Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 51 to 57 of 57

Thread: Ncam - Config, etj

 1. #51
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  760
  Uploads
  10

  Re: Ncam - Config, etj

  Une per vete sa e flashoj dekoderin dhe e instaloj 2.3 ....punon shkarkon serverat dhe ne mengjes nuk e gjej me plugin 2.3 se eshte zhdukur nga dekoderi...Shkurt nuk mund te sqaroj dot se mua me kane hequr buken ndersa ti po kerkon djathin ...Me e keqja eshte se po dyshoj mos na ka derguar ndonji virus ..per te na i bere dekoderin per plehra...Te lajmet gjermane kam lexuar keto dite qe sapo ka hyre nji virus i tille qe i con per L.SH nja 40 modele smartfonash...

 2. #52
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  181
  Uploads
  5

  Re: Ncam - Config, etj

  Ndersa mua plugini nuk del fare por serverat axhornohen vete ne ncam 4.4 ,deri tani punon booo nuk kuptohet

 3. #53
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  760
  Uploads
  10

  Re: Ncam - Config, etj

  Quote Originally Posted by tonito85b View Post
  Ndersa mua plugini nuk del fare por serverat axhornohen vete ne ncam 4.4 ,deri tani punon booo nuk kuptohet
  Serverat te kane ngelur ne oscam .server...dhe ndizen e fiken sipas qejfit te tyre deri diten qe duan vete...por ai zotnia qe eshte ne gjendje ta fshije plugin nga dekoderi une mendoj qe qenka person i rrezikshem...qe do na gjej ndonji bela prej tij.....prandaj nuk duhet te gricemi me ate plugin..

 4. #54
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  181
  Uploads
  5

  Re: Ncam - Config, etj

  Quote Originally Posted by arbend View Post
  Serverat te kane ngelur ne oscam .server...dhe ndizen e fiken sipas qejfit te tyre deri diten qe duan vete...por ai zotnia qe eshte ne gjendje ta fshije plugin nga dekoderi une mendoj qe qenka person i rrezikshem...qe do na gjej ndonji bela prej tij.....prandaj nuk duhet te gricemi me ate plugin..
  ky zoteria aime_jeux normal qe u nxe me anetaret e forumit te cilet e akuzuan qe tani do behet me pagese ne versionin 2.4 , dhe per decoderin tha nese plugini nuk duket ,nuk do te thote qe demton dekoderin vetem nese je fillestar dhe e demton vete .. tung

 5. #55
  Junior Member
  Join Date
  23-01-2014
  Posts
  20
  Uploads
  0

  Re: Ncam - Config, etj

  instaloni versionin enigma2-plugin-free-cccam_1.8_all.ipk shkoni te plugins free-cccam shtyp vetem nji her ok. pritni 3 4 sekonda
  po e shtypet dy her ok e con ne crash ose ne autouptade 2.4 dhe spunon.
  shtyp No NewUpdate2.4
  zgjizhni serverat
  butonin blu. me oscam punon ne rregull
  versionet e tjera 2.0 2.3 2.4 jan kot,update automatikisht serverash spunon
  kur mos te keni vision kerkoni te tjera servera.

 6. #56
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  760
  Uploads
  10

  Re: Ncam - Config, etj

  Quote Originally Posted by tonito85b View Post
  ky zoteria aime_jeux normal qe u nxe me anetaret e forumit te cilet e akuzuan qe tani do behet me pagese ne versionin 2.4 , dhe per decoderin tha nese plugini nuk duket ,nuk do te thote qe demton dekoderin vetem nese je fillestar dhe e demton vete .. tung
  Pse do u nxefte ai ? qe nxorri versionin 2.4 per update dhe pastaj te zhdukte plugin per fare ? Mos duhet ti jepnim ndonji medalje qe shtron buk ne tavoline dhe pastaj te mecef buken me gjith pjatat..?.......Robi dy gjera ka.... O ben mire o nuk ben..ose paralajmeron qe e mira mbaroi dhe kaq dhe nuk tallet...Tung dhe ti dhe ai shpiksi aime_jeux se une per vete qe sot nuk e mbaj me ne dekoder ate plugin...

 7. #57
  Senior Member Montezuma 1's Avatar
  Join Date
  24-11-2010
  Location
  In shee's Heart
  Posts
  626
  Uploads
  1

  Re: Ncam - Config, etj

  Plugini freccam punon shumė mirė me versionin 1,8, versionet e mėtejshme nuk punojnė, thjesht ''zhduken'' nga meunja e Plugins-ave

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

 1. New Latest version of Ncam
  By ALFAJAY in forum Ncam
  Replies: 14
  Last Post: 22-10-2017, 21:12:15
 2. Question what's the difference between OSCam and Ncam?
  By TV_LICENCE in forum Ncam
  Replies: 4
  Last Post: 26-07-2017, 13:12:02
 3. New NCam Arm Pack For OE2.5 DM900
  By BG_Team in forum » Other Cardsharing Emulators
  Replies: 4
  Last Post: 25-06-2017, 17:50:46
 4. Ncam 1.0
  By powercisco in forum » Other Cams
  Replies: 0
  Last Post: 28-04-2016, 11:55:57
 5. need help with mcs config
  By phantmbox in forum MultiCS
  Replies: 0
  Last Post: 16-12-2013, 08:34:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •