Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39

Thread: Клониране н карта

Клониране н карта

Здравейте.
    Виждам че тук има напреднали товорци, които могат да ме насочат.
    Опитвам се да направя клонинг на собствения си приемник STB-S200. За сега от към приемник го докарах. Направих два приемника STB-S200 със еднакъв дъмп във флаша и двата работят с картата която си плащам.
    Сега искам да клонирам и картата но не знам дали е възможно. Мислех си за нещо от сорта: Да прочета кодовете в картата и а ги зпиша в gold wafer card pic16f84 24c16, но незнам как и точно тук ми трябват насоки помощ.
    Картата е от червените.

Освен това забелязах в дъмпа един ред в който е записан кода на картата в явен вид

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Клониране н карта

Хм интересно не съм мислел че ще е възможно. Въпросната карта е нещо атмелско по спомен, ако намериш такава като оригинала и запишеш дъмпа който е във кода мисля, че ще стане. Като цяло има логика да пазят бекъп от дъмпа на картата защото поддържат update over air.

Quote Originally Posted by rolling_heads View Post
    Здравейте.
    Виждам че тук има напреднали товорци, които могат да ме насочат.
    Опитвам се да направя клонинг на собствения си приемник STB-S200. За сега от към приемник го докарах. Направих два приемника STB-S200 със еднакъв дъмп във флаша и двата работят с картата която си плащам.
    Сега искам да клонирам и картата но не знам дали е възможно. Мислех си за нещо от сорта: Да прочета кодовете в картата и а ги зпиша в gold wafer card pic16f84 24c16, но незнам как и точно тук ми трябват насоки помощ.
    Картата е от червените.

Освен това забелязах в дъмпа един ред в който е записан кода на картата в явен вид

Дам а след това вземи и напиши ему та да спрем да плащаме.

Junior Member
    Uploads
    0

недейте !

Senior Member njor's Avatar
    Uploads
    0

Идва края на тези карти.

Uploads
    112

Реално ще спечелят всички от това като обърнат на mpeg4 ще има място за повече канали с по-добре качество. Относно емитира трябва да се прегледа как са го на правили wicard и триколорските, ако се затрудняваш прати им hex файла и те ще го добавят.

Първо трабва да прочета чергата. После ще мислим за копието.
    За сега се нуждая от работеща схема на четец и подходящ софт .
    Благодаря предварително.

Би могло да стане чрез USB Phoenix -> http://www.satsupreme.com/showthread...=1#post1101220

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Какви мераци имат колегите.... Нали ви е ясно че картата е микрокомпютър с операционна система, има области, които не могат да се четат (е някои ги четата, ама като стигнат физически до кристала, а там се иска техника - образователно филмче). Още повече, че към картата се подава команда и тя връща отговор. не е само някаква си памет, да се чете и пише в области от паметта. Колеги, не се занимавайте с глупости, и аз съм мислел за това когато още не бях вклщчвал четец и не бях слагал карта в него. Под Линукс има възможност да се снема някаква микро информация за картата, но само толкова. Още повече че не се знаят всички инструкции на които отговаря картата (има известни 10-ина DE команди САМО)

Uploads
    112

Ако има пълен дъмп на картата може. Само трябва да се купи нова и да се запише.

Page 1 of 4 123 ... LastLast