Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: turksat 42°lindje

 1. #1

  Talking turksat 42°lindje

  pershendetje te gjitheve,ne radhe te pare komplimente iniciatoreve te ketij forumi.
  une ja akoma fillestar per cka ju flisni dhe pse deshira per te mesuar eshte shume,desha me ju pyet:kanalet turke qe transmetojne ne 42° est : beam est mua nuk me dalin ato ne beam west po.kam nje parabole 100 dhe nje decoder common interface(koti) mos valle ndikon lnb-ja?dhe ate 5 leke e kam paguar.une banoj ne italine qendrore me sakte afer Rimini-t.nese eshte faji i lnb cfare me keshilloni te blej,te njejten pyetje do kisha dhe per dekoderin,per nje person qe tani per tani s'merr vesh nga KEY dhe SOFTCAM cfare dekoderi me rekomandoni.
  e di qe u zgjata shume por cti besh qe duam me pa ndonje ndeshje pa pare

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: turksat 42°lindje

  1.decoderi clarche tech 2100 kujdes mo te te rrasin modelin 2000.

  ai decoder punon dhe me file.key qe do i gjesh te gatshme ne internet me pa neshjet.

  2. do blesh nji Sat Control SM3D12 quhet motorri plako apo ke qef me e xhiru me dur per momentin?
  3. nje lnb 0.3 decibel ose max 0.5 ato me te lartat kane zhurme lale.
  4. tasin e ke ultra 100cm po e pate marke ma mir akoma se jane preciz, po se pate marke mos e rruj se punon isoj aty ku je ti. do ishte problem nga sicilia e poshte.
  tjeter gjo harrova?
  a po, file.key masi ta moresh me internet do e fusesh me telekomande numrat per freskim. perndryshe po deshe me i bo gjona si sulltani i bruneit duhet te te teprojne nja 70 euro tjera per nji cas 3 ene me ane te kompjuterit ajo ti karikon kodet per max 1 min, kurse ti 1 orshin e ke te garantum me dor.

  kto jane ato qe duhen te tjerat qe do lexosh ne xhiro jane vetem lluks plus.

 3. #3

  Re: turksat 42°lindje

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  1.decoderi clarche tech 2100 kujdes mo te te rrasin modelin 2000.

  ai decoder punon dhe me file.key qe do i gjesh te gatshme ne internet me pa neshjet.

  2. do blesh nji Sat Control SM3D12 quhet motorri plako apo ke qef me e xhiru me dur per momentin?
  3. nje lnb 0.3 decibel ose max 0.5 ato me te lartat kane zhurme lale.
  4. tasin e ke ultra 100cm po e pate marke ma mir akoma se jane preciz, po se pate marke mos e rruj se punon isoj aty ku je ti. do ishte problem nga sicilia e poshte.
  tjeter gjo harrova?
  a po, file.key masi ta moresh me internet do e fusesh me telekomande numrat per freskim. perndryshe po deshe me i bo gjona si sulltani i bruneit duhet te te teprojne nja 70 euro tjera per nji cas 3 ene me ane te kompjuterit ajo ti karikon kodet per max 1 min, kurse ti 1 orshin e ke te garantum me dor.

  kto jane ato qe duhen te tjerat qe do lexosh ne xhiro jane vetem lluks plus.
  motorrin e kam porosit dhe per clarke-tech 2100 me kane fol mire te gjithe,me kane thene gjithashtu me marr dhe nje NULL CAM dhe duhen gjithashtu nja dy programe ne pc,njeri nga keto quhet Angel tool me duket shpresoj te mjaftoj me kaq si per fillim se dhe kaq per momentin me duket e komplikume

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: turksat 42°lindje

  Quote Originally Posted by lorderon View Post
  motorrin e kam porosit dhe per clarke-tech 2100 me kane fol mire te gjithe,me kane thene gjithashtu me marr dhe nje NULL CAM dhe duhen gjithashtu nja dy programe ne pc,njeri nga keto quhet Angel tool me duket shpresoj te mjaftoj me kaq si per fillim se dhe kaq per momentin me duket e komplikume
  1.null cam dakort po eshte cam e vjeter ajo per mu ske leverdi.
  2. angel quhet chipi i xcam dhe jo programi.
  3. xcam eshte nje cam me i mire se nullcam dhe punon me file.key
  4.sido qe te jete po more cam te duhet dhe nji programator per cam qe quhet cas 3 ose cas 2 po deshe modelin e vjeter. njisoj e bon punen dhe ky i vjetri por ai 3 ka me shume gjona per te "ardhmen"
  5.po more clarche tech 2100 ske nevoje per cam se ai e ka nji cam mrena qe me ane te cas 3 i karikon kodet direkt nga kompjuteri ne decoder. pra ske nevoje per cam tjeter se clarku e ka.
  6.po spate lek me ble cas 3 do detyrohesh qe kodet ti deshifrosh me ane te nje programi te vogel qe gjehet ne internet qe kthen kodin ne shifra dhjetore qe te besh te mundur ti fusesh me telekomande. nese kodi ta zejme eshte sbcg-gftd etj programi do ta ktheje ne 110-111-231 etj. numrave ja futa kot sa per shemull. numrat qe do kesh pastaj do i fusesh ne decoder me ane te telekomandes.
  meqe kto kodet skadojne gati perdite do te kesh pune perdit me telekomanden. kurse cas 3 e bon me pc pun minuti. por duhet te cosh decoderi afer kompjuterit po se pate notebook.

  gjykoje vet lluksi paguhet por pastaj e ke.

 5. #5

  Re: turksat 42°lindje

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  1.null cam dakort po eshte cam e vjeter ajo per mu ske leverdi.
  2. angel quhet chipi i xcam dhe jo programi.
  3. xcam eshte nje cam me i mire se nullcam dhe punon me file.key
  4.sido qe te jete po more cam te duhet dhe nji programator per cam qe quhet cas 3 ose cas 2 po deshe modelin e vjeter. njisoj e bon punen dhe ky i vjetri por ai 3 ka me shume gjona per te "ardhmen"
  5.po more clarche tech 2100 ske nevoje per cam se ai e ka nji cam mrena qe me ane te cas 3 i karikon kodet direkt nga kompjuteri ne decoder. pra ske nevoje per cam tjeter se clarku e ka.
  6.po spate lek me ble cas 3 do detyrohesh qe kodet ti deshifrosh me ane te nje programi te vogel qe gjehet ne internet qe kthen kodin ne shifra dhjetore qe te besh te mundur ti fusesh me telekomande. nese kodi ta zejme eshte sbcg-gftd etj programi do ta ktheje ne 110-111-231 etj. numrave ja futa kot sa per shemull. numrat qe do kesh pastaj do i fusesh ne decoder me ane te telekomandes.
  meqe kto kodet skadojne gati perdite do te kesh pune perdit me telekomanden. kurse cas 3 e bon me pc pun minuti. por duhet te cosh decoderi afer kompjuterit po se pate notebook.

  gjykoje vet lluksi paguhet por pastaj e ke.
  falemnderit per ndihmen

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: turksat 42°lindje

  asnji problem, po pate nej veshtiresi tjeter mjafton me shkrujt, se mos njoni, tjetri do te te japi nej ndihme.

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,026
  Uploads
  64

  Re: turksat 42°lindje

  o fiku mos i bo gjonat lomsh!
  1.null cam! ka desh me shkrujt null modem kavo qe sherben per azhornim
  2.angel tool eshte softi qe sherben per dergimin e firmwarit,liste kanalesh,softcam
  nuk ka nevoj per cam, e cas2

 8. #8

  Re: turksat 42°lindje

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  o fiku mos i bo gjonat lomsh!
  1.null cam! ka desh me shkrujt null modem kavo qe sherben per azhornim
  2.angel tool eshte softi qe sherben per dergimin e firmwarit,liste kanalesh,softcam
  nuk ka nevoj per cam, e cas2
  ska gje e rendesishme eshte te sqarohemi se dhe une nga qe s'i di gjerat i bera lemsh

 9. #9

  Unhappy Re: turksat 42°lindje

  to lorderon
  ne 42 grade ti je ne gjendje te shohesh vetem frekuncat west beam ( nga vete emri ato transmetojn per perendim ku perfshihesh dhe ti ne itali) ndersa ato te east beam jane ne transmetim per vendet e Kaukazit dhe vende si turkmenia apo kazakstani apo ku di une. kalo mire

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  03-09-2007
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Re: turksat 42°lindje

  pershendetje te gjitheve.une kam nje starsat650 ci super dhe kam donloduar gabimisht nje program tjeter dhe tani nuk me njeh port com per te shkarkuar versionin 301 si dhe softcam me keyeditor.a mund te me ndihmoni se si duhet te veproj.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New turksat 42 e key please
  By mehmetkarabas in forum BISS
  Replies: 1
  Last Post: 24-12-2009, 13:44:51
 2. Turksat 1c-31e
  By فارس سيناره in forum Arabic / عربي
  Replies: 1
  Last Post: 02-09-2009, 07:03:15
 3. nba on turksat 42.0
  By sat_network in forum BISS
  Replies: 1
  Last Post: 17-12-2008, 13:43:31
 4. nb* tv su turksat 42e
  By ulucini in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 24-08-2008, 11:12:09
 5. 42°est turksat
  By lorderon in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 1
  Last Post: 30-03-2008, 00:38:20

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •