Page 50 of 62 FirstFirst ... 25404548495051525560 ... LastLast
Results 491 to 500 of 619

Thread: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

 1. #491
  →Sat-Master← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,264
  Uploads
  190

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by bledi07 View Post
  Atehere do shof te gjej nje ushqyes tjeter ose do e provoj tek nje i aferm qe ka dekoder dhe parabole me koke dyshe.
  bledo hap ushqyesin dhe ndrroj kondesatoret qe jan te fryr.
  kalo mire.

 2. #492
  Senior Member
  Join Date
  27-03-2009
  Posts
  305
  Uploads
  0

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  pershendetje kam nje dm 525 combo me dvb-t2 me dalin nje pjese e madhe e kanaleve ne tirane po shoh qe mungojn disa si klan HD edhe shume kanale te tring ku qendron problemi

 3. #493
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  418
  Uploads
  3

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by *[email protected]@T-TV* View Post
  bledo hap ushqyesin dhe ndrroj kondesatoret qe jan te fryr.
  kalo mire.
  Shpresoj kjo qe thu ti.
  Do e provoj me nje ushqyes tjeter por 99% e Ka fajin tuneri mendoj un

 4. #494
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  418
  Uploads
  3

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by Sandri View Post
  pershendetje kam nje dm 525 combo me dvb-t2 me dalin nje pjese e madhe e kanaleve ne tirane po shoh qe mungojn disa si klan HD edhe shume kanale te tring ku qendron problemi
  Duhet te besh kerkim manual te avancuar.
  Shif ktu: http://www.satsupreme.com/showthread...skutime/page45

 5. #495
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  406
  Uploads
  2

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Perfundimisht te mua kanalet dvb-t2 tring,klan,etj nuk shkarkohen. Ne tv samsung smart shkarkohen automatikisht,ndersa ne zgemma h7s ne ch 33 dhe freq.570 nuk sharkohen.plp id nuk e di per pogradecin por nuk besoj se ka ndikim plp id.
  Jam befasuar pasi si aparati ashtu edhe tv jane te lidhur me te njejten antene dhe marrin te njejtin sinjal.nuk mund ti jap asnje shpjegim.edhe mbreme u lodha mbi 3 ore perpjekje por i pamundur shkarimi

 6. #496
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  418
  Uploads
  3

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Perfundimisht te mua kanalet dvb-t2 tring,klan,etj nuk shkarkohen. Ne tv samsung smart shkarkohen automatikisht,ndersa ne zgemma h7s ne ch 33 dhe freq.570 nuk sharkohen.plp id nuk e di per pogradecin por nuk besoj se ka ndikim plp id.
  Jam befasuar pasi si aparati ashtu edhe tv jane te lidhur me te njejten antene dhe marrin te njejtin sinjal.nuk mund ti jap asnje shpjegim.edhe mbreme u lodha mbi 3 ore perpjekje por i pamundur shkarimi
  Provo iher me plp Id se mbase i skanon. Filloje me 01 pastaj me radhe 02 etj. Provoji frekuencat me radhe.

 7. #497
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  948
  Uploads
  1

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Perfundimisht te mua kanalet dvb-t2 tring,klan,etj nuk shkarkohen. Ne tv samsung smart shkarkohen automatikisht,ndersa ne zgemma h7s ne ch 33 dhe freq.570 nuk sharkohen.plp id nuk e di per pogradecin por nuk besoj se ka ndikim plp id.
  Jam befasuar pasi si aparati ashtu edhe tv jane te lidhur me te njejten antene dhe marrin te njejtin sinjal.nuk mund ti jap asnje shpjegim.edhe mbreme u lodha mbi 3 ore perpjekje por i pamundur shkarimi
  Plp ka shum rndsi, nse nuk e vendos nuk futen kanalet... T solla nj foto... Zgemma H7S e kam dhe dalin pa problem...

 8. #498
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  406
  Uploads
  2

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Flm per ndihmen te gjitheve.kanalet i shkarkova ne dvb-t2 fale ndihmes tuaj.forumi mbetet i dobishem.plp id ishte 01.
  Ajo qe nuk shkon mire tani mbetet serisht e cuditshme!
  Kanalet e tring ,klan etj,shkarkohen nga dvb-t2,ndersa ato td rtsh ne dvb-t. Kur jane te shkarkuara kanale e ndryshme,ato te rtsh nuk kane sinjal,dhe anasjelltas.kur kam active te rtsh, te tjerat nuk kane sinjal!!!
  Si shpjegohet dhe si zgjidhet?!!??

 9. #499
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  418
  Uploads
  3

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Flm per ndihmen te gjitheve.kanalet i shkarkova ne dvb-t2 fale ndihmes tuaj.forumi mbetet i dobishem.plp id ishte 01.
  Ajo qe nuk shkon mire tani mbetet serisht e cuditshme!
  Kanalet e tring ,klan etj,shkarkohen nga dvb-t2,ndersa ato td rtsh ne dvb-t. Kur jane te shkarkuara kanale e ndryshme,ato te rtsh nuk kane sinjal,dhe anasjelltas.kur kam active te rtsh, te tjerat nuk kane sinjal!!!
  Si shpjegohet dhe si zgjidhet?!!??
  Ne dvb-t2 skanohen edhe ato dvb-t. Ajo qe Thu ti duket e uditshme. Nuk na ka ndodhur ndonjehere.

 10. #500
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  948
  Uploads
  1

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Rikthehet Rai 4K n frekuencn e par, kt radh free, 11075 V 27500 2/3,t shtunn ka emisionin e rradhs, Ulisse...21.25... T shpresojm t jet free si thon....

Similar Threads

 1. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 993
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. Info TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 26-01-2015, 03:30:01
 3. TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 4. DISEQC 10/1 do i need diseqc programmer as well ????
  By pilo! in forum Switches and Actuators
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2013, 23:41:56
 5. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •