Page 23 of 102 FirstFirst ... 1318212223242528334873 ... LastLast
Results 221 to 230 of 1020

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #221
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  388
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by kliti View Post
  Ca thu mor plak? Spo shet njeri pordh ketu.. Eshte thjesht info qe payservers po bejne pare me canalsat, digitalb apo edhe sky italia. Per ca pordhesh flet? Lexo dhe komentin tim pastaj harxho kohen me komentin tend
  Pse a ka dale ndonje info qe po hapet dga apo sky it ne satelit me payserver?

 2. #222

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Per DGA nuk ma ndjen shume por kjo e Sky It duket me shume si legjende

 3. #223
  Senior Member rigert's Avatar
  Join Date
  24-03-2012
  Posts
  192
  Uploads
  5

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Pershendetje te gjitheve.

  Nese keni mundesi ,kush hap nje pakete qe per ne te tjeret na qenka privilegj,na tregoni menyren se si.
  Kjo qe po bejne disa anetare ketu,eshte njesoj si dikush nuk ka buke per te ngrene dhe ju bene foto duke ngrene mish dhe na i tregoni neve.
  Kjo nuk eshte gje e mire,nese nuk e keni problem me mire mos na i tregoni fare.
  Respekte

 4. #224
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  710
  Uploads
  8

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Rigert prsh ...Canalsat Fr. do Oscam te vecante dhe Cline te vecante( kjo e fundit jo te gjitha funksionojne ) qe ti hapi kanalet franceze dhe qellon gjate dites her me bllokim dhe her me ngecje...Provat e shumta qe kam ber une duhet nje : oscam config .oscam user dhe oscam server te vecante ne konfigurim si ato siper qe kam postuar....Per Black Hole qe kam une...ne qoftse te nevoiten me PM...

 5. #225
  Senior Member rigert's Avatar
  Join Date
  24-03-2012
  Posts
  192
  Uploads
  5

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by arbend View Post
  Rigert prsh ...Canalsat Fr. do Oscam te vecante dhe Cline te vecante( kjo e fundit jo te gjitha funksionojne ) qe ti hapi kanalet franceze dhe qellon gjate dites her me bllokim dhe her me ngecje...Provat e shumta qe kam ber une duhet nje : oscam config .oscam user dhe oscam server te vecante ne konfigurim si ato siper qe kam postuar....Per Black Hole qe kam une...ne qoftse te nevoiten me PM...
  Pershendetje miku im

  Aktualisht po shoh arenat ne 16 bein spanjoll dhe sky de ne 19.2 ,kurse ne 13 disa kanale polake qe japin sport.
  Gjithsesi shume te faleminderit dhe kalofsh mire.

 6. #226
  Senior Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,288
  Uploads
  46

  Re: Cardsharing - Vetėm Shkėmbime CCcam, IPTV, etj - ose Linja Falas!

  Problemi eshte se ne shqiperi,kur thone qe do ndrrojme cartat,nuk ka pereni me i nalu!!!
  Te drejtat e klientit nuk kane ekzistuar ndonjehere,dhe e shoh te veshtire dhe ne te ardhmen.?!
  Po ndjekin shembullin e qiellit italian.
  differenza eshte se ne ita ka vite qe po mbledhin,dhe akoma po vazhdojne,pra jo menjehere,klientin pak a shume e respektojne.
  Pikerisht pardje,nje shokut tim ja moren nje 001.
  001 eshte flori jane pikerisht ato qe japin signal akoma pa problem....!!!

 7. #227

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Pershendetje doja te dija nese ka ndonje menyre per te par kanalet shqiptare me iptv nga boxi m8s ndonje linje serioze dhe pa ndalesa respekte

 8. #228
  Senior Member Montezuma 1's Avatar
  Join Date
  24-11-2010
  Location
  In shee's Heart
  Posts
  619
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by arbend View Post
  Rigert prsh ...Canalsat Fr. do Oscam te vecante dhe Cline te vecante( kjo e fundit jo te gjitha funksionojne ) qe ti hapi kanalet franceze dhe qellon gjate dites her me bllokim dhe her me ngecje...Provat e shumta qe kam ber une duhet nje : oscam config .oscam user dhe oscam server te vecante ne konfigurim si ato siper qe kam postuar....Per Black Hole qe kam une...ne qoftse te nevoiten me PM...
  Vėlla bėhu mė i qartė. Nqs ke konfigurimin e ketij Oscami-it , dhe tė Cccam-it pėr Frėnget dėrgomi ca dhe mua,

 9. #229
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2012
  Posts
  120
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  pershendetje mundet ndonjeri te me ndihmoje me ndonje guide per te instaluar iptv ne magicbox mg4 hdndonje metode te thjeshte, ne brendesi ka openpli image

 10. #230

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Kerkoj ndihme per cccam dhe oscam per aparat octagon sf 4008 4K combo, nese ka ndonjeri kete aparat te me ndihmoje cfare cccam dhe oscam perdor ai, TUNG.

Similar Threads

 1. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 05-03-2016, 21:43:18
 2. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57
 3. Old Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 06-01-2015, 20:31:44
 4. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •