Page 84 of 85 FirstFirst ... 3459747982838485 LastLast
Results 831 to 840 of 842

Thread: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

 1. #831
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,392
  Uploads
  49

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  E perkthyer ne shqip do te thote,processor dyfish me te shpejte
  per iptv,dekoder me resoluzion 4k,multistream per te kanalet italiane e francese.

 2. #832
  Senior Member
  Join Date
  01-01-2016
  Posts
  101
  Uploads
  3

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  une kam nje ne Vu+ zero 4K. Nuk eshte dekoderi me i mire 4k qe ka nxjerre VU+ por edhe cmimi nuk eshte i larte krahasuar me te tjeret. Eshte edhe multistream per ata qe jane qeflinj.
  Disponoj edhe nje Vu+solo SE por Vu+zero 4K eshte shume me i shpejte. eshte e kote te krahasosh dekodera 4K qe kane dale tani me dekodera qe kane dale para 3-4 vjetesh sado te mire te kene qene kur kane dale.
  Vu+zero 4K ka nja dy te meta qe kane zgjidhje: 1-nuk ka tuner tokesor incorporated. kjo mund te zgjidhet duke blere nje Vu+ USB Turbo Tuner T2 (per te mbetur gjithmone tek origjinalet) per nje cmim rreth 50 euro. 2- ka vetem nje porte USB te cilen po zure me tunerin tokesor nuk te mbetet me e lire. Sidoqofte testet tregojne qe ne ate porte USB mund te lidhesh nje multi USB dhe problemi zgjidhet.
  Vu+zero 4K e punoj me OpenATV 6.2 dhe punon super perfshire edhe kanale IPTV me bitrate te larte qe shkojne deri ne 15 Mb/sek.

 3. #833
  Member alban73's Avatar
  Join Date
  11-06-2014
  Location
  Europe
  Posts
  62
  Uploads
  2

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Cccam per per vu+ zero 4k Blackhole
  Attached Files Attached Files

 4. #834
  Senior Member
  Join Date
  13-01-2011
  Posts
  206
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Kush me ndihmon per Oscam qe punon m s miri me Cccam Line ,ne Image Black hole Vu+ Ultimo4k
  Ju faleminderit

 5. #835
  New Member
  Join Date
  13-09-2018
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te gjitheve ku mund te gjej usb wifi per vu+ zero dhe me cfare imazhi punon ok e kam fjalen per driverat,flm

 6. #836
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  Mnchen
  Posts
  625
  Uploads
  5

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by toni 10 View Post
  Pershendetje te gjitheve ku mund te gjej usb wifi per vu+ zero dhe me cfare imazhi punon ok e kam fjalen per driverat,flm
  Shumica e imazheve i kane driverat e instaluara.Usb v8 freesat ben per krejt.

 7. #837

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Bd68R1537911593.zip
  BOOT LOGO for VUPLUS receivers from me

 8. #838

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje ndonje informacion se ku munde te shkarkoje Blackhole per vu solo 2se clon
  ose si munde tja nderroje daten se me del viti 1970

 9. #839
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  258
  Uploads
  13

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Me ka rene ne dore nje VU+SOLO2 SE (klone VU-HD.COM) i mbetur ne boot dhe nuk merr imazh, Edhe tentativat per te vendosur bootloaderin origjinal , dolen pa sukses,Nese dikush ka konfidece me kete lloj kloni,do ta falenderoja per cdo lloj ndihnme.

 10. #840
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,190
  Uploads
  87

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Eashte pune goxha e nderlikuar, nqs je ne Tirane ma sill mua ta shof njehere, nqs nuk arrite ta besh vete, klm.

Similar Threads

 1. Update Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.
  By arber in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 21-05-2015, 19:08:42
 2. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 27-02-2015, 12:38:38
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 01-05-2013, 20:26:11
 4. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37
 5. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •