Page 5 of 36 FirstFirst ... 34567101530 ... LastLast
Results 41 to 50 of 355

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #41
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  760
  Uploads
  10

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  prsh...ka ndonji menyr per te hapur Canalsat 19 me Ncam....kur C linja e convertuar ne Ncam server nderhyn ..lidhet ..tregon edhe ecm....por figura nuk hapet dhe ngelet erresir ne ekran ...?

 2. #42
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  180
  Uploads
  5

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  kush aparat me sistem dqcam mund te me coj nje mesazh ne pm ju lutem

 3. #43
  Senior Member
  Join Date
  08-09-2008
  Posts
  139
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by arbend View Post
  prsh...ka ndonji menyr per te hapur Canalsat 19 me Ncam....kur C linja e convertuar ne Ncam server nderhyn ..lidhet ..tregon edhe ecm....por figura nuk hapet dhe ngelet erresir ne ekran ...?
  kom provu gjitha mnyrat por pa sukses

 4. #44
  Senior Member
  Join Date
  09-05-2013
  Posts
  331
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  A hapen kanalet italia 1 HD, canale 5 HD ,rete 4 HD ne hotbird. I kam regjistruar por qualiteti i sinjalit eshte pak i
  dobet, dhe nuk e kuptoj nuk hapen nga sinjali, apo nuk hapen fare.

 5. #45

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  hapen pa problem sinjali osht njiēik i dobet 57-61% po osht ok

 6. #46
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  180
  Uploads
  5

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by zafiri View Post
  A hapen kanalet italia 1 HD, canale 5 HD ,rete 4 HD ne hotbird. I kam regjistruar por qualiteti i sinjalit eshte pak i
  dobet, dhe nuk e kuptoj nuk hapen nga sinjali, apo nuk hapen fare.
  shiko parabolen shoku se 75% me jep mua ketu

 7. #47
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,415
  Uploads
  17

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by zafiri View Post
  A hapen kanalet italia 1 HD, canale 5 HD ,rete 4 HD ne hotbird. I kam regjistruar por qualiteti i sinjalit eshte pak i
  dobet, dhe nuk e kuptoj nuk hapen nga sinjali, apo nuk hapen fare.
  Edhe une kam te njejtin problem.. kam 3 dekodera me te lidhur me nje pjate 100cm. Me 3 koka.lnb quad, dhe vetem tek njeri dekoder me del sinjali 37% dhe nuk i hap. Kurse tek 2 te tjeret nuk mi sintonizon fare.. eshte per tu habitur sepse tek rai hd ka 68% sinjal po ashtu edhe tek mediaset sd 68% perseri.. kurse tek mds. HD ska shans.. une e kam nje cik ters pozicionin e paraboles por prape duhet te kete sinjal te dobet perderisa nuk arrin ti kape.

 8. #48
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  844
  Uploads
  1

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by zafiri View Post
  A hapen kanalet italia 1 HD, canale 5 HD ,rete 4 HD ne hotbird. I kam regjistruar por qualiteti i sinjalit eshte pak i
  dobet, dhe nuk e kuptoj nuk hapen nga sinjali, apo nuk hapen fare.
  61%ėshtė snr tek une dhe janė shumė mirė....

 9. #49
  Senior Member
  Join Date
  09-05-2013
  Posts
  331
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Edhe une kam te njejtin problem.. kam 3 dekodera me te lidhur me nje pjate 100cm. Me 3 koka.lnb quad, dhe vetem tek njeri dekoder me del sinjali 37% dhe nuk i hap. Kurse tek 2 te tjeret nuk mi sintonizon fare.. eshte per tu habitur sepse tek rai hd ka 68% sinjal po ashtu edhe tek mediaset sd 68% perseri.. kurse tek mds. HD ska shans.. une e kam nje cik ters pozicionin e paraboles por prape duhet te kete sinjal te dobet perderisa nuk arrin ti kape.
  Une e kam pjaten 85 cm, me 2 lnb,, me 19.2 ne qender dhe 13 majtas dhe kam sinjal te te dy satelitet porme kete pozicion kanalet mediaset HD kane sinjal te mire mbi 70% por kualiteti eshte i ulet 15-20% dhe nuk hapen sadoqe e leviza majtas djathtas nuk shkonte me shume. Bera nje nje prova tjeter, ndryshova pozicionin e disecq dhe kalova 13 ne qender dhe e leviza pak pjaten dhe shkoi goxha sinjal dhe kualitet i mire dhe hapeshin pa problem, por problemi eshte se me kete ndryshim me iken astra 19.2 nuk ka sinjal. Si duket kjo frekuence e mediasetit ne HD nuk ka sinjal te forte.

 10. #50
  Senior Member
  Join Date
  04-03-2015
  Posts
  340
  Uploads
  32

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  mua mi kap 70 perqind keto frekuenca me sat 110 me motorr flak jan---
  13.0°E 3Hot Bird 13E 11432.00 V 12 Europe DVB-S2 8PSK 29900 3/4 65.1 Mbps 272 1200
  [TABLE="class: fl"]
  [TR="bgcolor: #DDD0B8"]
  [TD="class: v px3"][/TD]
  [TD="width: 18px"][/TD]
  [TD="class: ch"] Italia 1 HD[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small pays"]Italy[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small genre"]General[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small bq"]TivłSat[/TD]
  [TD="class: cr, width: 5%"]Nagravision 3[/TD]
  [TD="class: s"]122[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small mpeg4, width: 5%"]1210 [/TD]
  [TD="width: 8%"]1212 eng
  1213 ita [/TD]
  [TD="class: w3-hide-small pid"]222 [/TD]
  [TD="class: w3-hide-small pid"]1210 [/TD]
  [TD="class: w3-hide-small pid"] [/TD]
  [TD="class: maj w3-red"]2018-02-15 +[/TD]
  [/TR]
  [TR="bgcolor: #DDD0B8"]
  [TD="class: v px3"][/TD]
  [TD="width: 18px"][/TD]
  [TD="class: ch"] Rete 4 HD[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small pays"]Italy[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small genre"]General[/TD]
  [TD="class: w3-hide-small bq"]TivłSat[/TD]

Page 5 of 36 FirstFirst ... 34567101530 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1016
  Last Post: 07-01-2018, 00:06:56
 2. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 05-03-2016, 21:43:18
 3. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57
 4. Old Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 06-01-2015, 20:31:44
 5. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 04-08-2014, 13:58:54

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •