Page 70 of 71 FirstFirst ... 2045606568697071 LastLast
Results 691 to 700 of 702

Thread: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

 1. #691
  Member
  Join Date
  01-03-2009
  Location
  Kosova
  Posts
  66
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  pse po don me than qe hapen me ndonji server cccam...sr me forever iks e di qe hapen

 2. #692

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  prsh te gjithve, a punon flybox i dga me diseq me 8X1dalje? ju flm

 3. #693
  Senior Member
  Join Date
  02-07-2006
  Posts
  215
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Dua te di ndryshkja e sacit ndikon ne sinjal. Po qe se ndikon a mund te riparohet ajo?

 4. #694
  Senior Member Altin1's Avatar
  Join Date
  14-12-2015
  Posts
  100
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by gjini View Post
  Dua te di ndryshkja e sacit ndikon ne sinjal. Po qe se ndikon a mund te riparohet ajo?
  Nuk ndikon po thuaj fare.

 5. #695
  Senior Member
  Join Date
  11-12-2009
  Posts
  120
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  gjini, nuk ndikon fare, e kam me prove nga vetja, mu be saci ndryshk komplet, edhe kokat lnb mu hoq shtresa e mbuleses fare dhe punonte ok, me pas mora nje sprajt te zi dhe saci ndrin, tung.

 6. #696
  Contributing Member freefootadm's Avatar
  Join Date
  17-05-2013
  Posts
  572
  Uploads
  10

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by gjini View Post
  Dua te di ndryshkja e sacit ndikon ne sinjal. Po qe se ndikon a mund te riparohet ajo?
  Nuk ndikon, mjafton qe valet ti mbledhi ne nje pike qe koka jote LNB ti kapi. Problem eshte qe nese nga ndryshkja fillon dhe i prishet forma, atehere ndikon ne sinjal

 7. #697
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,245
  Uploads
  88

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Ndarese sinjali 1 ne 8 per Tokesor, punon mire kush e ka testuar, dmth nje antene ta ndash me ndaresen e sinjalit per 8 TV, per Shqiperine behet fjale DVB-T2, pashe nje online ishte lire, po nuk e di keto te tregu Elektrik si jane, nqs dikush ka blere atje dhe e ka testuar, klm.

 8. #698
  Senior Member rigert's Avatar
  Join Date
  24-03-2012
  Location
  alive
  Posts
  249
  Uploads
  6

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Quote Originally Posted by search37 View Post
  Ndarese sinjali 1 ne 8 per Tokesor, punon mire kush e ka testuar, dmth nje antene ta ndash me ndaresen e sinjalit per 8 TV, per Shqiperine behet fjale DVB-T2, pashe nje online ishte lire, po nuk e di keto te tregu Elektrik si jane, nqs dikush ka blere atje dhe e ka testuar, klm.
  Vlla nese te kujtohet ,para disa kohesh e kisha nxjerre nje foto ketu me nje ndares qe punon per mrekulli.
  E bleva te nje dyqan te myslym shyri qe meret edhe me dga .
  Kosto ishte diku te 15000 te vjetra.

 9. #699

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Meqe jemi tek tema e DVB-T2, kisha nje pyetje : a ju ka ndodhur qe te kete interference midis sinjalit dixhital tokesor dhe atij celular LTE , dhe kjo t'ju shkaktoje problem me kanalet tv ne tokesor? nqs po me cilin dekoder?

 10. #700
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  402
  Uploads
  10

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime

  Interference ka , prandaj kane nxjere ne qarkullim filtra qe vendosen tek antena ...si psh : te tille

Similar Threads

 1. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 993
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. Info TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 26-01-2015, 03:30:01
 3. TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 4. DISEQC 10/1 do i need diseqc programmer as well ????
  By pilo! in forum Switches and Actuators
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2013, 23:41:56
 5. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •