I switch it on, the display keeps showing "ON" and "on", I think it reboots). I tried to connect via RS232 to laptop, but I was not successful. I tried to upgrade/flush firmware using some tools I found, but again no success.
  I am attaching a photo which shows the connection I am making.
  Could someone help me?
  Thanks in advance!
  Attached Images Attached Images

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Problem with Amiko HD8200 boot-up

  Ne fillim duhet te besh nje prezantim tek tema perkatese me pas te lexosh rregulloren qe mos e shkelesh. Ketu ke hapur nje teme te re nderkohe qe ekziston nje e tille. Pasi te besh ato qe kerkohen ne regullore beje pyetjen tek tema e amico se aty do maresh dhe ndihmen.
  Tema mbyllet!

Similar Threads

 1. 5500 geant boot problem
  By Mafia_DZ in forum Geant Firmware
  Replies: 2
  Last Post: 01-04-2015, 14:53:21
 2. Question starsat 2000 HD boot problem
  By soloman2012 in forum Starsat
  Replies: 7
  Last Post: 03-09-2014, 00:07:22
 3. Question Amiko Mini Combo (DVB-T2/C) Boot Logo Change?
  By 4NZ33 in forum Amiko
  Replies: 1
  Last Post: 17-01-2014, 22:54:11
 4. Hi ,kam problem me Starsat x95usb,Problem BOOT
  By elivata22 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 20-02-2012, 18:15:28
 5. Question 7100 USB Titanium Boot Problem
  By silverdox7 in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 04-04-2011, 10:03:10

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •