Page 61 of 61 FirstFirst ... 11365156596061
Results 601 to 607 of 607

Thread: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

 1. #601
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  210
  Uploads
  6

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by eltons82 View Post
  Pershendetje,

  i vendosa openpli 7.0 te fundit. Si mun d ti bej nje scan dvb-t2 dhe te mar vetem kanalet free? Shiko dhe fotonAttachment 283649Attachment 283649
  Bej only fre scan yes dhe mer vetem freee

 2. #602

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by eltons82 View Post
  Aparati ne fjale eshte zgemma 5.2s+ ? Dikush me ndihmon dot si mund ta setoj per cccam 5w, duke qene se eshte compatibel per multistream ? Flm Paraprakisht
  Pershendetje, tek plugin ke nje te tille qe te instalon te gjithe kanalet e te gjithe satelliteve Vhannibal Setting. E instalon kete dhe beje konfigurimin me motor qe te instaloje te gjithe satellitet, Auto Update beje On dhe je ne rregull. Kalofsh mire.

 3. #603
  Senior Member
  Join Date
  06-03-2014
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Pershendetje,
  Bera scan ne tokesor italia dhe nuk me dalin kanalet e klan. Provova edhe me europe po pa rezultat? Si mund ta zgjidh?
  Flm
  Quote Originally Posted by arlindiii View Post
  vendos si imazhe ose OpenPLI ose OpenATV, i gjen kollaj dhe instalimi behet pa problem.

 4. #604
  Senior Member
  Join Date
  06-03-2014
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Aparati 5.2s+ me openpli 7...
  Quote Originally Posted by eltons82 View Post
  Pershendetje,
  Bera scan ne tokesor italia dhe nuk me dalin kanalet e klan. Provova edhe me europe po pa rezultat? Si mund ta zgjidh?
  Flm

 5. #605
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  285
  Uploads
  13

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by eltons82 View Post
  Aparati 5.2s+ me openpli 7...
  Me kerkim manual, e ke te postuar me siper.

 6. #606
  Senior Member
  Join Date
  06-03-2014
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  E ka provuar dikuah te baahkosh frekuencat me dreambo editor? Mund te behet, jane ok?
  Quote Originally Posted by bootlogo View Post
  Me kerkim manual, e ke te postuar me siper.

 7. #607
  New Member
  Join Date
  22-07-2015
  Posts
  3
  Uploads
  1

  Re: Zgemma (te gjitha versionet) Image, Firmare, Software, Diskutime etj.

  Quote Originally Posted by eltons82 View Post
  E ka provuar dikuah te baahkosh frekuencat me dreambo editor? Mund te behet, jane ok?
  Provoje kete file-n qe kam bere attach, i ke kanalet ketu se te njejtin problem kisha dhe une me zgemma, deri sa e zgjidha.
  Attached Files Attached Files

Page 61 of 61 FirstFirst ... 11365156596061

Similar Threads

 1. Info Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 156
  Last Post: 17-02-2019, 17:32:51
 2. Info OCTAGON - Te gjitha modelet - Image, firm, soft, diskutime etj
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 171
  Last Post: 09-03-2018, 19:58:56
 3. firmare update
  By halit sali in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2009, 11:01:42
 4. firmare citycom507 25-09-06
  By marieta222 in forum CityCom Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2006, 14:07:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •