Results 1 to 4 of 4

Thread: Ndihme Starsat X-30cu Usb

 1. #1
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Ndihme Starsat X-30cu Usb

  mund te me ndihmoj ndokush te me tregoj kush eshte kodi i aktivizimit te emus starsat x-30cu usb sepse kam dhe nje star sat x-50usb dhe 2 antena wirless dua te aktivizoj emu qe te shikoj shering me nje karte te shikojne 2 aparatura ne shtepi .me kan thene qe behet a mund te me ndihmoj dikush faliminderit.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Ndihme Starsat X-30cu Usb

  jo lale sja kam ni akoma emrin ksaj gjos tate

 3. #3
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Ndihme Starsat X-30cu Usb

  satdw.com

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Cool Re: Ndihme Starsat X-30cu Usb

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  mund te me ndihmoj ndokush te me tregoj kush eshte kodi i aktivizimit te emus starsat x-30cu usb sepse kam dhe nje star sat x-50usb dhe 2 antena wirless dua te aktivizoj emu qe te shikoj shering me nje karte te shikojne 2 aparatura ne shtepi .me kan thene qe behet a mund te me ndihmoj dikush faliminderit.
  ato antena sherbejne per te transmetu sinjalin,dhe po te lidhesh 2 aparate shikoni te njejtin kanal,pra njeri aparat varet nga tjetri(transmetusi).
  sa per wirles problemi nuk eshte kaq i thiesht(se po te ishte i thiesht do e kishim bo te gjith)
  funksionimi wirles ka 2 menyra:
  menyra e pare
  1.aparat unicable 2,ose me shum
  2.koke saçi unicable
  3.1 karte abonimi origjinale
  4.wirles me dy ose me shum karta(karta wirles)
  5.aparatet lidhen ne seri 1+2+3+4
  6.karta origjinale ne aparatin 1, te tjerat ne ap2,ap3,ap4

  menyra 2
  koke saçi me dy ose me shum dalje
  pikat3,4,5,6

  pernje impiant te tille duhet te spenzosh nga 500 deri 1000 euro

Similar Threads

 1. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 2. Question Ndihme
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 15-01-2009, 12:49:10
 3. NDIHME! starsat src3100 cu vetem restart :(
  By andiii_7 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 28-05-2008, 23:39:08
 4. ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI
  By iorius in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 31-12-2006, 13:11:53
 5. ndihme, starsat sr-x3300cu
  By BehadesgO in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 07-10-2006, 10:05:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •