Results 1 to 8 of 8

Thread: Extrend ET5000 смяна на firmware КАК?

Extrend ET5000 смяна на firmware КАК?

Здравейте..Наложи ми се да ъпдейтвам OSCAM-a на въпросния приемник, но преди това стигнах до извода, че трябва да му сменя и фърмуера, поради някой софтуерни грешки..Една от които е, че не му работи автоматичното сканиране...Ако искам да добавям спътници и транспондери, трябва ръчно, а това ме дразни..Та реших, че така и така тръгнах да се ръчкам с него, поне да започна от основното..Преди това искам да питам обаче, какъв имидж да му сложа, знам, че е субективно, но все пак притежателите могат да изкажат мнение..Приемника е с оригиналния от как е взет от магазина OpenPli 2.1...От страницата на Pli :http://openpli.org/download/xtrend/et5x00/ изтеглих последния имидж за този модел..
    Преди обаче да пристъпя към смяната му, моля споделете стъпките, защото не искам да го умъртвявам. И къде трябва да си заостря вниманието?!? Благодаря предварително!

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Extrend ET5000 смяна на firmware КАК?

Прочете ли официалната документация за обновяване на openpli и какво те затруднява от нея?

Да ти кажа общ взето нищо, но тъй като не съм го правил все пак и бих искал да "чуя" различни мнения от една страна за различни имиджи и от друга, ако има някой специфики по това...Иначе методиката е описана добре.

Uploads
    113

Според метода да качиш файловете в /tmp е най-сигурният само преди това си направи резервно копие на настройките. Относно имиджа това е той, слагай 4 версия и ще заспи. Относно искам ако няма най-новата, слагай каквато има и в последствие заменяш само бин файла с последната като му запазваш същото име като оригиналният.

Чак сега успях да си отделя време за любимото ми вече хоби..
    Та така по метода

1. Download our latest image
    2. Shut down the Dreambox into deep standby (use the menu or flip the power switch)
    3. Connect the Dreambox and the PC to the network. You need a DHCP capable modem or server, or configure your PC to do so. If you’re unsure, simply try if step 6 succeeds. If you connect the Dreambox directly to a PC, just enable the “internet sharing” function on the PC which will enable its DHCP function.
    4. Press and hold the “down” button to the left of the display. While holding the down button, press the power button or flip the switch to start it.
    5. Wait for the text “* * * STOP * * *” to appear in the display. Then you can release the down button.
    6. On the display, an IP address appears, usually in the form “192.168.1.42”. Start a browser on your PC and go to this address, e.g. “http://192.168.1.42/”.
    7. You should get a web page for the Dreambox. At the bottom is a link that says “Upgrade firmware”, follow this link.
    8. Select the image .nfi file with the browse button, and press the “Flash” button. Also press the “reboot when finished” button, so that the box will restart once the update is ready.

1 . Значи изключвам приемника от копчето на захранването отзад или го изключвам на standby, като светне червения диод? това искам да попитам
      2 .вързвам го към мрежата (той е вързан през рутер) по dhcp значи вероятно трябва да го вържа директно с PC-то
      3. От лявата страна на приемника има бутони, натискам и задържам долния бутон и пускам захрнанването отзад ключвто и изчаквам текст "STOP" и тогава отпускам бутона "надолу" Ок, ама де ше ми излезе този "стоп" след като аз нямам дисплей (има два светодиода само червен и зелен) ????
      4. На този дисплей трябва да ми изпише IP 192.168.1.42 ??? После отварям браузър и влизам с това IP
      5. Отваря се прозорец и вътре има бутон “Upgrade firmware” Ок
      6. Избирам имейджа и щракам “Flash” button", като завърши щракам на reboot..И след като се рестартира той е готов...

Значи по тази методика аз разбирам, че файла трябва да ми е на компютъра, подобно на смяна на фърмуер на рутер???
      Аз си мислих, че с USB става играта то даже на самия файл пише USB..Малко неизвестни ми се натрупаха.

Uploads
    113

Незнам от къде прочете това, но виж какво пише в страницата на openpli

How to flash the ET5x00

USB flash drive (FAT32 formatted)
    USB device (E.g. USB memory stick) In the root directory, create a folder et5x00 and copy the following 5 files to that location

Boot.bin

kernel.bin

rootfs.bin

imageversion

noforce (can for automatic Flash in "force" be renamed.)

Plug the USB media into the USB connector on the front or back either. Now power off and power on the power button on the back of the box. After switching on, the box detects when the ET5000 is firmware on the USB media. If the yellow / orange LED lights up, detected the firmware to the box. Press the UP button on the front panel to load the firmware ET5000. If the Green LED with it lights up yellow / orange, then the box leads is by loading the firmware. Please be patient, because it will take a few minutes to complete the upgrade. If the yellow / orange LED goes off loading is complete. The box will restart automatically.

In addition to the previous information, you first can make a backup with the autobackup plugin with the auto install option on. The backup should be on the root of the USB stick on which the firmware is placed before. In that way, the box will be up and running right after the reboot because all the previous settings will be restored. In this way flashing new firmware in a ET5000 will take no longer then about 5 min.

Beware: In some cases it is necessary to do a clean flash and the previous scenario can't be followed.

-Note-during the upgrade not unplug or shut down the front panel has three LEDs: red, green, yellow / orange

Senior Member
    Uploads
    1

Във всеки форум го има инфто, как се флашва този приемник:
    1. Изтегляте архива.
    2. Поставяте във флашката цялата папка et5x00.
    3. Изключвате приемника и поставяте флашката в него, без значение в кой порт, просто не трябва да има нищо друго вързано към приемника.
    4. Включвате приемника.
    5.а. Вариант едно:
    Когато светне жълто/оранжевата лапичка натискате веднъж копчето "нагоре", без да задържате. Ако сте далтонист или по друга причина не виждате цветните лед светлини на приемника, просто след като стартирате приемника натиснете няколко пъти бутона нагоре.
    5.б. Вариант две:
    Намирате файла "noforce" в папката et5x00 и го преименувате на "force", след стартиране на приемника, сам ще си инсталира новия имидж, единственото за което трябва да следите е кога ще се рестартира приемника, за да махнете флашката, за да не започне да се преинсталира безсмислено n пъти.

Uploads
    113

В добавка от мен първо се прави backup с autobackup плъгина както е описано в цитата по горе.