Page 1 of 99 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 987

Thread: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900,MiniHD, MicroHD...etj

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900,MiniHD, MicroHD...etj

  Meqe tema e vjeter i kaloi te 1000 postimet po hapet teme e re.

  Temen e vjeter e gjeni me poshte:

  http://www.satsupreme.com/showthread...HD-etj/page101

 2. #2

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Meqe tema e vjeter i kaloi te 1000 postimet po hapet teme e re.

  Temen e vjeter e gjeni me poshte:

  http://www.satsupreme.com/showthread...HD-etj/page101
  Qysh me lidh amiko mini hd se , spo me qet sen ne pc kur pe lidhi me rs 232

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  09-05-2013
  Posts
  330
  Uploads
  0

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Quote Originally Posted by biki-dmx View Post
  Qysh me lidh amiko mini hd se , spo me qet sen ne pc kur pe lidhi me rs 232
  Per cfare po e lidh me pc ? Me pc lidhet me rs 232 kur don ti hedhesh sw , kur nuk mundesh me e hedh me usb.
  Ne kete rast te duhet nje loader per aparatin tend, lidhet aparati me pc me rs 232(duhet te rrije i fikur aparati), hapet loader-i ,i hedh sw qe don
  dhe i jep connect dhe ne kete moment duhet te ndezesh aparatin dhe te presesh deri sa te mbaroje procesi.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  10-11-2012
  Posts
  315
  Uploads
  0

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Pėrshėndetje tė gjithėve!
  Ju lutem kush mund tė mė thotė se a punon Amiko Mini HD SE me CCcam,ndonėse nuk ėshtė Linux..Ju falemnderit!

 5. #5
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,640
  Uploads
  288

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Quote Originally Posted by rihatakud View Post
  Pėrshėndetje tė gjithėve!
  Ju lutem kush mund tė mė thotė se a punon Amiko Mini HD SE me CCcam,ndonėse nuk ėshtė Linux..Ju falemnderit!
  Te gjithe amikot punojne me cccam nuk ka lidhje qe jane linux apo jo

 6. #6

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Pershendetje,
  une kam AMIKO MINI HD SE dhe punon me cccam shume mire.

 7. #7
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,517
  Uploads
  188

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Quote Originally Posted by rihatakud View Post
  Pėrshėndetje tė gjithėve!
  Ju lutem kush mund tė mė thotė se a punon Amiko Mini HD SE me CCcam,ndonėse nuk ėshtė Linux..Ju falemnderit!
  i nderuar ndoshta problemi qendron tek ty se mbase e ke me softin e fabrikes.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  10-11-2012
  Posts
  315
  Uploads
  0

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Mirėmėngjes miq!
  Ju falėnderoj nga zemra pėr pėrgjigjet.Aparati (Amiko Mini HD SE) nuk ka versionin e fabrikės,pasi versioni qė ka tani ėshtė me EMU(1.0.45-emu) dhe del menuja e kodeve. Tani problemi ėshtė se si do tė istalohet CCcam,ndėrsa pė cline ka njė tutorial nga alealeks,tė cilin e falėnderoj.FALEMNDERIT!

 9. #9
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,640
  Uploads
  288

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Quote Originally Posted by rihatakud View Post
  Mirėmėngjes miq!
  Ju falėnderoj nga zemra pėr pėrgjigjet.Aparati (Amiko Mini HD SE) nuk ka versionin e fabrikės,pasi versioni qė ka tani ėshtė me EMU(1.0.45-emu) dhe del menuja e kodeve. Tani problemi ėshtė se si do tė istalohet CCcam,ndėrsa pė cline ka njė tutorial nga alealeks,tė cilin e falėnderoj.FALEMNDERIT!
  Po ska nevoj ta instalosh e ke te instaluar ne program mjafton te vesh te Emulatoret dhe aty ke cccamd,mgcamd,....

 10. #10

  Re: AMIKO: 8840, 8820, 8200, 8300, 8140, 7900, Spiel, MiniHD, MicroHD...etj'

  Pershendetje Miq !

  Jom nga Kosova , dhe problemi im eshte ky !

  Po du me ble nje Amiko Mini HD , por problemi eshte qe nuk di si futen programet ne te per ti shikuar programet e Tring ?

  A mundet dikush mema spjegu se si duhet te futen programet e Tring ne te , dhe qka duhet me bo nta ?

  Amiko Mini HD qe po du me ble osht i ri - dhe vjen me paket fabrikisht !

  Ju Faleminderit !

Page 1 of 99 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Amiko MiniHD Firmware
  By gertl in forum Amiko Firmware
  Replies: 25
  Last Post: 12-10-2015, 13:01:08
 2. Replies: 1005
  Last Post: 26-11-2014, 18:03:40
 3. Question IPTV ne Amiko miniHD SE
  By konica in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 19-10-2014, 00:34:10
 4. Amiko 8140
  By danyyy in forum Romanian / Romānă
  Replies: 0
  Last Post: 07-09-2014, 12:36:42
 5. amiko 8820 help please
  By yac74 in forum Amiko
  Replies: 1
  Last Post: 06-12-2012, 21:35:50

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •