Page 40 of 40 FirstFirst ... 153035383940
Results 391 to 399 of 399

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #391
  Member MaGnuS.'s Avatar
  Join Date
  18-03-2017
  Location
  SatSupreme
  Posts
  62
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Me gjithe respektin edhe une per ty. Ky eshte forum ku ti ke shtruar nje problem..dhe e ke bere publike.. une te dhashe nje shpjegim.. nese ti e quan ngaterrim ne punet e tua, i bie qe nuk me ke kuptuar.. nejse kerkoj ndjese nese e ke pare keshtu.. klm. dhe ti..
  tani sapo erdha dhe po shoh qe me pake shkruajtur shok kupto drejt un spo nxehem se ne rradh te par un nuk merrem me shitblerje por thjesht po mesoj mbi enigmat sepse un jam marr shum me dekoderat ali chip.un te konsideroj shok dhe djal te mir.naten bos

 2. #392
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  609
  Uploads
  3

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Pershendetje,kam nje pyetje,kam TV Samsung ,por qe nuk ka SMART tv,,,pra esht fjala si quhet ajo pjese qe ebel smart tv,,,pra me mujt me vendos sidomos iptv ne tv,,,,nese ka mundesi te me pergjigjet ndokush,pasi desha te dij si me e porosit kete pjese permes interneti,ju faleminderit

 3. #393
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  749
  Uploads
  81

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  Pershendetje,kam nje pyetje,kam TV Samsung ,por qe nuk ka SMART tv,,,pra esht fjala si quhet ajo pjese qe ebel smart tv,,,pra me mujt me vendos sidomos iptv ne tv,,,,nese ka mundesi te me pergjigjet ndokush,pasi desha te dij si me e porosit kete pjese permes interneti,ju faleminderit
  Nje televizor smart tv e ben programi (sistemi i operimit )qe ka ,dmth qe nuk blen dot gje qe nje tv jo smart ta besh smart .
  Vetem po bleve pajisje te jashte si android box etj.

 4. #394
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  710
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  Pershendetje,kam nje pyetje,kam TV Samsung ,por qe nuk ka SMART tv,,,pra esht fjala si quhet ajo pjese qe ebel smart tv,,,pra me mujt me vendos sidomos iptv ne tv,,,,nese ka mundesi te me pergjigjet ndokush,pasi desha te dij si me e porosit kete pjese permes interneti,ju faleminderit
  Blej nje pajisje apo box android dhe je ne rregull, ben gjithēka....

 5. #395
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  609
  Uploads
  3

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  po kuptohet qe eshte fjal per nje Pajisje te jashtme,qe funksionon si Smart ,,,,,kam po ashtu reseverin Amiko mini combo hd,,,por nuk po funksionon si duhet me IPTV ,edhe pse ja kam ble Wireles per me punu gjoja me mire prap se parap kot,,,gjithmon Kanalet kan ngecje,,,,,kam ndegju qe TV qe jan SMART ?KUR PO JA VENDOSIN IPTV?PO JAN STABILE,,,per kete e kisha

 6. #396
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  710
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  po kuptohet qe eshte fjal per nje Pajisje te jashtme,qe funksionon si Smart ,,,,,kam po ashtu reseverin Amiko mini combo hd,,,por nuk po funksionon si duhet me IPTV ,edhe pse ja kam ble Wireles per me punu gjoja me mire prap se parap kot,,,gjithmon Kanalet kan ngecje,,,,,kam ndegju qe TV qe jan SMART ?KUR PO JA VENDOSIN IPTV?PO JAN STABILE,,,per kete e kisha
  Aparati ka te tbeje, une perdor smart tv, po dhe ky ka ngecje nese linja e iptv nuk eshte e mirė...duhet te gjesh nje linje te mire iptv ne radhe te parė, po dhe nje box android duhet....

 7. #397
  Junior Member
  Join Date
  11-04-2017
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Shum normale kashum gjera nga serverat qe perdoren ne iptv transferimi sa eshte i shendosh iserverit po ashtu instalimi si cka por ne fund edhe linjat nga vin dhe kjo ka te bej e jo aparatet apo ANDROID BOX apo MAG BOX apo enigma2 , ke televizoret eshte problemi ke tek aplikacionet edhe kjo ndikon zdo te thot qe serveri nuk eshte ne regull !!

 8. #398

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Mendimi im, kam vene re se linku me portal ne mag box punon me mire sesa nje link m3u si ne mag box edhe ne android tv box, i disponoj te dyja boxat, nuk e di si punojn siptv ne mag box se nuk e kam bler

 9. #399
  Senior Member ekremgashi1's Avatar
  Join Date
  05-01-2012
  Location
  Prishtine
  Posts
  128
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  mund te me ndihmoje dikush ne PM rreth MAG ju lutem

Page 40 of 40 FirstFirst ... 153035383940

Similar Threads

 1. Old Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1004
  Last Post: 11-12-2016, 21:46:55
 2. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 05-03-2016, 20:43:18
 3. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57
 4. Old Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 06-01-2015, 19:31:44
 5. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •