Page 51 of 56 FirstFirst ... 2641464950515253 ... LastLast
Results 501 to 510 of 556

Thread: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

 1. #501
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  348
  Uploads
  2

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Perfundimisht te mua kanalet dvb-t2 tring,klan,etj nuk shkarkohen. Ne tv samsung smart shkarkohen automatikisht,ndersa ne zgemma h7s ne ch 33 dhe freq.570 nuk sharkohen.plp id nuk e di per pogradecin por nuk besoj se ka ndikim plp id.
  Jam befasuar pasi si aparati ashtu edhe tv jane te lidhur me te njejten antene dhe marrin te njejtin sinjal.nuk mund ti jap asnje shpjegim.edhe mbreme u lodha mbi 3 ore perpjekje por i pamundur shkarimi

 2. #502
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  386
  Uploads
  3

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Perfundimisht te mua kanalet dvb-t2 tring,klan,etj nuk shkarkohen. Ne tv samsung smart shkarkohen automatikisht,ndersa ne zgemma h7s ne ch 33 dhe freq.570 nuk sharkohen.plp id nuk e di per pogradecin por nuk besoj se ka ndikim plp id.
  Jam befasuar pasi si aparati ashtu edhe tv jane te lidhur me te njejten antene dhe marrin te njejtin sinjal.nuk mund ti jap asnje shpjegim.edhe mbreme u lodha mbi 3 ore perpjekje por i pamundur shkarimi
  Provo iher me plp Id se mbase i skanon. Filloje me 01 pastaj me radhe 02 etj. Provoji frekuencat me radhe.

 3. #503
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  889
  Uploads
  1

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Perfundimisht te mua kanalet dvb-t2 tring,klan,etj nuk shkarkohen. Ne tv samsung smart shkarkohen automatikisht,ndersa ne zgemma h7s ne ch 33 dhe freq.570 nuk sharkohen.plp id nuk e di per pogradecin por nuk besoj se ka ndikim plp id.
  Jam befasuar pasi si aparati ashtu edhe tv jane te lidhur me te njejten antene dhe marrin te njejtin sinjal.nuk mund ti jap asnje shpjegim.edhe mbreme u lodha mbi 3 ore perpjekje por i pamundur shkarimi
  Plp ka shum rndsi, nse nuk e vendos nuk futen kanalet... T solla nj foto... Zgemma H7S e kam dhe dalin pa problem...

 4. #504
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  348
  Uploads
  2

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Flm per ndihmen te gjitheve.kanalet i shkarkova ne dvb-t2 fale ndihmes tuaj.forumi mbetet i dobishem.plp id ishte 01.
  Ajo qe nuk shkon mire tani mbetet serisht e cuditshme!
  Kanalet e tring ,klan etj,shkarkohen nga dvb-t2,ndersa ato td rtsh ne dvb-t. Kur jane te shkarkuara kanale e ndryshme,ato te rtsh nuk kane sinjal,dhe anasjelltas.kur kam active te rtsh, te tjerat nuk kane sinjal!!!
  Si shpjegohet dhe si zgjidhet?!!??

 5. #505
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  386
  Uploads
  3

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Flm per ndihmen te gjitheve.kanalet i shkarkova ne dvb-t2 fale ndihmes tuaj.forumi mbetet i dobishem.plp id ishte 01.
  Ajo qe nuk shkon mire tani mbetet serisht e cuditshme!
  Kanalet e tring ,klan etj,shkarkohen nga dvb-t2,ndersa ato td rtsh ne dvb-t. Kur jane te shkarkuara kanale e ndryshme,ato te rtsh nuk kane sinjal,dhe anasjelltas.kur kam active te rtsh, te tjerat nuk kane sinjal!!!
  Si shpjegohet dhe si zgjidhet?!!??
  Ne dvb-t2 skanohen edhe ato dvb-t. Ajo qe Thu ti duket e uditshme. Nuk na ka ndodhur ndonjehere.

 6. #506
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  889
  Uploads
  1

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Rikthehet Rai 4K n frekuencn e par, kt radh free, 11075 V 27500 2/3,t shtunn ka emisionin e rradhs, Ulisse...21.25... T shpresojm t jet free si thon....

 7. #507
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,852
  Uploads
  508

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Rikthehet Rai 4K n frekuencn e par, kt radh free, 11075 V 27500 2/3,t shtunn ka emisionin e rradhs, Ulisse...21.25... T shpresojm t jet free si thon....
  Nuk eshte free dhe nuk hapet (per momentin) as me cline,vetem ata qe kane card tivusat oro te aktivizuar e shikojne

 8. #508
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  348
  Uploads
  2

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  A e ka ndonje tjeter problemin qe kam un ne dvb-t2,nuk mi memorizon te gjitha frekuencat box zgemma h7.
  Pra hap vetem kanalet qe shkarkohen te fundit.
  Pra njeh frekuencen e fundit qe provoj te shkarkoj,ndersa ato frekuenca te rregullta qe ka. Shkarkuar me pare nuk kane sinjal pasi kam perdorur frekuencen e fundit??!!
  A di gje njeri pse ndodh kjo dhe si riparohet??!

 9. #509
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  Mnchen
  Posts
  625
  Uploads
  5

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  A e ka ndonje tjeter problemin qe kam un ne dvb-t2,nuk mi memorizon te gjitha frekuencat box zgemma h7.
  Pra hap vetem kanalet qe shkarkohen te fundit.
  Pra njeh frekuencen e fundit qe provoj te shkarkoj,ndersa ato frekuenca te rregullta qe ka. Shkarkuar me pare nuk kane sinjal pasi kam perdorur frekuencen e fundit??!!
  A di gje njeri pse ndodh kjo dhe si riparohet??!
  Bej automatik scan. Ske pse ja ben manualisht

 10. #510
  Senior Member
  Join Date
  09-05-2013
  Posts
  342
  Uploads
  0

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Tani po shoh qe news 24 nuk ka as figure as ze ne tokesor ne freq 578000. E kam vetem une apo ka nderruar frekuence.

Page 51 of 56 FirstFirst ... 2641464950515253 ... LastLast

Similar Threads

 1. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. Info TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 26-01-2015, 03:30:01
 3. TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 4. DISEQC 10/1 do i need diseqc programmer as well ????
  By pilo! in forum Switches and Actuators
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2013, 23:41:56
 5. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •