Page 54 of 59 FirstFirst ... 42944495253545556 ... LastLast
Results 531 to 540 of 586

Thread: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

 1. #531
  Senior Member
  Join Date
  06-03-2014
  Posts
  117
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Pershendetje,

  Kam nje zgemma 5.2s+ dhe doja ndonje "Image" i cili te jete funksional per dvb-t2 dhe pjesen e IPTV.

  Cili eshte me i lehti dhe praktik ne perdorim?

 2. #532
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Ndersa un kerkoj nje images per zgemma h7s por qe te kete prioritet dvb-t2 !! Images qe kam provuar jane,openpli,openatv,openvix,satlodge,openspa! Asnje ne dvb-t2 nuk jep rezultate te mira! Mos ndoshta ka images openblackhole per zgemma h7s? Dikush qe perdor zgemma h7s te me sugjeroje nje images te pershtatshem.

 3. #533
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  944
  Uploads
  1

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Ndersa un kerkoj nje images per zgemma h7s por qe te kete prioritet dvb-t2 !! Images qe kam provuar jane,openpli,openatv,openvix,satlodge,openspa! Asnje ne dvb-t2 nuk jep rezultate te mira! Mos ndoshta ka images openblackhole per zgemma h7s? Dikush qe perdor zgemma h7s te me sugjeroje nje images te pershtatshem.
  Kam perdor pothuajse tė gjitha imazhet qė thua dhe dvb-t2 ėshtė gjithmonė nė rregull me tė gjitha kanalet, mos ndoshta tuneri do tė ketė problem ose sinjali nuk vjen siē duhet.... Bėj provė me aparat tjetėr nėse ka apo jo sinjal dhe pastaj tė mendosh pėr tunerin...

 4. #534
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Kam perdor pothuajse tė gjitha imazhet qė thua dhe dvb-t2 ėshtė gjithmonė nė rregull me tė gjitha kanalet, mos ndoshta tuneri do tė ketė problem ose sinjali nuk vjen siē duhet.... Bėj provė me aparat tjetėr nėse ka apo jo sinjal dhe pastaj tė mendosh pėr tunerin...
  pervec kanaleve qe nuk me shkarkohen te gjitha,problem me i madh mbetet fenomeni i cuditshem i frekuencave!!!pra,ketu ku jam un vetem 2 frekuenca trasmetohen ne kete zone!kur do te shikosh kanale nga te dyja frekuencat athere njera punon dhe tjetra nuk punon!si shpjegohet??!! per ty cili esht imazhi me i mire per dvb-t2?pra,imazhi qe nuk ka probleme me shkarkimin e kanaleve,qofte ne ate manual e qofte ne ate automatic??

 5. #535
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  kush do me ndihmoje me nje imazh backup per zgemma h7s qe te kete edhe kanalet dvb-t2?

 6. #536
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,048
  Uploads
  70

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Pershendetje,per imazhe ZGEMMA une do ju keshilloja EGAMI
  http://image.egami-image.com/

 7. #537
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by BIG BOBI View Post
  Pershendetje,per imazhe ZGEMMA une do ju keshilloja EGAMI
  http://image.egami-image.com/
  Flm per sugjerimin por e kam provuar egami.ate qe un kerkova esht nje imazh backup ku te jene edhe kanalet dvb t2! Cfardolloj imazhi.nese do ishte openpli,akoma me mire do ishte pasi zgemma e punon pa lodhje openpli!!

 8. #538
  Senior Member stv2008's Avatar
  Join Date
  09-05-2010
  Location
  DEUTSCHLAND
  Posts
  363
  Uploads
  51

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Flm per sugjerimin por e kam provuar egami.ate qe un kerkova esht nje imazh backup ku te jene edhe kanalet dvb t2! Cfardolloj imazhi.nese do ishte openpli,akoma me mire do ishte pasi zgemma e punon pa lodhje openpli!!
  http://v63.hdfreaks.cc/ kliko tek Airdigital

 9. #539
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  403
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by stv2008 View Post
  http://v63.hdfreaks.cc/ kliko tek Airdigital
  flm,por kerkova nje imazh backup ku te jene kanalet DVB-T2.!! pra ,un nuk shkarkoj dot kanale DVB-T2. nese dikush nga antaret ka zgemma h7s,athere esht i lutur te na ndihmoje me nje backup! per mua imazh me i mire edhe backup do ishte openpli..

 10. #540

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Ne cilen zone jeni dhe cproblem keni me kanalet dvb-t2?

Page 54 of 59 FirstFirst ... 42944495253545556 ... LastLast

Similar Threads

 1. Info Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 156
  Last Post: 17-02-2019, 17:32:51
 2. Info OCTAGON - Te gjitha modelet - Image, firm, soft, diskutime etj
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 171
  Last Post: 09-03-2018, 19:58:56
 3. firmare update
  By halit sali in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2009, 11:01:42
 4. firmare citycom507 25-09-06
  By marieta222 in forum CityCom Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2006, 14:07:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •