Results 1 to 7 of 7

Thread: Съвет за гледане на ТВ на два различни ета

Съвет за гледане на ТВ на два различни ета

Здравейте
    Отдавна не съм писал във форума. Сега ми се налага да потърся мнението на хора които са по в час с Дриймбокс, донгъли и т.н.

Нека да обясня

Имам db800se и чиния с мотор. В момента всичко е просто - бокса е вързан за ТВ-то и толкоз. Ако искам да гледам нещо в другата стая го правя чрез браузър интерфейса на компютър който е вързан за локалната мрежа.

Скоро ще се местя в по-голяма къща и искам да планирам добре.
    На първия етаж ще идва интернет и ще е вързан бокса. Това което искам е да мога да гледам също и на третия етаж.
    С познанията които имам, знам че мога да си джиткам през браузъра. На третия етаж отварям браузър и пускам канала или записания филм. Евентулно ще взема прожектор, но това не променя логиката. От компютър мога да пусна ХДМИ кабел към прожектора.

Въпросът ми е - има ли по-добър вариант (разбира се без да се налага да обирам някоя банка за решението).
    По-добър в смисъл на по-удобен: да не се налага да сменям канала чрез компютъра на третия етаж например а чрез дистанционно. Нека да кажа, че не ми се купува втори бокс.
    Не съм много наясно как мога да ползвам донгъл например. Ще съм благодарен за всякакви идеи. За по нагледно прикачвам проста схема на къщата и това къде има кабели и източници на сигнал, интернет и тн. Доста е смешна но дава идея.

Благодаря предварително
    Боби

plan house.png

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Съвет за гледане на ТВ на два различни ета

Аз не съм почитател на приемниците, но ще споделя какво подобно съм правил. Приемника в моя случай беше компютър с itx дъно и двутунерна карта. Антената мултифийд с двойни конвертори. Вторият телевизор компютър с инсталиран xbmc и дистанционно. Ако направиш нещо подобно единствено едно дистанционно с ir приемник за компютър ти трябва или направо можеш да управляваш xbmc през smartphone. Твоят приемник става за целта но ако долу се гледа горе можеш да гледаш само на същият транспондер. Благодарение на колегата Njor аз и в момента използвам подобна система същият dm 800 макар че приемника се използва само от мен, понякога забива стрийма и се налага рестарт. Другото е че приемника много загрява и като е на standby забива, за това е пуснат постоянно и има вентилатор към него. Въпроса е един искаш ли долу и горе да се гледат програми от различни спътници и транспондери по едно и също време?

Благодаря за отговора, Боби.
    Няма проблем ако се гледа и на двата етажа същия канал - това е ок.
    За xbmc сигурно е добра идея. Бях го инсталирал навремето. Значи го слагам на компютъра на третия етаж и после решавам дали да взема дистанционно или да ползвам смартфон.
    Защо загрява приемника между другото? В момента правя нещо подобно - в съседната стая гледам през браузъра и всичко е ок.
    Хbmc-а ли ще е причина за загряване?...

Също, какво дистанционно с ir би ми препоръчал?
    Благодаря отново.

Uploads
    112

Причината е приемника, dm800 загряват много, поне този който използвам аз направо забива.
    Обяснението е това.
    The DM800 tends to get extremely hot during decoding of HD channels.

При теб може и да не се получи, не съм в час с моделите им може при твоят да е оправено. Относно дистанционно бих ти препоръчал hp MC remote има ги в ибей и се продават с приемника. Работят по подразбиране с Windows, Linux и Kodi (xbmc). Относно kodi то си има live TV plugin за твоят приемник. Добър и бюджетен приемник за прожектора може да се направи от rpi2 като му инсталираш osmc.

За контрол на приемника смяна на каналите може да използваш програмата dreamdroid ако имаш андроид телефон. Ако приемника не ти загрява изключи го в standby и направо от kodi можеш да сменяш канали от други транспондери, не си спомням дали и не можеше да управлява и мотора така.

благодаря отново
    за хп дистанционното нещо такова ли имаш предвид?

тук леко се поизгубих
    "Добър и бюджетен приемник за прожектора може да се направи от rpi2 като му инсталираш osmc"
    Имаш предвид да взема Raspberry Pi 2 като този
    и да инсталирам https://osmc.tv/download/ ?

по-добре ли е отколкото да ползвам стар компютър с Уиндоус 7 и Kodi например, същия пърформанс ли има

Uploads
    112

Смених линковете със снимки, защото е против правилата на форума да се дават линкове към магазини.
    На кратко да това са нещата.
    Относно osmc използвам го от няколко дни работи много добре и е изпипано много, също openelec e страхотен софтуер, можеш да избираш.

Относно пито, има хардуерен видео декодер така че може би ще работи по добре от стар компютър.
    Другото важно е че с osmc директно ще ти стартира в kodi и няма да се занимаваш с мишки и клавиатури. Директно от дистанционното като при приемника ти.
    Третото е размера можеш директно да го сложиш до прожектора без да се занимаваш с кабели.
    Не на последно място, 5V захранване, предполагам медията ще има usb, така че директно може да го захраниш от там.
    Забравших да спомена ще има windows 10 за устройството така че и win може да му сложиш ако искаш.

Благодаря за всички насоки Боби
    След няколко месеца ще имам възможност да пробвам и ще споделя ако има проблеми или интересни моменти !