Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: ndihme per clarke tech 2100

 1. #1
  New Member
  Join Date
  28-01-2008
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Wink ndihme per clarke tech 2100

  e programesh me duhen per te kariku decoderin clarke tech 2100 edhe qysh bohet qe te karikohet vet?

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  ndihme per clarke tech 2100?
  shpiegohu me qarte se fare modeli 2100 apo 2100 plus USB.
  TUNG. BOBI

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  Quote Originally Posted by aldo19 View Post
  e programesh me duhen per te kariku decoderin clarke tech 2100 edhe qysh bohet qe te karikohet vet?
  gishtat e dores dhe telekomanda po s'deshe me harxhu lek me mor te pakten cas 2 qe kushton icik ma pak se cas 3

 4. #4

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  gishtat e dores dhe telekomanda po s'deshe me harxhu lek me mor te pakten cas 2 qe kushton icik ma pak se cas 3
  Cas 2 apo Cas 3 cfare jane

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  mund te lexosh ktu qe te kuptosh a bon kjo cas 3.

  http://www.digital-sat.it/recensione.php?id=39
  Attached Images Attached Images

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Angry Re: ndihme per clarke tech 2100

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  gishtat e dores dhe telekomanda po s'deshe me harxhu lek me mor te pakten cas 2 qe kushton icik ma pak se cas 3
  fiku mos i nderliko gjonat!
  miafton te beje azhornimin e clartech 2100 me firmwarin e fundit.
  clarctech 2100= firmware 2100
  clarktech 2100usb=clarktech 2100 plus
  shnet.

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  clarktech 2100 normal(jo plus)
  normal = 5000 kanale
  plus = 10000 kanale
  kavo nullmodem sta postoj dot! duhet ta blesh ne dyqon.

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  meny sekrete

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  BOBI: vantage 7100hd,vantage200.vantage100,philips dsx 7072hdl,clarktech 2100,2100+,starsat 3500cuci,digiquest8310cxci,mvision fcis 7000,nokia 8100,dion dt470,ods3000c,humax5400,cas2,cas3,cam dragon,matrix,oasis,seca,irdeto,kryptoworks,conax, karta fun,titanium,opos,logger,etjer......

 10. #10

  Re: ndihme per clarke tech 2100

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  meny sekrete
  BOBI BLU atehere nese se kam kuptu gabim
  nese marr nje clake tech2100 me null modem e lidh me pc
  pastaj me angel tool i nderroj softcamin
  pastaj ndjek menune e sekreteve dhe kanalet hapen?
  (kuptohet jo te gjitha).ndoshta do ju bezdis po kur s'ja ke haberin.......

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. clarke tech 2100
  By hack47 in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 13-11-2009, 15:59:27
 2. tps su clarke tech 2100
  By tennis1515 in forum Italian / Italiano
  Replies: 5
  Last Post: 29-08-2008, 18:00:37
 3. clarke tech 2100 plus
  By rollerball52 in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 09-11-2007, 19:24:41
 4. Clarke Tech 2100 162p
  By Peppys in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 20-09-2007, 17:57:15
 5. Clarke-Tech 2100 Settings
  By masters7 in forum Clarke-Tech / Xtrend Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 21-04-2006, 14:52:44

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •