Results 1 to 5 of 5

Thread: Samsung smart

 1. #1

  Samsung smart

  Persh kam nje tv smart samsung EU40ES7000 a mund te me ndihmoni ku ta gjej firmware te fundit per kete se online nuk e pranon ka ngelur me firmwaren e vitit 2016

 2. #2
  Moderator mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,421
  Uploads
  50

  Re: Samsung smart

  Prsh balaku
  Nuk possedoj tv Samsung,por doja te pyesja,çfare do te thuash online nuk e pranon?
  E shikon azhornimin e fundit dhe nuk e ben,apo e fillon dhe e le pergjysem?

 3. #3

  Re: Samsung smart

  Nuk del fare firmware i fundit por ngaqe kam probleme me Wireles e ketij Tv dhe doja ti hidhja firmware e fabrikes dhe nuk po e gjej dote ku futet ku model ,cfare serie eshte se futem te faqja e samsungut dhe me del seria ES7100 e te tjera kurse seria ES7000 nuk me del

 4. #4
  Moderator mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,421
  Uploads
  50

  Re: Samsung smart

  Ne fakt firmware qe ke ti ne keto momente te installuar ka probleme me wi-fi.!
  Dhe jane te shumte ata qe kane kete problem.!!!
  Mendoj qe i ke bere reset tv,dhe nuk ja ke arritur qellimit te azhornosh.?
  Megjithate une te keshilloj qe te çatosh direkt me samsung per kete problem.

  https://e-contactus.samsung.com/it/m/webchat

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  01-01-2016
  Posts
  113
  Uploads
  3

  Re: Samsung smart

  provoje ketu: https://www.samsung.com/it/support/m...E40ES7000QXZT/

  edhe se firmware i fundit eshte me nr 2022 i dates 5/8/2016

  pac fat

Similar Threads

 1. SFR Sport comes to Samsung smart TV in 4k
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 04-09-2017, 16:47:36
 2. New Samsung smart TVs to be IOT-ready
  By tokoroko in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 30-12-2015, 13:06:09
 3. Replies: 0
  Last Post: 22-06-2015, 23:07:06
 4. Orange to appear on Samsung Smart TVs
  By OnePiece in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 11-07-2011, 16:07:45
 5. Samsung Smart TV connects to TF1
  By OnePiece in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 21-06-2011, 13:46:59

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •