Page 84 of 84 FirstFirst ... 34597479828384
Results 831 to 834 of 834

Thread: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

 1. #831
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,379
  Uploads
  49

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  E perkthyer ne shqip do te thote,processor dyfish me te shpejte
  per iptv,dekoder me resoluzion 4k,multistream per te kanalet italiane e francese.

 2. #832

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  une kam nje ne Vu+ zero 4K. Nuk eshte dekoderi me i mire 4k qe ka nxjerre VU+ por edhe cmimi nuk eshte i larte krahasuar me te tjeret. Eshte edhe multistream per ata qe jane qeflinj.
  Disponoj edhe nje Vu+solo SE por Vu+zero 4K eshte shume me i shpejte. eshte e kote te krahasosh dekodera 4K qe kane dale tani me dekodera qe kane dale para 3-4 vjetesh sado te mire te kene qene kur kane dale.
  Vu+zero 4K ka nja dy te meta qe kane zgjidhje: 1-nuk ka tuner tokesor incorporated. kjo mund te zgjidhet duke blere nje Vu+ USB Turbo Tuner T2 (per te mbetur gjithmone tek origjinalet) per nje cmim rreth 50 euro. 2- ka vetem nje porte USB te cilen po zure me tunerin tokesor nuk te mbetet me e lire. Sidoqofte testet tregojne qe ne ate porte USB mund te lidhesh nje multi USB dhe problemi zgjidhet.
  Vu+zero 4K e punoj me OpenATV 6.2 dhe punon super perfshire edhe kanale IPTV me bitrate te larte qe shkojne deri ne 15 Mb/sek.

 3. #833
  Member alban73's Avatar
  Join Date
  11-06-2014
  Location
  Europe
  Posts
  62
  Uploads
  2

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Cccam per per vu+ zero 4k Blackhole
  Attached Files Attached Files

 4. #834
  Senior Member
  Join Date
  13-01-2011
  Posts
  206
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Kush me ndihmon per Oscam qe punon mė sė miri me Cccam Line ,ne Image Black hole Vu+ Ultimo4k
  Ju faleminderit

Page 84 of 84 FirstFirst ... 34597479828384

Similar Threads

 1. Update Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.
  By arber in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 21-05-2015, 19:08:42
 2. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 27-02-2015, 12:38:38
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 01-05-2013, 20:26:11
 4. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37
 5. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •