Page 93 of 97 FirstFirst ... 436883889192939495 ... LastLast
Results 921 to 930 of 962

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #921
  Senior Member
  Join Date
  09-10-2013
  Posts
  108
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Une kam Vu+ Zero me imazhe OpenPLI v.4
  Interesohem per Sky De.
  Cfare emu Cccam te instaloj dhe nga ku,pasi u perpoqa te instaloj vers Cccam 2.3.8 qe eshte ketu por pa sukses

 2. #922
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  223
  Uploads
  7

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by vjosa_ View Post
  Une kam Vu+ Zero me imazhe OpenPLI v.4
  Interesohem per Sky De.
  Cfare emu Cccam te instaloj dhe nga ku,pasi u perpoqa te instaloj vers Cccam 2.3.8 qe eshte ketu por pa sukses
  azhorno imazhin ne version 7 dhe ja ku eshte
  Attached Files Attached Files

 3. #923
  Senior Member
  Join Date
  03-12-2015
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Cardsharing - Vetėm Shkėmbime CCcam, IPTV, etj - ose Linja Falas!

  pershendetje pse nuk e shpjegon dikush kete PLUGIN biscotto FOR manually insert codes BISS KEY EDITOR PER ENIGMA 2

 4. #924
  Senior Member
  Join Date
  09-10-2013
  Posts
  108
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  aa dmth vetem ne imazhin OpenPLI vers 7.0 instalohet Cccam 2.3.8 ?

 5. #925

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  vjosa_ , ky cccam 2.3.8 per Sky-De mund te hidhet edhe ne imazhe openatv dhe je ok,sigurisht kontrollo atributet, instalo panel Levi45 dhe nga aty mund te apdetosh cccam, gcam, oscam dhe Ncam te fundit, po ti konfigurosh si duhet edhe Gcam2.1 edhe Oscam 11518 eshte ok per Sky-De, ndersa per cccam 2.3.8-de duhet te shkosh te user-bin dhe kalo ne camd cccamin qe ju kerkoni, futni ne cfg-confg cline ne var-etc dhe je ok, kalo mire, TUNG:

 6. #926
  Senior Member
  Join Date
  26-12-2014
  Posts
  223
  Uploads
  7

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by vjosa_ View Post
  aa dmth vetem ne imazhin OpenPLI vers 7.0 instalohet Cccam 2.3.8 ?
  versioni 4 eshte i vjeter.. Dekoderi mbahet me azhornime te reja gjithmone... nese do gjera te reja ..

 7. #927
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,933
  Uploads
  533

  Re: Cardsharing - Vetėm Shkėmbime CCcam, IPTV, etj - ose Linja Falas!

  Quote Originally Posted by XXL2015 View Post
  pershendetje pse nuk e shpjegon dikush kete PLUGIN biscotto FOR manually insert codes BISS KEY EDITOR PER ENIGMA 2
  (te jam pergjigjur edhe andej nga cerdhja tjeter,GJITHSESI PERSERITJA ESHTE NENA E DIJES))

  eshte nje plug te cilin e vendos n manualisht ne dekoder enigma2 ,dhe mbasi ta kesh hedhur ne dekoder gjithashtu edhe celesat bis dhe Tandberg i instalon manualisht nepermjet telekomandes

  mbasi ta shpaketosh

  me dcc ndiq rrugen me poshte mos harro atributet 755

  /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions

  JEPI RISTART DEKODERIT DHE JE OK

  shikim te kendshem
  Attached Files Attached Files

 8. #928
  Senior Member
  Join Date
  09-10-2013
  Posts
  108
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Pse ver. 7.0 i OpenPLI cfare te reja ka?
  Mendoj se nuk hap ndonje pakete...

 9. #929
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,933
  Uploads
  533

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by vjosa_ View Post
  Pse ver. 7.0 i OpenPLI cfare te reja ka?
  Mendoj se nuk hap ndonje pakete...
  ESHTE SHUME STABEL UNE PO E PROVOJ DHE NUK KAM ASNJE PROBLEM

 10. #930
  Senior Member
  Join Date
  09-10-2013
  Posts
  108
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Atehere....
  Kam dy dream 500s dhe nje Vu+ Zero ne sallon nga ku shikoj
  Dy dm 500 i kam per te vendosur linjat qe marr dhe jap me te tjeret,ndersa Vu+ zero e perdor vetem per te pare.
  Kam nje cline per Sky De dhe kur e vendos ne Vu+ te shikoj direkt,punon pa nderprerje,ndersa kur e vendos tek dm500s nga ku marr cline prej tij, eshte gjithe nderprerje...
  Ka ndonje zgjidhje apo Sky De nuk shikohet me reshare por vetem cline direkt..?

Page 93 of 97 FirstFirst ... 436883889192939495 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 07-01-2018, 00:06:56
 2. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 996
  Last Post: 05-03-2016, 21:43:18
 3. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 995
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57
 4. Old Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 06-01-2015, 20:31:44
 5. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 04-08-2014, 13:58:54

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •