Results 1 to 7 of 7

Thread: Icecrypt3000hdcci

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  158
  Uploads
  0

  Icecrypt3000hdcci

  Pershendetje!
  Kam ne dore nje Ice crypt 3000HDCCI. Si mund ti hap emulatorin ketij marresi per ti vene kodet BISS.
  Faleminderit.

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Icecrypt3000hdcci

  ***useless quote***
  Pershendetje, ice crypt 3000HDCCI eshte klon i Next 18500 hd.
  qe te hapesh emu duhet te kesh firmwarin patch, dhe pastaj me telekomande shko:
  Menu -configuration system - ok- system tv - ok edit butoni kuq ne telekomande
  do shtypesh butonin e kuq ne telekomande qe te dali lista e emu me çelsa.
  un e kam patur kete decoder dhe e ktheva ne Next 18500 hd fta (jo plus) meqe ka me shum suport per firmware.
  ketu ke firmwarin e fundit icecrypt emu

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  158
  Uploads
  0

  Re: Icecrypt3000hdcci

  Ju falenderoj per sqarimin. Nese do te mundeshe ma dergo edhe firware me emulator per Next 18500hd meqe paska me teper suport bashke me sqarimin per hapjen e celsave.( firmware hidhet me usb?)

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Icecrypt3000hdcci

  ***useless quote***
  bej klik mbi te shkruaturen Next 18500 ne posim me lart.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  158
  Uploads
  0

  Re: Icecrypt3000hdcci

  Pershendetje.
  E hapa emulatorin e Icecrypt 30000 sipas udhezimit te mesiperm. Lista me kanalet Biss eshte e vjeter.Si mund te shtoj kanalet e reja ne kete liste dhe kodet biss pa e kthyer ne next.
  Ju falenderoj!

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Icecrypt3000hdcci

  ***useless quote***
  teorikisht duhet te funksionoje keshtu:
  shkarko kete softcam,depaketoje, vendose dosjen ne usb, vendos usb ne aparat dhe me telekomande shko ne dosjen qe ka usb dhe jepi OK ne filin qe eshte brenda dosjes..

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  158
  Uploads
  0

  Re: Icecrypt3000hdcci

  ..........

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •