Results 1 to 3 of 3

Thread: cardsharing me HUMAX5400

 1. #1

  cardsharing me HUMAX5400

  Dikush qe perdor carsharing ne humax 5400 te me ndihmoje se si veprohet.Kam instaluar disa programe HSIC 3.00 , camd3, sharemax 5.7 por pasi i kam hapur duke bere lidhjen me kabel 232 ne lidhje ne internet nuk me eshte hapur asnje pakete.I vetmi program qe hap kanalet e premiere eshte sbcl 1.0 dhe e perdor me sukses. A hapen te gjitha paketat si dhe digitalb.Si mund te veproj me shkruani ne humax@altecnet.gr

 2. #2

  Talking Re: cardsharing me HUMAX5400

  pershenetje

  ti duhet te besh nje server ne kompjuter per humax dhe pastaj nga pcja duhet te lidhesh me peers te cilet i ke ose nese nuk i ke duhet te lidhesh me ndonje server,,, pra server ne pc dhe pasta starton programin e humaxit i cili dergon kartelat ne receiver....

  shpresoj ta kesh kuptuar. nese jo sheno prap...
  Scorpion-x

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: cardsharing me HUMAX5400

  vetem dreamboxi per momentin, humaxi ka vlera tjera individuale jo per server streaming.
  humaxit plako siç e kam bo dhe un futi cam toh 3.1 mrena dhe vish bizhamat plako se filloi neshja.

Similar Threads

 1. New Humax5400...wsp_sharingpackv0.9.8...Upd.1...9.9.20 09
  By Tunimax in forum Humax Software and Tools
  Replies: 10
  Last Post: 14-02-2010, 23:25:12
 2. humax5400-ccw
  By turbo321 in forum Humax
  Replies: 0
  Last Post: 21-12-2009, 19:27:58
 3. humax5400
  By job332 in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 27-08-2008, 11:51:27
 4. humax5400
  By job332 in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 24-08-2008, 12:15:10
 5. humax5400+arena cardsharing
  By godlike in forum German / Deutsch
  Replies: 1
  Last Post: 12-12-2006, 19:57:36

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •