Page 54 of 54 FirstFirst ... 4294449525354
Results 531 to 538 of 538

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #531
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  145
  Uploads
  5

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Mx7 ja dhe plugin qe kerkoje

 2. #532
  Member
  Join Date
  18-05-2005
  Location
  Kudo
  Posts
  28
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by MX7 View Post
  Kanalet franceze lexohen vetem 2sid nga cdo karte ne dekoder.
  Shperndarja e tyre behet vetem me multicsr83 sepse asnje lloj tjeter programi per momentin nuk i shperndajne celsat!
  Qe te punojne mire kanalet duhet te kisha linja nga multicsr83 dhe nga disa ne menyre qe te kesh dhe shumicen e sidve.
  Ne dekoder keto celsa jane shume te shpejte keshtu qe dolen keto versione qe ti punojne!
  oscam-emu 390 eshte me i miri sepse dhe te tjerret jane kopje te tij!
  gcam perdoret nga dekoderat sh4 edhe arm
  ncam eshte me stabel per te gjitha imazhet
  0100:6D,68;0500:30B00,32830,42800,42820;1811:3311, 3315 Per momentin keto hapin kanalet franceze!

  Ekzistonte nje plugin autocam per open pli por e kane hequr dhe nuk e gjej dot,
  nese e ka ndonjeri ta postoj nese mundet!

  ne image black hole dhe open atv ka te tille plugin por une perdor vetem open pli
  me cccam 221 dhe nderrim automatik ne ncam per francezet dhe 39E eshte menyra per dekoderat shtepiake.

  Po kerkoje kete?
  Attached Files Attached Files

 3. #533
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Tirane, Shqiperi
  Posts
  1,145
  Uploads
  87

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  E testova tani me serverin tim, dhe me nje server tjeter me Oscam 390, bein sport ne 19.2 nuk hapen.

 4. #534

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Edhe une konfirmoj qe hapen francezet me oscam 11390 dhe konfigurimet ne oscam.server sic shkruhet me lart ne forum.
  Nuk hapen aq shpejt sa te tjerat dhe jo te gjitha. ndonjehere edhe ngecin pak, por hapen ☺

 5. #535
  Member TvSatMedia's Avatar
  Join Date
  18-03-2017
  Location
  SatSupreme
  Posts
  85
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by trahana View Post
  Edhe une konfirmoj qe hapen francezet me oscam 11390 dhe konfigurimet ne oscam.server sic shkruhet me lart ne forum.
  Nuk hapen aq shpejt sa te tjerat dhe jo te gjitha. ndonjehere edhe ngecin pak, por hapen ☺
  me ndihmon dot miku im ta testoj dhe un flasim ne pm po deshe.klm

 6. #536
  Senior Member
  Join Date
  25-12-2013
  Posts
  163
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by MX7 View Post
  disablecrccws = 1
  disablecrccws_only_for = 0500:030B00,032830;1811:003311,003315;0100:003311, 003315

  Vetem ky eshte ndryshimi qe i behet ne decoder si per ncam ashtu dhe per oscam.
  Andej nga merre linjat duhet ti dine me mire!
  A behet ky ndryshim ne ncam server apo ku, si behet ndryshimi ne oscam server, na dergo nje config per ncam dhe oscam si behet.

 7. #537
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  693
  Uploads
  18

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by hans38 View Post
  A behet ky ndryshim ne ncam server apo ku, si behet ndryshimi ne oscam server, na dergo nje config per ncam dhe oscam si behet.
  Dhe konfigurim te sakte te kesh caid 1811 punon vetem nese e ka serveri keshtu qe ata ta rregullojne!
  Me nje kerkim ne google gjen plot konfigurime por nuk hapen kanalet nese nuk dergohen celsat nga serveri!

 8. #538
  Member Mr benardin's Avatar
  Join Date
  25-09-2013
  Location
  "Deutschland über alles"
  Posts
  27
  Uploads
  4

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Kanalet Franceze i hap vetem ky aparat Cristor Atlas i cili ka nje emulator qe quhet IKS

  iks nuk mund te perdoret nga servera privat,.

Page 54 of 54 FirstFirst ... 4294449525354

Similar Threads

 1. Old Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1004
  Last Post: 11-12-2016, 21:46:55
 2. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 05-03-2016, 20:43:18
 3. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57
 4. Old Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 06-01-2015, 19:31:44
 5. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 01:09:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •