Page 1 of 24 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 234

Thread: SPARK BOX : Vetem per Aparatet me sistemin SPARK --- Sti 7111 & Sti 7162

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  SPARK BOX : Vetem per Aparatet me sistemin SPARK --- Sti 7111 & Sti 7162

  Meqe tema e vjeter i kaloi 1000 postimet, po hapet teme e re.

  Mund te lexoni diskutimet e meparshme ne temen e vjeter qe e keni me poshte:


  http://www.satsupreme.com/showthread...AB-etj/page101

 2. #2

  Re: Spark Box: Golden Media, Amiko 8900 HD & Amiko Alien2, Edison Argus, SAB, etj

  flm fillestari per emu cdo gje ok .kam 1 problem te ri kur shkoj te rregulloj motorin me ncjerr ekran te zi dhe nuk mun te rregulloj sat

 3. #3
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  Re: Spark Box: Golden Media, Amiko 8900 HD & Amiko Alien2, Edison Argus, SAB, etj

  ***useless quote***

  Nuk e kuptoj. Si te nxjerr ekran te zi, nuk ke sinjal apo cfare?
  Kur shkon te rregullosh motorrin, ku shkon?
  Treguhu pak me i qarte te lutem qe te arrijme te kuptojme ndonje gje me shume.

 4. #4
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  Dog Settings ver 1.7.0.3
  Shkarko ketu
  Per me shume info ketu

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  482
  Uploads
  1

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  Fillestari a mund te me ndihmosh si ti bej backup imagit ne golden media, kam nje golden media hypercube dhe dua ti bej backup imaget

 6. #6
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  ***useless quote***

  Me sa di une ky box punon me sistemin android.
  Nqs behet fjale ti besh backup androidit, une nuk te ndihmoj dot as direkt e as indirekt, sepse nuk e njof fare si box e as si strukture.

  Por nqs behet fjale per ti bere backup enigmes, ketu ndryshon disi puna. Pra indirekt mund ta jap ndonje mendim. Direkt nuk mundem sepse nuk e njof ate lloj boxi.
  Nje menyre e pergjithshme eshte te hysh ne Menu - Setup - Sofware manager dhe ketu ne varesi te llojit te imazhit gjendet opsioni per ti bere backup te plote enigmes.
  Por jo te te gjitha imazhet funksionon ne te njejten menyre. Te disa te tjere mund te behet nga blue panel. Me sa di ka edhe plugin qe e bejne kete pune.

  Gjithsesi nqs behet fjale per ti bere backup e2 me thuaj edhe cfare imazhi je duke perdorur, ne menyre qe nqs une apo dikush tjeter e njef ate imazh te mundemi te japim nje mendim me te drejtperdrejt.

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  482
  Uploads
  1

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  ky receiver eshte me image open pli, dua ti bej backup image enigma 2

 8. #8
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  Backup i plote enigma2 per imazhet PKTeam dhe openATV kur jemi duke perdorur enigmen.
  Per disa imazhe te tjera qe provova dukej mision i veshtire, mund te behej backup i pjesshem, kryesisht settings.
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  ***useless quote***

  Provoje njehere keshtu Menu - Setup - Software Management ose Menu - Plugin - Software Management. Ketu duhet te kesh nje opsion si Backup, Full Backup apo Complete Backup apo dicka e ngjashme, (por jo Backup Settins sepse vetem lista kanalesh e ca gjere te tjera ruhen permes ketij opsioni, pra nuk behet fullbackup)
  Nqs ne Software Management eshte opsioni per ti bere fullbackup duhet qe te fusesh ne aparat edhe nje çeles USB.
  Ne rast se aty nuk ka opsionin per ti bere backup te plote enigmes, besoj se veshtire do te jete.
  Duhet pare te shkarkosh online me pult ndonje plugin te tille si Backupsuite, apo Automatic-fullbackup etj ndonese besoj se ata plugin jane te krijuar per VU+ apo DM dhe keshtu veshtire se mund te te bejne pune. Flas ne ajer se nuk e njof fare boxin ne fjale dhe ndoshta mund te kete ndonje plugin qe mund ti bej backup e2.
  Gjithsesi hidhi edhe nje sy atyre materialeve me larte se ndoshta ka ndonje ngjashmeri. Me shume nuk di cte them. Ndoshta dikush tjeter e njef kete hypercube.

  Edhe te keta aparatet qe flitet te kjo teme jo te te gjitha imazhet behet e mundur backup-i

 10. #10
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  482
  Uploads
  1

  Re: Spark Box: Golden Media, Edison Argus, SAB Unix, Amiko Alien 1 & 2 etj.

  ketu ka opsionin backup settings, jo opsion tjeter

Page 1 of 24 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. NTV Uganda launches Spark TV
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 23-12-2015, 13:35:12
 2. Info Dynavision Spark
  By mishtag in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 17-02-2015, 20:25:52
 3. Firmware Yumatu Spark sti 7111
  By dıgı in forum Yumatu Firmware
  Replies: 2
  Last Post: 31-07-2014, 11:54:52
 4. Replies: 2
  Last Post: 25-11-2012, 11:18:33

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •