Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  ky aparat eshte klon me aparatin cdvb-t 1300ca te digitalb,
  po ju postoj sw dhe loader te tij per ti testuar pasi une nuk kam te tille

  I PA TESTUAR nga une
  dhe kush ka mundesi per ta bere te na thote se a mund te shtojme frekuenca te tjera dhe si punon
  Attached Images Attached Images

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Quote Originally Posted by tinial View Post
  ky aparat eshte klon me aparatin cdvb-t 1300ca te digitalb,
  po ju postoj sw dhe loader te tij per ti testuar pasi une nuk kam te tille

  I PA TESTUAR nga une
  dhe kush ka mundesi per ta bere te na thote se a mund te shtojme frekuenca te tjera dhe si punon
  he me asnje sdoli ta testoje kte sw?
  kush ka servis ta testoje pak kte sw se do na ndihmonte shume

 3. #3

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Pershendetje.
  Testin e bera por nuk dha rezultat. Madje me eshte bllokuar aparati. Mirepres cdo keshille per ta kthyer cdvb-t 1300ca ne gjendjen e meparshme.
  Faleminderit

 4. #4

  Unhappy Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Kete softwear e kam provuar une me kohe ,ky ben vetem per aparatet australian qe kane sistem scart ndryshe nga europa dhe ai eshte fta pa conax embbledded.Nqs se doni aparatet te ngjashem me cdvbt 1300ca po ju jap disa modele qe eshte shume e veshtire per ti gjetur softwaret (une kam gati nje vit qe kerkoj por pa sukses ishalla ka fat ndonjeri) -----
  -H&B TVNT-288
  -Benq CDVBT 1300
  -Skyworth dvb-t
  -Finlux DTR-FN835C
  -OceanPower OP-TA231
  -Smartbox T30

 5. #5

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Pershendetje Taku.
  Faleminderit per pergjigjen, por a mund te me ndihmosh qe ta bej cdvb-t 1300ca time qe te punoje, sepse pas futjes se file-ve te mesiperm me eshte bllokuar dhe nuk punon.
  Shume faleminderit.

 6. #6

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Nelsi2100 problemin tend e kam edhe une,por tani per tani zgjidhja eshte nxjerrja e softwerit te digitalbit nga nje tjeter aparat tjeter me jtag.Kjo do nje fare eksperience dhe ka nje fare rreziku.

 7. #7
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Quote Originally Posted by taku View Post
  Nelsi2100 problemin tend e kam edhe une,por tani per tani zgjidhja eshte nxjerrja e softwerit te digitalbit nga nje tjeter aparat tjeter me jtag.Kjo do nje fare eksperience dhe ka nje fare rreziku.
  Nuk besoj se ka rezik per nje qe ka eksperience ne ket drejtim...

 8. #8
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  o miro, po a bohet gje me i hap frekuencat e bllokuara tek tokesoret??? a na poston ndonje soft!!faleminderit

 9. #9
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Quote Originally Posted by neo17 View Post
  o miro, po a bohet gje me i hap frekuencat e bllokuara tek tokesoret??? a na poston ndonje soft!!faleminderit
  Nuk me ka rene ne dore ndonje aparat i tille,keshtu qe nuk di cfar te them...

 10. #10

  Re: CDVB-T 1300CA,klon me Yess CDVB-T1288

  Taku apo miri, a mund te me ndihmoni me loaderin per cdvb-t1300ca? Sepse une kam perdorur vetem upgrade qe eshte ne file e fillimit.
  Faleminderit.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Echolite cdvb 5668
  By -dr-alb in forum Echolite
  Replies: 0
  Last Post: 10-12-2009, 21:46:43
 2. cdvb 5350 ca
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 02-11-2009, 21:43:07
 3. smartvision-cdvb-5300a
  By riky1 in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 1
  Last Post: 04-10-2009, 19:40:47
 4. Coship CDVB 5300 A SETTING
  By mikame in forum Coship
  Replies: 2
  Last Post: 31-03-2009, 19:58:25
 5. cdvb tboston
  By linli in forum Spanish / Español
  Replies: 1
  Last Post: 15-10-2006, 19:22:20

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •