Page 24 of 24 FirstFirst ... 1419222324
Results 231 to 238 of 238

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #231

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Pershendetje
  Kerkoj kanalet shqip IPTV
  Kino Premiere 1 HD
  Kino Premiere 2 HD
  Kino Premiere 3 HD

  Cmimi nuk luan rol sa te kushton por vetem le te jan stabile

 2. #232
  Senior Member
  Join Date
  25-01-2013
  Posts
  191
  Uploads
  13

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Top Show Screenshot.jpg
  Quote Originally Posted by dedalus78 View Post
  pershendetje mundet ndonjeri te me ndihmoje me ndonje guide per te instaluar iptv ne magicbox mg4 hdndonje metode te thjeshte, ne brendesi ka openpli image
  Shkarko kete Plugin M3uTo Bouquet ConverterPlugin.rar
  1)Fut Plugin dhe m3u playlist ne tmp/folder
  2)instalo plugin ristart enigma
  3)hap plugin dhe config keshtu
  1 select path.............. /tmp/ me butonat anash majtas
  2 leje ashtu
  3 select type..........gstreamer me butonat anash...
  4 convert me ok dhe exit.listen e ke ne fund te buqetave

 3. #233

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Si mund te shikojme nje list m3u (test)per 24 ore?ka ndonje konfigurim?kanalet me prapashtese .ts luajn 2_3sekonda dhe ndalet.....

 4. #234
  Junior Member
  Join Date
  11-12-2009
  Posts
  10
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Kerkoj ndihme per cccam dhe oscam per aparat octagon sf 4008 4K combo, nese ka ndonjeri kete aparat te me ndihmoje cfare cccam dhe oscam, kerkoj ndihme edhe per nje liste kanalesh multistream ne 5 grade perendimW te paketes Mediaset, ju pershendes.

 5. #235
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  481
  Uploads
  5

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by lefis View Post
  Si mund te shikojme nje list m3u (test)per 24 ore?ka ndonje konfigurim?kanalet me prapashtese .ts luajn 2_3sekonda dhe ndalet.....
  Sepse ate test mund ta kene 50 veta njekohesisht ose ske internet mjaftueshem

 6. #236
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  335
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by geri22 View Post
  Kerkoj ndihme per cccam dhe oscam per aparat octagon sf 4008 4K combo, nese ka ndonjeri kete aparat te me ndihmoje cfare cccam dhe oscam, kerkoj ndihme edhe per nje liste kanalesh multistream ne 5 grade perendimW te paketes Mediaset, ju pershendes.
  Shtyp Butonin jeshil 2 her.. pastaj setings ok pastaj gjej listen e kanaleve qe quhet Mali.motor 42e to 30w. aty ke edhe kanalet multistream ne 5w. Ate pyetjen e pare nuk e kuptova mire ca doje.

 7. #237
  Junior Member
  Join Date
  11-12-2009
  Posts
  10
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Joni-2012, pyetja e pare ka te beje me cccam dhe oscam, nese ju dispononi cccam dhe oscam per imazh openatv per kete aparat ju lutem me thoni se cfare cccam dhe oscam perdor, te falenderoj per listen e kanaleve, ju pershendes dhe naten.

 8. #238
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  335
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by geri22 View Post
  Joni-2012, pyetja e pare ka te beje me cccam dhe oscam, nese ju dispononi cccam dhe oscam per imazh openatv per kete aparat ju lutem me thoni se cfare cccam dhe oscam perdor, te falenderoj per listen e kanaleve, ju pershendes dhe naten.
  Un perdor versionin e fundit oscam 11.384 per openatv 6 edhe punon mire. Ndersa cccam nuk ka per kete aparat!
  (Ju lutem moderatoreve te hapin nje teme per kete aparat pasi po flasim jasht teme) ''ndjese''

Page 24 of 24 FirstFirst ... 1419222324

Similar Threads

 1. Old Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1004
  Last Post: 11-12-2016, 21:46:55
 2. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 05-03-2016, 20:43:18
 3. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57
 4. Old Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 06-01-2015, 19:31:44
 5. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •