Page 56 of 56 FirstFirst ... 6314651545556
Results 551 to 560 of 560

Thread: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

 1. #551
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  400
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  A ke thene qe me hd freaks i ke ne rregull, por nuk do ta mbash me te, pasi te pelqen me shume openpli?? Atehere.. skanoje kanalet me hd freaks. Bej kopje listes me dreambox edit. Kaloje me openpli, dhe pastaj karikoj listen qe ke ruajtur me dreambox edit.. nese nuk ndryshon gje eshte problem frekuencash
  po,ashtu kam thene! hdfreaks mi listoi njehere kanalet dhe un mendova se paska qene problem frekuencash dhe tashme esht rregulluar,dhe vendosa te perdor imazhin qe zgemma e punon me lehete dhe me shpejt OPENPLI. kur beja shkarkimet me openpli nuk me shkarkonte.keshtuqe ju riktheva hdfreaks.por cuditerisht,i njejti imazh hdfreaks nuk mi liston me kanalet!!

 2. #552
  Senior Member
  Join Date
  10-11-2012
  Posts
  332
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  blackhole1 !
  Besoj se nė zonėn ku jeton sinjali tokėsor ėshtė i dobėt.E them kėtė nga pėrvoja,pasi edhe pse transmetuesin e kam 3 km larg nė vijė ajrore dhe me pamje direkte,ndodh qė kam probleme me sinjalin.Shto pastaj ndjehmėrinė e aparartit qė ndryshon nga aparati nė aparat.Gjithmonė sipas mendimit tim.Falemnderit!

 3. #553
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  400
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by rihatakud View Post
  blackhole1 !
  Besoj se nė zonėn ku jeton sinjali tokėsor ėshtė i dobėt.E them kėtė nga pėrvoja,pasi edhe pse transmetuesin e kam 3 km larg nė vijė ajrore dhe me pamje direkte,ndodh qė kam probleme me sinjalin.Shto pastaj ndjehmėrinė e aparartit qė ndryshon nga aparati nė aparat.Gjithmonė sipas mendimit tim.Falemnderit!
  Jam dakort me problemin qe shkakton sinjali,dhe mendoj se sinjali nuk esht shume i mire,por a ka lidhje kjo gje me mos shkarkimin e kanaleve apo mos njohjen e transporter??!! A mund te vendoset transporder manualisht ne zgemma?

 4. #554
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  400
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Si mund ti ruaj 2 ose me shume frekuenca te dvb t2 zgemma?a mund te konfigurohet dicka ?

 5. #555
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,501
  Uploads
  18

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Jam dakort me problemin qe shkakton sinjali,dhe mendoj se sinjali nuk esht shume i mire,por a ka lidhje kjo gje me mos shkarkimin e kanaleve apo mos njohjen e transporter??!! A mund te vendoset transporder manualisht ne zgemma?
  Me dcc e2, me ftp futesh tek var/etc/enigma2. Atje ke xml e dvb-t2.

 6. #556
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  400
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Me dcc e2, me ftp futesh tek var/etc/enigma2. Atje ke xml e dvb-t2.
  e provova me xml dvb-t2 por nuk ndryshoi gje! e cuditshme...

 7. #557
  Senior Member
  Join Date
  10-11-2012
  Posts
  332
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  blackhole1!
  Nuk ka asgjė pėr tu ēuditur.Nėse nuk ka sinjal nuk mund tė bėsh asgjė.Nuk rregjistrohen kanalet nėse nuk ka sinjal.Besoj se lodhesh kot,derisa i ke provuar tė gjitha mėnyrat.Shėndet!

 8. #558
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  400
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by rihatakud View Post
  blackhole1!
  Nuk ka asgjė pėr tu ēuditur.Nėse nuk ka sinjal nuk mund tė bėsh asgjė.Nuk rregjistrohen kanalet nėse nuk ka sinjal.Besoj se lodhesh kot,derisa i ke provuar tė gjitha mėnyrat.Shėndet!
  nuk mund te them se sinjali esht shume i mire por jo se nuk ka fare!! pastaj,un perdor edhe box octagon dhe nuk kam probleme!mi shkarkon kanalet normalisht,po ashtu edhe tv sony me dvb-t2 mi shkarkon normal kanalet!! vetem me zgemen e kam kete problem.po habitem....!!!!!

 9. #559
  Senior Member stv2008's Avatar
  Join Date
  09-05-2010
  Location
  DEUTSCHLAND
  Posts
  363
  Uploads
  51

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Po mir mor djal,e ke provuar njehere tuner dvb-t2 sa volt nxjerr.Ose e dyta levize njeher tunerin mbase nuk te ben kontakt.

 10. #560
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  400
  Uploads
  2

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by stv2008 View Post
  Po mir mor djal,e ke provuar njehere tuner dvb-t2 sa volt nxjerr.Ose e dyta levize njeher tunerin mbase nuk te ben kontakt.
  jo,as nuk e kam levizur tunerin e as e kam matur!! ke te drejte,nuk esht ndonje mundim! do ta kontrolloj por nuk besoj te kete lidhje me kete!

Page 56 of 56 FirstFirst ... 6314651545556

Similar Threads

 1. Info Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 156
  Last Post: 17-02-2019, 17:32:51
 2. Info OCTAGON - Te gjitha modelet - Image, firm, soft, diskutime etj
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 171
  Last Post: 09-03-2018, 19:58:56
 3. firmare update
  By halit sali in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2009, 11:01:42
 4. firmare citycom507 25-09-06
  By marieta222 in forum CityCom Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2006, 14:07:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •