Page 57 of 58 FirstFirst ... 732475255565758 LastLast
Results 561 to 570 of 571

Thread: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

 1. #561
  Contributing Member Sat-elite031's Avatar
  Join Date
  16-09-2012
  Location
  Ballkanas
  Posts
  821
  Uploads
  171

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Quote Originally Posted by mamurrzaku View Post
  Provo ne kete menyre

  reboot

  Nese nuk te funksionon,provo te futesh ne telnet keto komanda:


  reboot
  te menyea e par opk install thu me instalu nga boxi
  se nuk jam mar shum me istalim shum pak i njof
  e kam kerku edhe ne net me shkarku si drive po se kam gjet
  per ta instalu me opkg plugins extension

 2. #562
  Senior Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,207
  Uploads
  45

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Futu me nje program ftp ne telnet.
  Te gjitha komandot duhet ti kopjosh dhe futesh ne telnet.

 3. #563
  Contributing Member Sat-elite031's Avatar
  Join Date
  16-09-2012
  Location
  Ballkanas
  Posts
  821
  Uploads
  171

  Thumbs up Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Quote Originally Posted by mamurrzaku View Post
  Futu me nje program ftp ne telnet.
  Te gjitha komandot duhet ti kopjosh dhe futesh ne telnet.
  flm per ndihmen
  eshte e thesht po kur nuk meresh me kto do pak pun po ngaqe skemi koh kerkojm ndihm
  kush ka te njejtin problem te veproj kshu per Estar-DM800se clone
  pasi te shkakroj driverin
  te hap ( dcc/ftp/ pastaj te kjo do hudhen tmp -> /var/tmp
  pastaj me telekomande te addons/manual ipk install ti jap ok
  dhe nje restart boxit dhe kaq ishte e gjitha
  Attached Files Attached Files

 4. #564
  Junior Member
  Join Date
  25-10-2013
  Posts
  10
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Mund te me ndihmoni kam blere usb dvb-t/t2/c+fm+dab astrometa mn88473.Po mundohem me lidh me dm 800se clone me imazh OpenPli ,i kam provuar te gjitha driver dhe erresire.nfihmeeee.


 5. #565
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  215
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Quote Originally Posted by Sat-elite031 View Post
  pershendetje shok
  kush nga ju ka dhe ka has te njejtin problem me estar 800se
  kam mar nje usb dvb-usb-a867
  e instaloj po nuk me del ne tuner si ka munci cfar procesi duhet te ket
  Varet nga imazhi qe pėrdor, me sa kam testuar imazhet e fundit e kane fut ne blacklist.Pbnigma e kam testuar punon, ose openpli i vjetėr punon. Provoje te nderrosh imazhin

 6. #566
  Senior Member
  Join Date
  10-04-2012
  Posts
  122
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  ka ndonje menyre per te degjuar radio online ne enigma 2??

 7. #567
  Member Mr benardin's Avatar
  Join Date
  25-09-2013
  Location
  "Deutschland über alles"
  Posts
  26
  Uploads
  4

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Instalo imazhin Merlin.
  Quote Originally Posted by ailind View Post
  ka ndonje menyre per te degjuar radio online ne enigma 2??

 8. #568
  Senior Member
  Join Date
  11-03-2013
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  kush me ndihmon me nje liste kanalesh sat13+16+19+tokesot DigitAlb+Tring te jete liste me ndryshimet e fundit... per Dm800hd ? Faleminderit

 9. #569
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  170
  Uploads
  30

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Pershendetje. Me ra ne dore nje dmbox800 hdpvr me sim kard te bardhe nuk shkruan gje fare dhe nuk e di se cfar card sim eshte 1.0 2.1 2.0 ferrari. Kush nga shoket e ka nje te till te thot. Dhe kur dua te lidhem me dreamup thot no ca found error.

 10. #570
  Senior Member
  Join Date
  24-05-2008
  Posts
  110
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  duhet te jete sim 1.0

Similar Threads

 1. Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 25-08-2016, 22:31:42
 2. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 27-02-2015, 11:38:38
 3. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By missoervin in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 08-08-2014, 20:59:27
 4. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 15-10-2013, 21:33:20
 5. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •