Results 1 to 3 of 3

Thread: TP-Link 842nd client mode

Senior Member momkoto's Avatar
    Uploads
    1

TP-Link 842nd client mode

Здравейте Колеги,
    имам следния проблем, които незнам как да реша и моля за вашите съвети.
    Ситуацията е следната:
    1. Имам рутер ТПлинк 842 с OpenWrt 12.09, който е свързан по wan порт с моя интернет доставчик. ИП адреса на рутера е 192.168.0.1. Tъй като връзката прекъсва почти всеки ден съм закачил на USB порта на рутера един стик на Мтел, който чрез Multi-Wan ми играе ролята на failover когато прекъсне връзката по wan порта. Тъй като, обаче, нетът на Мтел след изчерпване на количеството данни на пълна скорост става много бавен и практически неизползваем реших да си осигуря резервен интернет по wireless.
    2. За целта сложих до ТПлинк 842 втори рутер/ТПЛинк 841/ също с OpenWrt 12.09, който по wireless се свръза с рутера на съседа ми и е настроен да работи в client mode.ИП-то което получава по DHCP от съседския рутер е 192.168.1.х. ИП-то на лан мрежата на ТПЛинк 841 е 192.168.2.1.
    3. Настроил съм единия лан порт на първия ТПЛинк 842 да е отделен VLan, който е част от WAN групата във настройките на firewall-a на рутера. И нещата на пръв поглед сработват. Multi-Wan работи и показва, че и трите интернет връзки - основната от интернет доставчика, тази от Мтел и тази от client mode на ТПЛинка841 са ОК. В полето на статуса на wireless на ТПЛинк841 показва, че връзка със съседския рутер е осъществена и bitrate варира между 39 и 72Mbit/s. Напрактика обаче когато прекъсне основния ми интернет и Multi-Wan на ТПЛинк 842 прехвърли връзка към интернета, който идва от ТПЛинк 841 и се направи speedtest през компютър, който е закачен на wireless-а на основния ТПЛинк 842 скоростта на download не може да надхвърли 1Mbit/s. Прави впечатление, че Upload-a e в рамките на очакваното – около 3-4Mbit/s.
    4. Пробвах да вържа ТПЛинк841 директно към лан порта на едно PC и установих, че връзка в този случай е добра - скоростта на download достига 30Mbit/s. С други думи скоростта не е добра когато връзката мине през основния рутер ТПЛинк 842.

Някакви идеи каква може да е причината за този проблем и как да бъде решен?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: TP-Link 842nd client mode

Идеите и работещите решения са:
    Твоят интернет доставчик си има поддръжка обърни се към тях, ако това не помогне смени интернет доставчика, с този на които е съседа.

Хем плащаш нет които не работи, хем се занимаваш с глупости, нещо не ти схващам логиката, или тук ни вземаш за глупаци, за да ти повярваме че изобщо имаш абонамент към интернет доставчик.

Иначе само в рамките теорията, ти трябва bond, но с тези рутери не ясно дали ще работи като хората.

What is bonding?
    Bonding is the same as port trunking. In the following I will use the word bonding because practically we will bond interfaces as one.

But still...what is bonding?
    Bonding allows you to aggregate multiple ports into a single group, effectively combining the bandwidth into a single connection. Bonding also allows you to create multi-gigabit pipes to transport traffic through the highest traffic areas of your network. For example, you can aggregate three megabits ports (1 mb each) into a three-megabits trunk port. That is equivalent with having one interface with three megabits speed.

Where should I use bonding?
    You can use it wherever you need redundant links, fault tolerance or load balancing networks. It is the best way to have a high availability network segment. A very useful way to use bonding is to use it in connection with 802.1q VLAN support (your network equipment must have 802.1q protocol implemented).

Junior Member
    Uploads
    0

Re: TP-Link 842nd client mode

Сигурен ли си, че когато прекъсне връзката се използва интернета на съседа ти? Според мен е възможно рутера да превключва на 3Г модема.
    Можеш също така да опиташ да размениш местата на кабелите от wan портовете и виж дали има разлика. Имаш ли конкретна причина да използваш толкова стара версия на openwrt?