Page 62 of 62 FirstFirst ... 12375257606162
Results 611 to 614 of 614

Thread: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

 1. #611

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  per satelitin 5w per multistrimet sa osht sinjali me a diametri sai mund te kapet ne tirane ?

 2. #612
  Senior Member
  Join Date
  07-08-2013
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Multistream 5W une i kap me nje sac 90cm dhe sinjal 81perqind, tung.

 3. #613

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by milan66 View Post
  Multistream 5W une i kap me nje sac 90cm dhe sinjal 81perqind, tung.
  prsh kaq e ke patur sinjalin gjithmona apo kto dite eshte rritur sinjali, se te un nuk shkone me shume se 68 %, ka ca dite qe eshte permirsuar ndjeshem. tung

 4. #614
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska te duhet ty..
  Posts
  1,483
  Uploads
  17

  Re: TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by topix4 View Post
  prsh kaq e ke patur sinjalin gjithmona apo kto dite eshte rritur sinjali, se te un nuk shkone me shume se 68 %, ka ca dite qe eshte permirsuar ndjeshem. tung
  Rrotullo pak koken lnb.

Page 62 of 62 FirstFirst ... 12375257606162

Similar Threads

 1. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. Info TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 26-01-2015, 03:30:01
 3. TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 4. DISEQC 10/1 do i need diseqc programmer as well ????
  By pilo! in forum Switches and Actuators
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2013, 23:41:56
 5. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •