Page 55 of 55 FirstFirst ... 5304550535455
Results 541 to 545 of 545

Thread: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

 1. #541
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,851
  Uploads
  508

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Nuk rregullohet as ashtu Bernardi. Kam plot teste dhe nuk funksionon..
  Normalisht duhet te funksionoje,ndoshta duhet vendosur ne ndonje opcion tjeter kanali i pare dhe kur ben kerkim per kanalin e dyte nuk te fshihet ai i pari

 2. #542
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  342
  Uploads
  2

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  Normalisht duhet te funksionoje,ndoshta duhet vendosur ne ndonje opcion tjeter kanali i pare dhe kur ben kerkim per kanalin e dyte nuk te fshihet ai i pari
  Ty te flm per perpjekjet dhe idete,por nuk funksionon! E kam provuar me qindra here por asgje.nese vrpron si thua ti,athere vetem frekuenca qe kam shkarkuar per here te fundit do punoje,dhe ajo qe selektova si kanal nga frekuenca e pare nuk do punoje me,duke nxjerre ne ekran :
  Service not found !
  (Sid not found in PAT)

 3. #543
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  342
  Uploads
  2

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Pra,nese u shpreha qarte:
  Vetem njeren nga 2 frekuenca punon ne dvb-t2 ne zgemma h7s.
  Ky esht problemi!!
  Rtsh mi shkarkon edhe manualisht,edhe automatik,ndersa frekuencen e dyte qe esht klan,tring,etj nuk i shkarkon automatik,por vetem manualish dhe kerkkn patjetet plp id,te cilin ketu ku jam un esht 001

 4. #544
  Senior Member
  Join Date
  27-03-2009
  Posts
  290
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  atehere si perfundim ska zgjidhje me asnje lloj imazhi se mos ka ndo nje imazh qe i lexon te dyja frekuencat

 5. #545
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  388
  Uploads
  14

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by Sandri View Post
  atehere si perfundim ska zgjidhje me asnje lloj imazhi se mos ka ndo nje imazh qe i lexon te dyja frekuencat
  Nqs se dm525 perdor tsimage 5.0 me punon shume mire ne frekuencat t2

Page 55 of 55 FirstFirst ... 5304550535455

Similar Threads

 1. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. Info TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 26-01-2015, 03:30:01
 3. TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 4. DISEQC 10/1 do i need diseqc programmer as well ????
  By pilo! in forum Switches and Actuators
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2013, 23:41:56
 5. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •