Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1003

Thread: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

 1. #1
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Anetare!


  Sipas porosise te administratorit qendror, nuk lejohen temat e hapura qe kane mbi 1000 postime


  Per kete arsye rihapet teme e re


  Jeni te lire te vizitoni temat e vjetra edhe pse jane te mbyllura.  Temat e vjetra me datat perkatese i gjeni me poshte:


  13: http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 06.03.2014 deri ne 08.08.2014


  12. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 15.10.2013 deri ne 06.03.2014


  11. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 01.05.2013 deri ne 15.10.2013


  10. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 07-01-2013 deri ne 01-05-2013


  9. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 24-09-2012 deri ne 07-01-2013


  8. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-05-2012 deri ne 24-09-2012


  7. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 12-02-2012 deri ne 16-05-2012


  6. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 28-12-2011 deri ne 12-02-2012


  5. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-09-2011 deri ne 28-12-2011


  4. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 31-05-2011 deri ne 17-09-2011


  3. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 03-02-2011 deri ne 31-05-2011


  2. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 08-11-2010 deri ne 03-02-2011


  1. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 26-02-2008 deri ne 08-11-2010

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Doja te dije nqs se mund te funksionoje iptv ne dreambox dm500s sepse kam degjuar nga dikush ketu ne forum qe behet nqs ndonjeri e ka te gatshem nje imazh qe te kete dhe listen iptv le te ma postoje do ju lutesha qe te me dergoni vetem nqs jane te testuara nga ju ju faleminderit

 3. #3
  Contributing Member freefootadm's Avatar
  Join Date
  17-05-2013
  Posts
  564
  Uploads
  10

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***
  eshte nje proces shume i ngaterruar dhe nuk del figura mire. Behet vetem duke instaluar plijade 3 ose cdo lloj imazhi openpli per dm500s dhe dy versione vlc (2.0.3 dhe 0.8.6f). Nuk ka mundesi te shohesh direkt nga dm

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***

  nuk del dhjam nga pleshti

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  02-03-2010
  Posts
  22
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Pershendetje!!!
  Kam marre iptv e albtelecomit po ashtu kam dhe nje dreambox 500s,dhe desha te pyes:Ka mundesi te ndikoje lidhja e iptv ne internet sepse shpesh here me bllokohet dreamboxi me minuta te tera ne kanalet qe jane me pagese kurse ne ato qe jane free jane ne rregull .Ne modem lidhja eshte ok se drita pulson rregullisht.
  Ju lutem me jepni nje mendim se kush mund ta kete problemin.
  Ju faleminderit.

 6. #6
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***

  e ke te thjeshte testimim.. stakoje fare iptv e Albtel. dhe shikoje do kesh perseri te njejtin problem apo jo..

 7. #7
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  706
  Uploads
  18

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***
  Per te pasur nje ide se si punojne dy dekodera njekohesisht ne nje ruter.
  Ruteri automatikisht jep IP te vecante dhe porte per te gjitha pajisjet qe jane te lidhura me te si ne wireless ashtu dhe me kabell.
  Qe te njohi cdo pajisje duhet te njohi MAC ADRESS te cdo pajisje. Ne raste te vecanta ekzistojne dekodera me te njejtin MAC ADRESS keshtu qe ne kete rast ruteri jep vetem nje IP.
  Per rastin tend eshte me e komplikuar.
  Zgjidhjen e gjen duke u futur ne ruter e te shohesh lidhjet e tij.
  Ka shume menyra per te luftuar cardsharing e njera eshte duke bllokuar porten e dm500s ne ruter.
  Kjo behet si nga nje dekoder tjeter po ashtu dhe nga serveri qe te jep internetin!

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***
  Ta kane fajin linjat nuk do e kesh serverin e mire sepse perderi sa te hapet here pas here aparati i albtelekomit nuk ka ndikim ne qofte se do kishte ndikim nuk do te hapeshe fare keshtu qe provo me ndonje linje qe eshte e mire qe ta shohesh ndryshimin ka linja sa te duash free 24 orshe qe punojne shkelqyer hyr ketu dhe te jep 4 linja cdo 24 ore dhe provoje http://www.systimo.com/free/

 9. #9
  Patience & Reflection Ghostenigma's Avatar
  Join Date
  08-08-2012
  Location
  Anonymity
  Posts
  889
  Uploads
  26

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***]Cthua mo shoku e njejta mac adres per dekodera te ndryshem....Mac adresat nuk vehen sipas deshires por eshte nje kompani tek e cila paguhet x lek dhe vendos mac adresa unike (eshte gje tjeter manipulimi pastaj) ;)

 10. #10
  Patience & Reflection Ghostenigma's Avatar
  Join Date
  08-08-2012
  Location
  Anonymity
  Posts
  889
  Uploads
  26

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ***useless quote***]thanks per linkun.Mund te ndertohet nje program per ti marr linjat cdo 24 ore automatikisht dhe po automatikisht ti uplodosh ne cccam.cfg(madje dhe me shume se 4 ne dite po te perdoret proxy)

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 06-03-2014, 17:06:06
 2. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 01-05-2013, 20:26:11
 3. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 24-09-2012, 15:08:20
 4. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •