Results 1 to 5 of 5

Thread: spiderbox 6000 hd

 1. #1

  Cool spiderbox 6000 hd

  pershendetje te gjithve kam blere spiderbox 6000 hd por nuk ka asnje kanal ne iptv cfare me duhet te bej qe te shikoj kanalet e digialb dhe tringut? flm

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  03-04-2012
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Re: spiderbox 6000 hd

  blej edhe kanalet e iptv

 3. #3

  Re: spiderbox 6000 hd

  Kur te gjesh IPTV pergatit listen ne nje text document ose me NotePad++ dhe e ruan me namefile.ipt Tek software update i ben update filit dhe te dalin kanalet tek iptv

 4. #4

  Re: spiderbox 6000 hd

  Per te pare kanalet iptv shkon ne MENY MANDEJ OTHERS MANDEJ IPTV shtyp butonin e Kuq EDIT pastaj butonin e KALTERT (BLU) Del pastaj te verdhin Del All pastaj shtyp OK PASTAJ EXIT MANDEJ FUTESH PRAPE NE IPTV pastaj shtyp butonin KALTERT (BLU) Update dhe del lista me kanalet IPTV!

 5. #5

  Re: spiderbox 6000 hd

  IPTV kanalet te cilat ofrohen me IKS paketen kur e blen per here te pare ofrojne gjithesej kater lista te IPTV kanaleve! Per te nderru listen e kanaleve te IPTV vepro keshtu:

  Menu pastaj System Settings pastaj Upgrade by Network Pastaj shko te IPTV Server dhe me shigjeten djathtas nderro ne List 2 pastaj shtyp butonin e kuq Start upgrade dhe prit kur te ndrron listen pastaj shko te Others dhe pastaj IPTV dhe ke kanale tjera! Nese prap deshiron te nderrosh vepro njejte prap vetem se e qet tek List 3 nese te jep error Server Busy atehere ndale Spiderbox ndize prape dhe shko prape proceduren e njejte dhe do te nderrohet List 3 e keshtu me radhe!

  peace out!

Similar Threads

 1. spiderbox 9000 hd
  By endrithoxha in forum Albanian / Shqip
  Replies: 119
  Last Post: 08-02-2018, 18:00:08
 2. spiderbox
  By thor12345 in forum Spider Box Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 25-12-2012, 12:48:35
 3. Info Spiderbox - 1 vit
  By j.l.k. in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2010, 18:04:02
 4. spiderbox
  By claggsy in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 09-05-2010, 20:10:34
 5. Replies: 0
  Last Post: 05-06-2006, 16:43:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •