Page 91 of 91 FirstFirst ... 41668186899091
Results 901 to 907 of 907

Thread: PaAsNjeKrYqLeKu

 1. #901
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  238
  Uploads
  2

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  prsh! ka me teper se 1 muaj qe nuk shikoj me kenaqesi me free-cccam!! kam provuar te shkarkoj nga paneli edhe 3 here ne dite nga 3-4 servera por serish nuk jane te qendrueshem!! kjo gje ndodh vetem me mua apo tek te gjithe qe perdorin kete plugin??!! me perpara nuk ishte dhe aq keq por tani ka probleme serioze!!kam azhornuar edhe versionin e fundid 1.8 por asnje ndryshim!!po me freecsd cpo ndodh!? nuk me hap asgje ketu e dy muaj! kisha freecsd me llogari te hapur user.pass por vetem 5-6 muaj!ka ndonjeri ndonje ndime per keto probleme!!??flm

 2. #902
  Senior Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,211
  Uploads
  45

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  Une ka kohe qe nuk po i kushtohem me freecsD.
  Me dergo anydesk ne pm dhe ti hudh nje sy.
  Por me pare duhet te kesh installuar oscamin.

 3. #903
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  238
  Uploads
  2

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  Quote Originally Posted by mamurrzaku View Post
  Une ka kohe qe nuk po i kushtohem me freecsD.
  Me dergo anydesk ne pm dhe ti hudh nje sy.
  Por me pare duhet te kesh installuar oscamin.
  flm mamurrzaku per gadishmerine por bera nje perpjekje duke ja hedhur freecsd nga e para dhe shkarimet dhe tani punon freecsd.!!te shohim si dhe sa do shkoje mire!!

 4. #904
  Member
  Join Date
  04-01-2007
  Location
  Sometimes near sometimes far
  Posts
  91
  Uploads
  0

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  flm mamurrzaku per gadishmerine por bera nje perpjekje duke ja hedhur freecsd nga e para dhe shkarimet dhe tani punon freecsd.!!te shohim si dhe sa do shkoje mire!!
  Persh.
  Po mundohem te te ndihmoj duke u nisur nga eksperienca ime
  Instalimi nga e para nuk eshte zgjidhje.
  E para duhet te shikosh cfare versioni ke te freecsD dhe freecsD - tools. Perpiqu qe te kesh te fundit duke bere update. FreecsD sot eshte ne versionin 151.
  Pastaj duhet pare se cfare versioni ke te instaluar: me cron apo pa cron(qe do te thote me plugin). Nese ke plugin e2 duhet hequr cron. nuk mund te rrine te dyja.
  Nese je me cron mund te japesh freecsD -i dhe posto pergjigjet, pastaj e shikojme.

 5. #905
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  238
  Uploads
  2

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  Quote Originally Posted by sinani View Post
  Persh.
  Po mundohem te te ndihmoj duke u nisur nga eksperienca ime
  Instalimi nga e para nuk eshte zgjidhje.
  E para duhet te shikosh cfare versioni ke te freecsD dhe freecsD - tools. Perpiqu qe te kesh te fundit duke bere update. FreecsD sot eshte ne versionin 151.
  Pastaj duhet pare se cfare versioni ke te instaluar: me cron apo pa cron(qe do te thote me plugin). Nese ke plugin e2 duhet hequr cron. nuk mund te rrine te dyja.
  Nese je me cron mund te japesh freecsD -i dhe posto pergjigjet, pastaj e shikojme.
  me versionin e fundit 151 besj qe mi hap se ate me nxorri kur i bera update!! nuk punon me cron!

 6. #906
  Member
  Join Date
  04-01-2007
  Location
  Sometimes near sometimes far
  Posts
  91
  Uploads
  0

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  me versionin e fundit 151 besj qe mi hap se ate me nxorri kur i bera update!! nuk punon me cron!
  Atehere te ngelet te kontrollosh vazhdimisht sa servera ke online.
  Nese ke shume servera, te themi 11 e siper, atehere cdo gje eshte ok. (sot ne mengjes ishin 20 online se di sa mund te jene tani)
  Nese nuk ben update serverat, dmth handleri ka ndonje problem dhe duhet ta shikosh pastaj se ku ngec.


  Handlerin mund ta rivesh ne pune me komandat (nga telnet):

  crontab -r
  killall freecsD
  /etc/oscam-freecsmod/bin/freecsD.start

 7. #907
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  238
  Uploads
  2

  Re: PaAsNjeKrYqLeKu

  Quote Originally Posted by sinani View Post
  Atehere te ngelet te kontrollosh vazhdimisht sa servera ke online.
  Nese ke shume servera, te themi 11 e siper, atehere cdo gje eshte ok. (sot ne mengjes ishin 20 online se di sa mund te jene tani)
  Nese nuk ben update serverat, dmth handleri ka ndonje problem dhe duhet ta shikosh pastaj se ku ngec.


  Handlerin mund ta rivesh ne pune me komandat (nga telnet):
  flm per ndihmen! tani jane 30 servera!do ti rikontrolloj me vone nese ben update apo jo!

Page 91 of 91 FirstFirst ... 41668186899091

Similar Threads

 1. PaAsNjeKrYqLeKu
  By mamurrzaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1080
  Last Post: 15-01-2017, 23:05:44

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •