Page 31 of 31 FirstFirst ... 62126293031
Results 301 to 306 of 306

Thread: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

 1. #301
  Junior Member
  Join Date
  03-04-2012
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  mir dita kerkoj ndime per te programur zgamma h7s jam komlet fillest ne programimin e ketij boks ose te them te verteten jom komplit injorant .cdo ndihme qe teme jepni do jem mirnjohes ,flm minderit

 2. #302
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  260
  Uploads
  13

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by sonj View Post
  mir dita kerkoj ndime per te programur zgamma h7s jam komlet fillest ne programimin e ketij boks ose te them te verteten jom komplit injorant .cdo ndihme qe teme jepni do jem mirnjohes ,flm minderit
  Shkarko Openatv per zgemma H7S dhe vendose ne usb pasi ta kesh bere unzip, vendose ne dekoder usb dhe ndiz aparatin.

 3. #303
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  632
  Uploads
  5

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by sonj View Post
  mir dita kerkoj ndime per te programur zgamma h7s jam komlet fillest ne programimin e ketij boks ose te them te verteten jom komplit injorant .cdo ndihme qe teme jepni do jem mirnjohes ,flm minderit
  Brenda imazhit qe shkarkon ka nje folder Zgemma. Kopjoje ne usb, vendose usb prapa ,fike me celes
  Hap kapakun para ka nje buton te vogel. Shtype ate dhe ndize aparatin. Per pak seconda fillon flash. Leshoje butonin dhe pas pak min eshte ok

 4. #304
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,862
  Uploads
  512

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by sonj View Post
  mir dita kerkoj ndime per te programur zgamma h7s jam komlet fillest ne programimin e ketij boks ose te them te verteten jom komplit injorant .cdo ndihme qe teme jepni do jem mirnjohes ,flm minderit
  kjo ketu eshte procedura guide per zgemma h2 ,por eshte njejta gje edhe per dekoderin tend h7s

 5. #305
  Junior Member
  Join Date
  03-04-2012
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  fleminderit per ndimen . si fillim kam ndezur boxsin direkt ne tv me doli imazhi openatv 6.1 por nuk punonte as gje.pastaj vendosa te shkarkoj openpli v7 dhe e instalova kte openli e kam lexu diku ketu ne forum qe dikush e perdorte dhe thoshte qe esht i knaqun me ket imazh .por un nuk jakam haberin ta programoj me ket imazh po hek trunin ndoshta kam ba gabim qe e instalova ket imazh .cdo sygjerim cdo nim do ju di per faleminder shum fleminderit per ndimen

 6. #306
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  900
  Uploads
  1

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by sonj View Post
  fleminderit per ndimen . si fillim kam ndezur boxsin direkt ne tv me doli imazhi openatv 6.1 por nuk punonte as gje.pastaj vendosa te shkarkoj openpli v7 dhe e instalova kte openli e kam lexu diku ketu ne forum qe dikush e perdorte dhe thoshte qe esht i knaqun me ket imazh .por un nuk jakam haberin ta programoj me ket imazh po hek trunin ndoshta kam ba gabim qe e instalova ket imazh .cdo sygjerim cdo nim do ju di per faleminder shum fleminderit per ndimen
  Pasi e instalon do bėsh konfigurim tė aparatit, vendoset rezolucioni, gjuha e mė pas lidhet interneti duke kaluar nė rregullimin e tunerave, nė varėsi tė kokave qė ke vendosen parametrat te diseque A, B dhe Tokesor ėshtė njėsoj si nė ēdo aparat tjetėr...

Page 31 of 31 FirstFirst ... 62126293031

Similar Threads

 1. Info OCTAGON - Te gjitha modelet - Image, firm, soft, diskutime etj
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 194
  Last Post: 09-03-2018, 19:58:56
 2. Info Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 154
  Last Post: 13-05-2014, 18:46:02
 3. firmare update
  By halit sali in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2009, 11:01:42
 4. firmare citycom507 25-09-06
  By marieta222 in forum CityCom Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2006, 14:07:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •