Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Thread: Samsung smart

 1. #11

  Re: Samsung smart

  A mundet dikush tė mė informojė nėse nė tv smart tė samsung me decoder s2 t2 c2, a ėshtė e mundur qė tė instalohet ndonjė softcam pėr tė dekoduar kanalet satelitore? Praktikisht e njėjta qė bėhet me dekoderat linux :)

  Jam duke blerė njė tv tė tillė dhe prandaj doja ta dija paraprakisht.

 2. #12
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,508
  Uploads
  18

  Re: Samsung smart

  Quote Originally Posted by andiii_7 View Post
  A mundet dikush tė mė informojė nėse nė tv smart tė samsung me decoder s2 t2 c2, a ėshtė e mundur qė tė instalohet ndonjė softcam pėr tė dekoduar kanalet satelitore? Praktikisht e njėjta qė bėhet me dekoderat linux :)

  Jam duke blerė njė tv tė tillė dhe prandaj doja ta dija paraprakisht.
  Ka ekzistuar nje praktike tek disa modele me te vjeter, te cileve u behej root, dhe mund te instaloje oscam. Por ishte me risk, pasi nese nuk merrje vesh, dhe gaboje ndonje gje, televizori te linte shendetin. Persa perket modeleve te reja deri tani, nuk ka dale ndonje metode per instalim te emu direkt ne tv.

 3. #13
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,909
  Uploads
  529

  Re: Samsung smart

  Quote Originally Posted by andiii_7 View Post
  A mundet dikush tė mė informojė nėse nė tv smart tė samsung me decoder s2 t2 c2, a ėshtė e mundur qė tė instalohet ndonjė softcam pėr tė dekoduar kanalet satelitore? Praktikisht e njėjta qė bėhet me dekoderat linux :)

  Jam duke blerė njė tv tė tillė dhe prandaj doja ta dija paraprakisht.
  te forumi samygo gjen info per te gjitha llojet ketu

 4. #14
  Moderator mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,502
  Uploads
  53

  Re: Samsung smart

  Quote Originally Posted by andiii_7 View Post
  A mundet dikush tė mė informojė nėse nė tv smart tė samsung me decoder s2 t2 c2, a ėshtė e mundur qė tė instalohet ndonjė softcam pėr tė dekoduar kanalet satelitore? Praktikisht e njėjta qė bėhet me dekoderat linux :)

  Jam duke blerė njė tv tė tillė dhe prandaj doja ta dija paraprakisht.
  Ka pas qene serie F7000 ne mos gabohem.
  Lere mos hum kohe sepse te pakten gjeneracionet e reja nuk mund te shkruash ne root.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

 1. SFR Sport comes to Samsung smart TV in 4k
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 04-09-2017, 16:47:36
 2. New Samsung smart TVs to be IOT-ready
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 30-12-2015, 13:06:09
 3. Replies: 0
  Last Post: 22-06-2015, 23:07:06
 4. Orange to appear on Samsung Smart TVs
  By OnePiece in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 11-07-2011, 16:07:45
 5. Samsung Smart TV connects to TF1
  By OnePiece in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 21-06-2011, 13:46:59

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •