Page 29 of 61 FirstFirst ... 419242728293031343954 ... LastLast
Results 281 to 290 of 607

Thread: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

 1. #281
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  397
  Uploads
  14

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Si shpjegohet qe zgema h7s me njeh vetem nje frekuence te skanuar?!!
  Pra per qartesi;
  Kur un shkarkoj nje frekuence psh. Ch 23 freq.470 kanalet shkarkohen normal dhe hapen normal ne dvb-t2,por nese un perdor nje freq te dyte psh. Ch 33 freq 570,athere edhe kjo freq shkarkon kanake ne dvb-t2 dhe i hap kanalet por ne te njejten kohe nuk me njeh kanalet e para te shkarkuara pra, ch 23 freq 470! Pra,nuk mi njeh freq qe shkarkova ne fillim.me pak fjale,njeh vetem nje frekuence,ate qe provon te shkarkosh ne fund
  Sepse per zonen e elbasanit rtsh si frekuencen 23 dhe 33 kane te njejtat kanale me te njejtat sid e pid. Prandaj kur skanon 23 del 23 dhe kur skan 33 te lexon frekuenca 33.
  Ne aparatin dm525 mua me dalin te 2 frekuencat njekohesisht, tek aparatet e tjere ndodh ky fenomen qe thua ti. Klm

 2. #282
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by milan- View Post
  Sepse per zonen e elbasanit rtsh si frekuencen 23 dhe 33 kane te njejtat kanale me te njejtat sid e pid. Prandaj kur skanon 23 del 23 dhe kur skan 33 te lexon frekuenca 33.
  Ne aparatin dm525 mua me dalin te 2 frekuencat njekohesisht, tek aparatet e tjere ndodh ky fenomen qe thua ti. Klm
  Po cila esht zgjidhja shoku?
  Athere,si shpjegohet qe ne tv samsung smart dvb-t2 nuk e kam kete problem ashtu sikur e kam ne box??
  A duhet te ndryshoj gje un ne box per te rregulluar problemin?!!

 3. #283
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Kam shtruar nje pyetje e cila mbeti pa pergjigje!!
  Pse ne zgemma h7 nuk mi njeh td gjitha frekuencat ne dvb-t2 por me njeh vetem 1???
  Vetem frekuencen qe shkarkoj te fundit me njeh!!
  Ajo qe un di esht se dy frekuencat qe un kerkoj kane te njejtdn plp id qe esht 001 !!! Pra tsid =001 per te dyja frekuencat!!!
  Mgjth,dua te theksoj se ne tv samsung smart nuk esht ky problem! Te dyja frekuencat punojne ne rregull!!
  Si esht zgjidhja e ketij problemi???

 4. #284
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  418
  Uploads
  3

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Kam shtruar nje pyetje e cila mbeti pa pergjigje!!
  Pse ne zgemma h7 nuk mi njeh td gjitha frekuencat ne dvb-t2 por me njeh vetem 1???
  Vetem frekuencen qe shkarkoj te fundit me njeh!!
  Ajo qe un di esht se dy frekuencat qe un kerkoj kane te njejtdn plp id qe esht 001 !!! Pra tsid =001 per te dyja frekuencat!!!
  Mgjth,dua te theksoj se ne tv samsung smart nuk esht ky problem! Te dyja frekuencat punojne ne rregull!!
  Si esht zgjidhja e ketij problemi???
  Provoji manualisht. Provo frekuencen e pare fut plp id dhe skanoje pastaj frekuencen tjeter futi plp id dhe skanoje.
  Nuk eshte faji i dekoderave por eshte faji i ktyre qe ndryshojne frekuencat ēdo dite.

 5. #285
  Junior Member
  Join Date
  30-03-2018
  Posts
  24
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  kush mė jep njė zgjidhje nėse ka.tek frek 39 e Rtsh Klani,Abc dhe Klan+ kanė shpesh freze?tek frek 54 e kanė patur por e zgjidha duke bėrė 1080p-50p.Vlorė.

 6. #286
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,909
  Uploads
  529

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Kam shtruar nje pyetje e cila mbeti pa pergjigje!!
  Pse ne zgemma h7 nuk mi njeh td gjitha frekuencat ne dvb-t2 por me njeh vetem 1???
  Vetem frekuencen qe shkarkoj te fundit me njeh!!
  Ajo qe un di esht se dy frekuencat qe un kerkoj kane te njejtdn plp id qe esht 001 !!! Pra tsid =001 per te dyja frekuencat!!!
  Mgjth,dua te theksoj se ne tv samsung smart nuk esht ky problem! Te dyja frekuencat punojne ne rregull!!
  Si esht zgjidhja e ketij problemi???
  Kur ka perplasje frekuencash te njejta samsung i ben seleksionim automatikisht,ndersa tek zgemma duhet bere manualisht ose automatikisht ,gjithsesi eshte me mire te provosh duke ndryshuar imagine

 7. #287
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  Kur ka perplasje frekuencash te njejta samsung i ben seleksionim automatikisht,ndersa tek zgemma duhet bere manualisht ose automatikisht ,gjithsesi eshte me mire te provosh duke ndryshuar imagine
  Images e kam nderruar.openatv,openpli,egami,etj por asnje ndryshim.
  Edhe automatikisht e kam provuar,por asnje ndryshim,edhe manualisht patjeter e kam provuar por asnje ndryshim.nuk di cfar ti bej tjeter.!!???
  Histori me doli.

 8. #288
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  946
  Uploads
  1

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Images e kam nderruar.openatv,openpli,egami,etj por asnje ndryshim.
  Edhe automatikisht e kam provuar,por asnje ndryshim,edhe manualisht patjeter e kam provuar por asnje ndryshim.nuk di cfar ti bej tjeter.!!???
  Histori me doli.
  I kam tė skanuar mė parė kanalet e tring, po bėra njė provė sot dhe nuk i skanon mė si zakonisht, zgemma H7S qė kam, 0 kanale ... Nuk di se ēfarė ndodh....Pėr update tė listės pėrdor autosetting tė vhannibal... Shkarko autosetting tė vhannibal se ndoshta mund tė fute dhe kanalet e tokėsorit...Kur tė mbarojė update nė tabelė kliko mbi favorit kėshtu veprova rradhėn e fundit dhe e mori dhe tokėsorin ... Shpresoj tė tė kem ndihmuar...

 9. #289
  Senior Member
  Join Date
  21-09-2015
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Prsh zgemma star h5.2s ka dy tunera A'B satelitor plus njė tokėsore C, pyetja ime ėshtė tė dy tunera A dhe B e kapin multistream apo njėra nga kėto

 10. #290
  Moderator mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,502
  Uploads
  53

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Nuk eshte multristream
  H5 S2 + eshte multristream,por eshte jashte prodhimi.
  Merr H9 combo.

Similar Threads

 1. Info Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 156
  Last Post: 17-02-2019, 17:32:51
 2. Info OCTAGON - Te gjitha modelet - Image, firm, soft, diskutime etj
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 171
  Last Post: 09-03-2018, 19:58:56
 3. firmare update
  By halit sali in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2009, 11:01:42
 4. firmare citycom507 25-09-06
  By marieta222 in forum CityCom Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2006, 14:07:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •