Results 1 to 9 of 9

Thread: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele -------------------------------------------

 1. #1

  RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele -------------------------------------------

  Pershendetje te gjitheve,

  Ne Satelitin:

  Intelsat 10-02 (1.0W)

  Freq: 12735.00
  Vertical
  8800
  5/6


  Rtv 21 & KTV & RTV 21 PLUS PA KERTELE + Radio Dugagjini dhe r.21

  http://en.kingofsat.net/pos-1.0W_alb.php

  Pyetja ime une jetoj ne Prishtine,une nuk kam mundur qe te kap kete satelit,a keni provu ndokush ,nese ke mundesi qe te shofim keto kanale ne Kosove.

  Me te mira,

  Kati

 2. #2
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele ----------------------------------------

  Quote Originally Posted by kati2 View Post
  Pershendetje te gjitheve,

  Ne Satelitin:

  Intelsat 10-02 (1.0W)

  Freq: 12735.00
  Vertical
  8800
  5/6


  Rtv 21 & KTV & RTV 21 PLUS PA KERTELE + Radio Dugagjini dhe r.21

  http://en.kingofsat.net/pos-1.0W_alb.php

  Pyetja ime une jetoj ne Prishtine,une nuk kam mundur qe te kap kete satelit,a keni provu ndokush ,nese ke mundesi qe te shofim keto kanale ne Kosove.

  Me te mira,

  Kati
  Po shoki mundesh pa problem me kap sinjalin e 21 ktv,intelsat eshte afer sirius ose thor 2/3.

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele ----------------------------------------

  pershendetje,
  une nje nga kokat e sat e kam te pozicionuar tek THOR 0.8*WEST ku transmeton free pa pagese RTV21, 21+ dhe KTV (kohavision), keto 3 kanale jane ne transmetim free prej mese 6 a me shume muajsh.

  parabola ime eshte 130cm dhe nje nga kokat e kam graduar tek ky sat thor, ku jane kanalet kosovare, por e kam provuar dhe me parabole 90cm me tek koke dhe kam kapur sinjalin 75% te frekuences se kanaleve kosovare, une jam ne TIRANE. Shiko GOOGLE / LYNGSAT dhe gjej pozicion e THOR Satellite qe te marresh te dhena me te hollesishme si Zone Mbulimi, frekuenca e te tjera.

  tung shoku.

 4. #4

  Talking tung

  po havera keeto kanale jan free edhe do te mbesin edhe per nje koh ktv edhe 21 me von do te kodohen e 21 plusi jo ,,,, mundesh me zan me parabol te vogel se sinjali eshte i mire , perndryshe ne ket sat i ke edhe Digi tv kush i sheh veq.

 5. #5

  Re: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele ----------------------------------------

  Pershendetjeq!..
  Keni ndonje informacion se si mund ti marr ne USA keto kanale pa kartele.Dikur i kisha ne Galaxy 25 por tashti kane kaluar ne Galaxy 19 dhe nuk kam me mindesi ti marr sepse kye nderron shpeah.TV21 arrita sot ta marr ndersa klani nuk punon ne keto celsa..
  Ju faliminderit
  Jacksonville Florida

 6. #6

  Re: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele ----------------------------------------

  une spo kuptoj ,ato kanale jane ne criptim IRDETO2(jane te bllokuara) vetem 21plus eshte free ,por edhe ky do te bllokohet

 7. #7

  Re: kallmeti

  kallmeti . nuk mund ti kapesh kanalet klan , alsat, 21 plus sepse Globkasti e ka ndaluar transmetimin ne galaxy shoki . ndersa per ne europ jan ne thor2.3 por jan te koduara qe ska te bej gje me ju ne Amerik shoki . te ju shikohet me sistemin nagravision e mund edhe te shikohet me pirat varet prej receiveri , ti kallmeti sigurisht shikon me pirat nga globcasti .

 8. #8

  Re: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele ----------------------------------------

  RTV21_KTV_21plus---->irdeto2 tek thor(21plus free per momentin)

 9. #9

  Re: RTV 21 & KTV & RTV 21 Plus ;Pa kartele ----------------------------------------

  Pershendetje .Ne fakt i shikoj ne Galaxy 25 dhe ne fakt dikur i shikoja (para 10-15 ditesh) Alsat dhe 21plus i shikonim falas kurse sot me kodin e ri shikoj vetm 21 ndersa Klani nuk punon ndersa dy kanalet tjera falas 21plus dhe alsat nuk ndodhen me ne kete galaxy25 thone se kane kaluar ne galaxy19 por nuk kam marre akoma informacione te sakta se ne cilen ane duhet te jete gradacioni..
  Gjithesi ju falenderoj
  Miqsisht nga Jacksonville Florida
  Kallmeti

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •