Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: USB Phoenix OrangePi

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    115

Re: USB Phoenix OrangePi

Това е добра новина, някакъв специфичен проблем ли се оказа или нещо което вече сме дискутирали в някоя от темите?

Contributing Member
    Uploads
    281

Доста смотана китайска изливка на пластмасовия водач на картата. Оказа се че трябва след вкарване до край на картата да се изтегли същата предполагам милиметър /за да има контактуване/, другото са постни настройки /почти никакви/ на сървър клиент. Но всико е точно и очаквам колегата да сподели дали по ццкам протокол се ъпва картата от клиент или наистина по този протокол има проблем. За момента в който се занимавах след подкрване на картата ем-емите си тръгнаха от клиента и картата си се ъпва, хубавото е че скоро ще разберем проблем има ли или няма понеже е края на месеца.

Според мен картата се ъпва по CCcam,прилагам скрийншотове и още веднъж благодарности :) .
    Untitled_2.jpgUntitled_3.jpg

Quote Originally Posted by ceco2000 View Post
    Доста смотана китайска изливка на пластмасовия водач на картата. Оказа се че трябва след вкарване до край на картата да се изтегли същата предполагам милиметър /за да има контактуване/, другото са постни настройки /почти никакви/ на сървър клиент. Но всико е точно и очаквам колегата да сподели дали по ццкам протокол се ъпва картата от клиент или наистина по този протокол има проблем. За момента в който се занимавах след подкрване на картата ем-емите си тръгнаха от клиента и картата си се ъпва, хубавото е че скоро ще разберем проблем има ли или няма понеже е края на месеца.
    Оказа се че в самия кардрийдър има едно ключе(не знам каква роля и функция изпълнява) което се задейства при поставяне на картата.Изваждайки я леко в обратна посока,картата освобождава ключето и всичко заработва.В крайна сметка изолирах това ключе и сега картата поставена до края си работи нормално.
    IMG_20161211_100352.jpg

Това ключе е card detect. 10-то краче на FT232 .Май китайчетата са сложили нормално затворен вместо отворен или обратно.

И аз имам такава играчка Orange pi pc 6 месеца ъптайм и збозих фалшивата СД карта взех си хубава СД карта и няма проблем работи много стабилно но има специялен фаил се слага в СД картата който държи по нисък лоад аверейдж в покой

Junior Member
    Uploads
    0

Привет на всички! Имам същото устройство, но имам затруднения с използването му. С оскам на приемник VU+ , Openatv не тръгва. Оскама я разпознава, но ERROR
    (no entitlements). Някакви насоки?

P.S
    Подкарах всичко. Ако кажете на каква честота bulcrypt се чете с най-малки времена? И с какви конфизи?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    115

Темата е за orange pi. За твоя случай провери какво ти дава командата dmesg това ще те насочи за начало.

Page 2 of 2 FirstFirst 12