Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: x solo mini 2

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  24-05-2008
  Posts
  121
  Uploads
  0

  x solo mini 2

  kam kete decoder qe eshte clone i axas e3hd por ka srobleme me tunerin usb tokesor.a e ka zgjidhur njeri kete problem.flm

 2. #2
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: x solo mini 2

  Quote Originally Posted by ghenti View Post
  kam kete decoder qe eshte clone i axas e3hd por ka srobleme me tunerin usb tokesor.a e ka zgjidhur njeri kete problem.flm
  vetem me HD freaks ... merre ketu http://www.vu-hd.com/en/downs_view.htm?id=51

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  24-05-2008
  Posts
  121
  Uploads
  0

  Re: x solo mini 2

  nuk punon mire,bllokohet shpesh

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  04-03-2015
  Posts
  325
  Uploads
  32

  Re: x solo mini 2

  punon vetem me usb sky siano un kam nje te till--GENIUS E3HD original dhe e vetmja menyr vetem me kete lloj usb punon

 5. #5
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: x solo mini 2

  Quote Originally Posted by ghenti View Post
  nuk punon mire,bllokohet shpesh
  perdor mgcamd, ose oscam si emulator, jo cccam. dhe mos i bej asnjehere restart dekoderit kur je i sintonizuar ne nje kanal dtt.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  24-05-2008
  Posts
  121
  Uploads
  0

  Re: x solo mini 2

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  perdor mgcamd, ose oscam si emulator, jo cccam. dhe mos i bej asnjehere restart dekoderit kur je i sintonizuar ne nje kanal dtt.
  problemi eshte se bllokohet edhe pa instaluar asnje emu...

 7. #7
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: x solo mini 2

  Quote Originally Posted by ghenti View Post
  problemi eshte se bllokohet edhe pa instaluar asnje emu...
  atehere do kesh ndonje problem tjeter, qe ska lidhje as me imazhin, dhe as me emu..do kesh difekt hardware

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  24-05-2008
  Posts
  121
  Uploads
  0

  Re: x solo mini 2

  Quote Originally Posted by L.D.N.N.J View Post
  punon vetem me usb sky siano un kam nje te till--GENIUS E3HD original dhe e vetmja menyr vetem me kete lloj usb punon
  cfare imazhi perdor?

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  04-03-2015
  Posts
  325
  Uploads
  32

  Re: x solo mini 2

  un tani e kam me kete version-------openhdf-5.3-axacse3-14-20151012-usb---nuk ngec as ne cccam---dhe as ne te gjitha llojet e emulatorve te tjer te testuar nga un dhe tani esht ne pun ne keto momente qe shkruaj esht bomb -----futu te plugins shkarko --usb-dt siano fale fut usb dt siano ndize konfiguroje dhe esht bomb fare

 10. #10
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: x solo mini 2

  Quote Originally Posted by L.D.N.N.J View Post
  un tani e kam me kete version-------openhdf-5.3-axacse3-14-20151012-usb---nuk ngec as ne cccam---dhe as ne te gjitha llojet e emulatorve te tjer te testuar nga un dhe tani esht ne pun ne keto momente qe shkruaj esht bomb -----futu te plugins shkarko --usb-dt siano fale fut usb dt siano ndize konfiguroje dhe esht bomb fare
  poe ka klon Ghenti , jo origjinal.. softin origjinal e merr x solo mini 2 por nuk i punon pulti pastaj..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Mini Mini 3D 17.05.2013
  By zentosat in forum General Discussions: Dongles
  Replies: 0
  Last Post: 18-05-2013, 02:22:51
 2. De iPad Mini is gewoon de iPad Mini
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 10-10-2012, 07:06:38
 3. New New Vu + Duo II und Vu + Solo II
  By fushkrujs in forum Vu+ Information and Tutorials
  Replies: 1
  Last Post: 13-06-2012, 20:11:33
 4. Tutorial plz help vu+solo
  By kardasi in forum Vu+
  Replies: 1
  Last Post: 31-01-2012, 19:07:52
 5. S*y solo in N*s
  By andreas_al in forum Italian / Italiano
  Replies: 4
  Last Post: 13-06-2005, 20:13:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •